موج شکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تأثیری بر رسوب تالاب انزلی ندارد آمریکا با تحریم و شلیک موشک به هواپیمای ایرانی، انسانیت را هدف قرار داده است افزایش 21 درصدی صادرات کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس از بندر خرمشهر/ اسکله تاسیسات دریایی به اسکله های 20 گانه بندر خرمشهر افزوده شد ورود و خروج 206 فروند کشتی در بندرامیرآباد/ هیدروگرافی آب های بنادر امیرآباد ونکا/ برداشت 37552 متر مکعب لای از کانال و حوضچه‌های بندرامیرآباد رسیدگی به موضوعات دریایی مرتبط با تحریم در اولویت سازمان بنادر/ ضرورت تمرکز بیشتر بر ایمنی دریایی در بنادر/ ضرورت تداوم آموزش دریانوردان به رغم شیوع کرونا انتقال 30 دستگاه کانتینر یخچالی و ۹ دستگاه کانتینر معمولی از افغانستان به هند از مسیر بندرچابهار/ ارسال اولین محموله صرفا ترانزیتی از بندر شهیدبهشتی در راستای توافق سه جانبه هند و افغانستان و ایران پیوستن بندر شهید رجایی به بنادر سبز با رعایت شاخصه های زیست محیطی امکانپذیر می شود پیشرفت ۳۶ درصدی طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله/ احداث بندرگاه و حوضچه مناسب برای پذیرش انواع شناورهای مسافری و تفریحی/ تشریح زمینه های سرمایه گذاری در بخش دریایی و خشکی ورود اولین کشتی حامل خاک فسفات به بندر بوشهر تکمیل پروژه تعریض ‌و ‌تأمین ایمنی جاده ورکلا-گهرباران امیرآباد
اولین نشست استانی کمیته راهبردی تفاهم نامه همکاری میان سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان جنگل ها در بندر نوشهر برگزار شد
اولین نشست استانی کمیته راهبردی تفاهم نامه همکاری میان سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور روزهای ۴ و۵ شهریور ماه در بندر نوشهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی  ، سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر مازندران هدف از  برگزاری این نشست را هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون چگونگی اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان های بنادر و دریانوردی و جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور عنوان کرد .

      وی با تشریح مصوبات این نشست افزود : بر اساس تصمیمات گرفته شده در نشست امروز و به منظور اجرای تکالیف و وظایف قانونی از جمله اراضی مستحدث و ساحلی و نیز قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها ، سازمان بنادر و دریانوردی می بایست طی فرآیند تشریفات قانونی ،نسبت به انتخاب مشاور ذی صلاح با هماهنگی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری اقدام نماید .

      رضوانی تصریح کرد : همچنین در این نشست مقرر شد ضمن تشکیل کمیته هماهنگی و اجرایی در استان ،دبیرخانه این کمیته به مدت یکسال در اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در نوشهر مستقر گردد و اعضای کمیته هر ماه یکبار نسبت به ارائه گزارش به کمیته راهبردی اقدام نمایند.

      در ادامه اکرم توفیقی مدیر کل دفتر ممیزی و حد نگاری اراضی سازمان جنگل ها ،مراتع و آبخیز دارای کشور، اجرای قانون اراضی مستحدث و حریم ساحلی را وظیفه ذاتی سازمان جنگل ها در حفظ حاکمیت دولت در مناطق ساحلی عنوان کرد .

       وی با اشاره به اینکه برداشت زمینی مبنای تهیه نقشه سازمان جنگل ها در حریم ساحلی در سال ۱۳۴۶ بوده بر ضرورت بروزرسانی این نقشه با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد.

       محمدرضا الهیار مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی نیز طی سخنانی خواستار تشکیل کمیته استانی برای اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری شد.

      وی با اشاره به لزوم تشکیل کمیته نظارت با عضویت مدیران کل استانی خاطرنشان کرد: حد نگاری اراضی مستحدث و حریم ساحلی براساس قانون مصوب سال ۱۳۵۴ از اقداماتی است که باید با نظارت این کمیته صورت پذیرد .

      محمد تقی انزان پور مدیر کل دفتر حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی نیز تسهیل در اجرای تکالیف قانونی سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور در بخش سواحل را از اهداف این نشست برشمرد و خواستار هم اندیشی برای انجام مطلوب وظایف محوله در این بخش شد .

      گفتنی است نتایج این نشست در جلسه عصر امروز که با حضور مهندس نبییان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران و دیگر مسئولان دستگاه های ذیربط در محل استانداری برگزار می گردد مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۱۴
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۵۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید