ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
نماینده غرب هرمزگان در مجلس  : تعامل اداره بندر و گمرک تنها راه پیشرفت اقتصاد غرب هرمزگان است
نماینده مردم غرب هرمزگان از متولیان تجارت دریایی بندرلنگه خواست تا راه کارهای توسعه تجارت دریایی را تنظیم و به وی ارائه دهند تا پیگیری های لازم در مجلس و کمیسیون های مربوطه صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی،ناصر شریفی در بازدید میدانی از بندر تجاری و مسافری لنگه درغرب استان هرمزگان ، تعامل اداره بندر، گمرکات و تجار را لازمه پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان دانست .

وی افزود: با مشارکت بیشتر بخش خصوصی بمنظور سرمایه گذاری در بنادر و تعامل ارگان های مرتبط با حمل و نقل و تجارت دریایی با اداره بنادرو دریانوردی بویژه اداره کل گمرکات و تجار شهرستان بندرلنگه می توان گام های موثری در پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان انجام داد.

نمایند مردم بندر لنگه، پارسیان و بستک در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به دنبال رفع موانع و مشکلات بنادر هرمزگان برای رونق اقتصادی کشور هستیم و امیدوارم در آینده نزدیک به این مهم دست پیدا کنیم.

وی در بازدید از قطب مهم بندری غرب استان هرمزگان ، همچنین به بررسی مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت های حوزه حمل ونقل دریایی پرداخت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه نیز ضمن معرفی جایگاه استراتژیک بندرلنگه به عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان گفت: این مجموعه با پوشش هفت بندر تجاری و مسافری از انتهای محدوده شهرستان بندرخمیر تا ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر و پشتیبانی نیمی از جزایر کشور، همچنین در برگیری 575 کیلومتر مرز دریایی از نقاط مهم مدیریت بر سواحل کشور است.

محمود صابری افزود: بندرلنگه بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر کیش ، ابوموسی ، تنب بزرگ و کوچک ، لاوان ، سیری و هندورابی بوده و دارای کوتاه ترین فاصله نسبت به بنادر جنوبی با کشور امارات متحده عربی است که هم اکنون یکی از بنادر اصلی ترابری دریایی بار و مسافر به این کشور است.

وی با اشاره به اجرای طرح های توسعه ای بندرلنگه در جهت رشد اقتصادی منطقه غرب هرمزگان بیان داشت: در ادامه طرح های توسعه ای بندرلنگه و توسعه دریایی ، طرح های عمرانی با هدف افزایش پسکرانه و اراضی پشتیبانی بندر در دستور کار قرار گرفته است که تحقق این طرح در افزایش عملکرد فعالیت های بندری و دریایی نقش بسزایی خواهد داشت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ابراز امیدواری کرد: با افزایش امکانات و زیر ساخت های بندری ، ایجاد خطوط جدید تجاری کالا و توسعه روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس شاهد شکوفایی اقتصادی در غرب هرمزگان باشیم.

صابری همچنین به اقدامات انجام شده در ایجاد فضای مناسب جهت حضور مردم شهرستان ، تجار و صاحبان کالا در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اشاره کرد و افزود: در گذشته فضای مناسبی برای حضور مردم شهرستان و ارباب رجوع وجود نداشت که با برنامه ریزی و اقدامات خوبی که انجام شد فضای مناسب و ایمنی فراهم شد و امروز شاهد بندری در شان مردم شهرستان بندرلنگه در غرب استان هستیم.

موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندرلنگه آن را به بهترین پایانه ی لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه ی خلیج فارس(سیری، لاوان، کیش، هندورابی، تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی) تبدیل کرده است.

داشتن حداقل فاصله دریایی با امیرنشین های امارات متحده عربی از جمله بنادر دبی و شارجه، از دیگر مزیت ها و ویژگی های بندرلنگه است.

بندرلنگه در 240 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۴۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۶۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید