موج شکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تأثیری بر رسوب تالاب انزلی ندارد آمریکا با تحریم و شلیک موشک به هواپیمای ایرانی، انسانیت را هدف قرار داده است افزایش 21 درصدی صادرات کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس از بندر خرمشهر/ اسکله تاسیسات دریایی به اسکله های 20 گانه بندر خرمشهر افزوده شد ورود و خروج 206 فروند کشتی در بندرامیرآباد/ هیدروگرافی آب های بنادر امیرآباد ونکا/ برداشت 37552 متر مکعب لای از کانال و حوضچه‌های بندرامیرآباد رسیدگی به موضوعات دریایی مرتبط با تحریم در اولویت سازمان بنادر/ ضرورت تمرکز بیشتر بر ایمنی دریایی در بنادر/ ضرورت تداوم آموزش دریانوردان به رغم شیوع کرونا انتقال 30 دستگاه کانتینر یخچالی و ۹ دستگاه کانتینر معمولی از افغانستان به هند از مسیر بندرچابهار/ ارسال اولین محموله صرفا ترانزیتی از بندر شهیدبهشتی در راستای توافق سه جانبه هند و افغانستان و ایران پیوستن بندر شهید رجایی به بنادر سبز با رعایت شاخصه های زیست محیطی امکانپذیر می شود پیشرفت ۳۶ درصدی طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله/ احداث بندرگاه و حوضچه مناسب برای پذیرش انواع شناورهای مسافری و تفریحی/ تشریح زمینه های سرمایه گذاری در بخش دریایی و خشکی ورود اولین کشتی حامل خاک فسفات به بندر بوشهر تکمیل پروژه تعریض ‌و ‌تأمین ایمنی جاده ورکلا-گهرباران امیرآباد
نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت: تعامل اداره بندر، گمرکات و تجار تضمین کننده شکوفایی تجارت دریایی است
نماینده مردم بندر لنگه، پارسیان و بستک در مجلس شورای اسلامی تعامل سه مجموعه اداره بندر، گمرکات و تجار را تضمین کننده پیشرفت و شکوفایی اقتصادی و تجارت دریایی در منطقه غرب هرمزگان دانست.

 به گزارش روابط عمومی ، "ناصر شریفی" و هیأت همراه از بخش های مختلف بندر تجاری و مسافری لنگه در غرب استان هرمزگان بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت اجرای طرح های توسعه این بندر مهم قرار گرفت.

 

وی در بازدید از قطب مهم بندری غرب استان هرمزگان، همچنین  با حضور در نشستی به بررسی مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت های حوزه حمل ونقل دریایی در این منطقه پرداخت.

نماینده مردم بندر لنگه، پارسیان و بستک در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مسؤولان بنادر و دریانوردی و گمرک اظهار داشت: به دنبال رفع موانع و مشکلات بنادر هرمزگان به ویژه بندر لنگه برای رونق اقتصادی کشور هستیم و امیدوارم در آینده نزدیک به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با مشارکت بیشتر بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در بنادر و تعامل ارگان های مرتبط با حمل و نقل و تجارت دریایی با اداره بنادر و دریانوردی بویژه اداره کل گمرکات و تجار شهرستان بندرلنگه می توان گام های موثری در پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان برداشت.

شریفی از متولیان تجارت دریایی بندرلنگه خواست، راهکارهای توسعه تجارت دریایی در این منطقه را تنظیم و ارایه کنند تا پیگیری های لازم در مجلس و کمیسیون های مربوطه صورت گیرد.

گفتنی است، در ابتدای این نشست، "محمود صابری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ضمن تشریح طرح های توسعه ای این بندر، گزارشی تفصیلی در خصوص اقدامات انجام شده به منظور ایجاد فضای مناسب برای افزایش مشارکت مردم شهرستان، تجار و صاحبان کالا در رونق بخشی به بندر چندمنظوره لنگه پرداخت.

لازم به ذکر است، موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندرلنگه آن را به بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه خلیج فارس(سیری، لاوان، کیش، هندورابی، تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی) تبدیل کرده است.

داشتن حداقل فاصله دریایی با امیرنشین های امارات متحده عربی از جمله بنادر دبی و شارجه، از دیگر مزیت ها و ویژگی های بندرلنگه است.


۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۲۷
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۷۰۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید