علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان شد ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۱۹ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی/ ترانزیت بیش از ۸ هزار خودرو به آسیای میانه بخش خصوصی مذاکرات خود را با سازندگان تجهیزات دریایی خارجی متوقف نکند/ ضرورت تجهیز و توسعه بنادر با دانش و تکنولوژی روز با اجرای طرح تحول صنایع دریایی؛ ایران به قدرت اول منطقه در حوزه شناورها تبدیل می شود/ امکان تأمین نیازهای صنعت دریایی در داخل وجود دارد/ لزوم حمایت همه جانبه دولت و بخش خصوصی برای تولید شناورهای بزرگ و کوچک پیشرفت 40 درصدی احداث اسکله هزار تنی بندر اروندکنار بندر چابهار؛ می تواند هاب توزیع مواد معدنی شود/ بندر چابهار به زودی سومین قطب تجاری کشور خواهد شد/در آینده نزدیک شاهد پهلوگیری کشتی های روغن در بندر چابهار خواهیم بود انجام بدون وقفه و به سهولت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا در بنادر کشور/ هیچ محدودیتی برای جابجایی کالا و به ویژه کالاهای اساسی نداریم/ ایجاد بسترهای الکترونیکی برای کاهش مراجعه ارباب رجوع به بنادر تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی:باید مردم را با فرهنگ دریایی آشنا کنیم
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: باید زمینه ای فراهم کنیم که مردم از هر قشری با فعالیت های دریایی آشنا شوند.

محمد راستاد  در دومین جشنواره بزرگ دریایی کشور که بعد از ظهر امروز(پنج شنبه) در بوستان مشاهیر تهران برگزار شد در خصوص نقش اینگونه جشن ها در توسعه فرهنگ دریایی کشور گفت: با توجه به اینکه کشور ما ساحلی است و ناوگان کشتیرانی قابل توجه و دریانوردان و سواحل بسیاری دارد و فعالیت های اقتصادی کشور به دریا و دریانوردی مرتبط است یکی ‌از مناسبت های مهمی که می تواند به اشاعه فرهنگ دریایی کمک کند برگزاری مراسم‌های مرتبط با دریا و دریانوردی است.
وی با بیان اینکه  با برگزاری این مناسبت ها می‌توانیم فعالیت های دریایی را در سطح جامعه منتشر کنیم، ادامه داد: باید زمینه ای را فراهم کنیم که مردم از هر قشری با فعالیت های دریایی آشنا شوند.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: نمایشگاه و جشنی که برای عموم مردم تدارک دیده شده، مخصوصا برای مردمی که از سواحل دور هستند و در مراکز کشور سکونت دارند می تواند برای اشاعه فرهنگ دریایی در سطح کشور موثر باشد.
وی در خصوص اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه اشاعه فرهنگ دریایی گفت: یکی از اقدامات مهمی که انجام شده است، تغییر محتوای کتب درسی در مقاطع مختلف تحصیلی است به گونه ای که طی تفاهم نامه ای که با وزارت آموزش و پرورش داشتیم، محتوای دریایی به کتب درسی اضافه شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همچنین در سطح شهرهای ساحلی کشور برنامه های فرهنگی که به اشاعه فرهنگ حفاظت از‌ محیط زیست دریایی یاری می‌رساند با کمک سازمان های مربوطه انجام شده است.
راستاد ادامه داد: همه این اقدامات کمک می‌کند که اشاعه فرهنگ دریایی و حفاظت از محیط زیست دریایی در سطح کشور توسعه پیدا کند.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی مرجع حاکمیتی دریایی کشور است، افزود: این سازمان برنامه های لازم در جهت توسعه فرهنگ دریایی را پیگیری می کند و امیدواریم ارگان هایی که در این زمینه با سازمان بنادر همکار هستند مانند سازمان محیط زیست، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت ملی نفتکش و... در این زمینه مشارکت داشته باشند.
راستاد در پایان افزود: جشن دریایی امروز حاصل مشارکت ارگان های دریایی است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۱۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۷۲۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید