آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است بزرگترین لنج فایبرگلاس صادراتی در قشم به آب اندازی شد تجهیز و بهره برداری از انبارهای طریق القدس بندر چابهار تا پایان امسال/ ضرورت تقویت زیرساخت ها و توسعه انبار های پسکرانه در بندر چابهار/ ایجاد مخازن روغن در بندر شهید بهشتی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر برای شرق کشور/ تکمیل سریع انبارهای حومه و داخل شهر چابهار با ترک تشریفات بهره برداری از اولین رصدخانه تخصصی-آموزشی سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرعامل سازمان بنادر در پاسخ به فارس خبر داد:آغاز ساخت اسکله نفتی بندر شهید رجایی با ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز به کار پروژه اسکله نفتی بندر شهید رجایی با ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار، گفت: روز گذشته به همراه وزیر راه و شهرسازی جلسه‌ای را با فرمانده قرارگاه خاتم داشتیم و بر تسریع تکمیل این پروژه تأکید کردیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در محل ساختمان سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

در این مراسم تنی چند از اعضای هیأت‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی، نمایندگان مجلس و جانبازان و ایثارگران سازمان بنادر و دریانوردی حضور داشتند. در حاشیه مراسم مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگار اظهار داشت: از اولویت‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی تعیین تکلیف واگذاری پایانه‌های یک و دو بندر شهید رجایی به اپراتورها است.

محمد راستاد افزود: در این باره الگوها و قالب‌ها مشخص و نحوه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تعیین شده است، بنا داریم در حداقل زمان ممکن این اپراتورها تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: همچنین برای فاز سوم بندر شهید رجایی نیز بسته سرمایه‌گذاری آماده کرده‌ایم و الگوهایی مدنظر است.

راستاد افزود: البته سازمان بنادر و دریانوردی فقط زیرساخت‌ها را احداث می‌کند و تجهیزات استراتژیک توسط بخش خصوصی فراهم می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در کنار آن توسعه پایانه و اسکله نفتی در بندر شهید رجایی با اعتبار 160 میلیارد تومان آغاز شده است.

راستاد درباره تکمیل فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار نیز اظهار داشت: توسعه بندر چابهار 85.5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مرحله نهایی است.

وی بابیان اینکه چابهار محور ترانزیتی شرق کشور و سواحل مکران است، به مزیت آن مبنی بر دسترسی به آب‌های آزاد اشاره کرد و گفت:‌ روز گذشته در کمیسیون عمران موافقت‌نامه تأسیس دالان ترانزیتی کریدور هند ـ افغانستان ـ ایران به تصویب رسید که امیدواریم در حداقل زمان ممکن بهترین بهره‌وری را داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: محموله‌ای از کشور هند به کشور پاکستان از طریق چابهار ترانزیت می‌شود که در این باره قرارداد بین طرف افغانی و فورواردر ایرانی منعقد شده است.

راستاد همچنین درباره تکمیل بندر چابهار توسط پیمانکار (قرارگاه خاتم) و میزان طلب پیمانکار بابت اجرای پروژه، اظهار داشت: روز گذشته جلسه‌ای با سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و بر فراهم شدن شرایط تسریع تکمیل پروژه بندر چابهار تأکید شد.

  بنابر این گزارش در این مراسم از کتاب «نقش سازمان بنادر در جنگ تحمیلی» رونمایی شد.

رو نمایی کتاب

۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۷۹۹

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید