سرمایه گذاری ۵هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی بخش غیردولتی برای زیرساخت صادراتی در بنادر/ تخفیف ۲۵درصدی سازمان بنادر برای توسعه صادرات / اعمال تعرفه های ترجیحی و تخفیفات صادراتی ویژه در بندر چابهار/ ایجاد ترمینال های تخصصی و تمام مکانیزه صادرات مواد معدنی در بنادر در دستور کار ارسال سومین محموله ترانزیتی افغانستان از بندر چابهار/ اولین محموله صادراتی کالاهای یخچالی کرمان به مقصد هند صادر شد تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله / اعتباری ۷۲۰میلیاردی سازمان بنادر برای اجرای طرح در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نوسازی خطوط ریلی ۴ و ۵ راه آهن داخلی بندر شهیدرجایی تا پایان سال/ تشریح قراردادهای سرمایه گذاری کانتینری و غیرکانتینری بخش غیردولتی/ جابجایی ۴۸ میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا و رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته/ اعلام طرح های توسعه ای مجتمع بندری شهیدرجایی در سال ۹۸ خدمات رسانی موکب بنادر آبادان به زائران تا پایان اربعین حسینی ادامه دارد افزایش صادرات کالا از مرز دریایی امیرآباد/ صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی وارد فاز جدید شد رشد سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر با تجهیز ناوگان حمل ونقل/ قابلیت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه بندری و دریایی وجود دارد/ ضرورت تمرکز بر روی توسعه حمل و نقل دریایی تسهیل حضور سرمایه گذاران با اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی گیلان/ ضرورت هم افزایی در اجرای طرح نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده
مدیرعامل سازمان بنادر در پاسخ به فارس خبر داد:آغاز ساخت اسکله نفتی بندر شهید رجایی با ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز به کار پروژه اسکله نفتی بندر شهید رجایی با ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار، گفت: روز گذشته به همراه وزیر راه و شهرسازی جلسه‌ای را با فرمانده قرارگاه خاتم داشتیم و بر تسریع تکمیل این پروژه تأکید کردیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در محل ساختمان سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

در این مراسم تنی چند از اعضای هیأت‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی، نمایندگان مجلس و جانبازان و ایثارگران سازمان بنادر و دریانوردی حضور داشتند. در حاشیه مراسم مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگار اظهار داشت: از اولویت‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی تعیین تکلیف واگذاری پایانه‌های یک و دو بندر شهید رجایی به اپراتورها است.

محمد راستاد افزود: در این باره الگوها و قالب‌ها مشخص و نحوه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تعیین شده است، بنا داریم در حداقل زمان ممکن این اپراتورها تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: همچنین برای فاز سوم بندر شهید رجایی نیز بسته سرمایه‌گذاری آماده کرده‌ایم و الگوهایی مدنظر است.

راستاد افزود: البته سازمان بنادر و دریانوردی فقط زیرساخت‌ها را احداث می‌کند و تجهیزات استراتژیک توسط بخش خصوصی فراهم می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در کنار آن توسعه پایانه و اسکله نفتی در بندر شهید رجایی با اعتبار 160 میلیارد تومان آغاز شده است.

راستاد درباره تکمیل فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار نیز اظهار داشت: توسعه بندر چابهار 85.5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مرحله نهایی است.

وی بابیان اینکه چابهار محور ترانزیتی شرق کشور و سواحل مکران است، به مزیت آن مبنی بر دسترسی به آب‌های آزاد اشاره کرد و گفت:‌ روز گذشته در کمیسیون عمران موافقت‌نامه تأسیس دالان ترانزیتی کریدور هند ـ افغانستان ـ ایران به تصویب رسید که امیدواریم در حداقل زمان ممکن بهترین بهره‌وری را داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: محموله‌ای از کشور هند به کشور پاکستان از طریق چابهار ترانزیت می‌شود که در این باره قرارداد بین طرف افغانی و فورواردر ایرانی منعقد شده است.

راستاد همچنین درباره تکمیل بندر چابهار توسط پیمانکار (قرارگاه خاتم) و میزان طلب پیمانکار بابت اجرای پروژه، اظهار داشت: روز گذشته جلسه‌ای با سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و بر فراهم شدن شرایط تسریع تکمیل پروژه بندر چابهار تأکید شد.

  بنابر این گزارش در این مراسم از کتاب «نقش سازمان بنادر در جنگ تحمیلی» رونمایی شد.

رو نمایی کتاب

۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۷۹۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید