"شناور مجاز" شناوری است که از مبادی مجاز تردد کند و تحت نظارت بازرسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی باشد در شرایط نامساعد جوی، از سفر دریایی خودداری نمایید شوخی های خطرناک در شناور یکی از مهمترین عوامل ایجاد حادثه است شناخت و رعایت نکات ایمنی ارائه شده توسط ناظرین و بازرسان ایمنی، مهم‌ترین اصل در سفرهای دریایی است و رعایت آن ضامن سلامت شما است آلودگی دریا، محیط زیست و زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند ساعات ازدحام مسافران در بنادر 8:30 تا 11 صبح است، لذا بهتر است جهت رفاه خود و خانواده محترمتان، ساعات دیگری جهت حضور در بنادر مسافری انتخاب نمایید با رعایت نکات ایمنی، جان خود و فرزندان دلبندتان را بیمه کنید پس از سوار شدن به شناور، بلافاصله با وسایل ایمنی و راه های خروج اضطراری آن آشنا شوید سوار شدن به شناورهای غیرمجاز مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت و کسی (حتی بیمه) مسئولیت آن را قبول نمی کند عجله در هنگام سوار و پیاده شدن به شناور (قبل از پهلوگیری کامل)، از عوامل بروز حادثه است

رشد چشمگیر صادرات کالا در بندرخرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد چشمگیر صادرات کالا در این مجتمع بندری خبر داد.
رشد چشمگیر صادرات کالا در بندرخرمشهر

 به گزارش روابط عمومی ؛ عادل دریس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر با رشد 94 درصدی، نزدیک به یک میلیون تن رسیده است.

به گفته وی از مجموع عملیات انجام شده 300 هزار و 738 تن به تخلیه و 662 هزار و 287 تن به بارگیری اختصاص دارد.

رشد 100 درصدی صادرات کالا به عراق

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اعلام رقم صادرات کالا از این بندر به کشور کویت به میزان 176 هزار و 701 تن افزود: در این بازه زمانی 378 هزار و 578 تن کالا از بندرخرمشهر به عراق صادر شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 100 درصدی برخوردار است.

دریس عمده بار صادراتی از بندرخرمشهر را مصالح ساختمانی، مواد معدنی، خوراک دام و تره بار عنوان کرد.

وی میزان صادرات کلینکر از بندرخرمشهر به کشورهای کویت و عراق را 378 هزار و 365 تن اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 120 درصدی را نشان می دهد.

رشد 43 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اعلام رشد 43 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر افزود: طی این مدت بیش از 49 هزار و 580 TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در بندرخرمشهر به ثبت رسیده است.

آمادگی بندرخرمشهر برای میزبانی از زائران عتبات عالیات

دریس در خصوص میزان تردد مسافر از طریق بندرخرمشهر گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 220 هزار نفر از طریق پایانه بین المللی خلیج فارس سفر کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد 30 درصدی دارد.

وی همچنین آمادگی بندرخرمشهر برای جابجایی زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی از طریق مسیر دریایی خرمشهر- بصره را اعلام کرد و افزود: این بندر امسال نیز همانند سال های گذشته تمهیدات لازم برای خدمات رسانی مطلوب به زائران عتبات عالیات را در نظر گرفته است.

رشد 59 درصدی تردد شناورهای بالای هزار تن

 مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین از رشد 59 درصدی تردد شناورهای بالای هزار تن در این مجتمع بندری خبر داد و گفت: از ابتداي سال جاری تاکنون بیش از 350 فروند شناور بالای هزار تن در بندرخرمشهر تردد داشته اند.

دریس ادامه داد: طی این مدت در مجموع یک هزار و 108 فروند شناور بالای هزار تن و زیر هزار تن در بندرخرمشهر تردد کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 5 درصدی دارد.

وی در پایان میزان تخلیه و بارگیری خودرو در این بازه زمانی در بندرخرمشهر را با رشد23 درصدی، 7 هزار و 341 دستگاه عنوان کرد.

بندرخرمشهر با برخورداری از 20 پست اسکله، 230 هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود و به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت به عنوان مهم ترین بندر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.

 

۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۴۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۹۲۱

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید