ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399 آنسوی دریاها در این هفته/ از پیشرفت هایی در پروژه کشتی های خودران تا بررسی وضعیت سولفور سوخت کشتی ها با الگوهای ابری نشست هم‌اندیشی و آشنایی با قوانین اداری ایثارگران در بندر گلمنخانه ارومیه برگزار شد آغاز مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور در بوشهر/ آمادگی بندر بوشهر برای برگزاری مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور
اقدامات پیشگیرانه سازمان بنادر نتیجه داد:کاهش 17 درصدی سوانح دریایی ایران در نیم سال اول
تعداد کل سوانح شناورهای ایرانی در شش ماهه اول سال جاری، 28 سانحه بوده که نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل، 17 درصد کاهش داشته است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر و با بیان اینکه تلفات انسانی شناورهای ایرانی در این مدت 6 نفر بوده، گفت : در بخش تلفات انسانی نیز به نسبت 6 ماهه اول سال قبل، 40 درصد کاهش تلفات داشته ایم.

هادی حق شناس اضافه کرد : تعداد کل سوانح شناورها (ایرانی و خارجی) در شش ماهه اول امسال ، 28 سانحه بوده که در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل، 17 درصد کاهش داشته است.

اقدامات پیشگیرانه کنترل بازرسی و ممیزی آموزشی

بر اساس این گزارش و به گفته معاون امور دریایی سازمان بنادر، انجام کنترل و بازرسی منظم از کشتی ها در بنادر، الزام به انجام اصولی بار چینی در شناورها از جمله اقدامات پیشگیرانه ای است که بر کاهش حوادث دریایی در ایران موثر بوده است.

هادی حق شناس با بیان اینکه آموزش و به کارگیری فرماندهان مجرب در شناورهای باری و مسافری و همچنین ممیزی مراکز آموزش دریانوردی، در افزایش کیفیت امور دریانوردی و البته کاهش سوانح شناورها در ایران تأثیرگذار بوده است، از افزایش تجهیزات امداد و نجات طی 6 ماهه گذشته نسبت به سال قبل خبر داد و گفت : طی یک سال گذشته 4 فروند شناور ناجی در آب جنوب کشور به ناوگان امداد و نجات دریایی سازمان بنادر اضافه شده است.

به گفته وی در حال حاضر 2 دستگاه شناور ناجی نیز در دست ساخت است که تا پایان سال به این ناوگان ملحق می شود. در حال حاضر 20 فروند شناور پیشرفته ناجی در بنادر شمال و جنوب ایران فعال هستند.

انجام صد ساعت پرواز امداد دریایی   

عضو هیأت عامل سازمان بنادر همچنین با اشاره به فعالیت های پروازی امداد و نجات دریایی طی 6 ماهه اول سال، گفت : در این مدت از طریق مراکز خدمات پروازی (نیروی دریایی جمهوری اسلامی و بخش خصوصی)، 51 سورتی پرواز و در مجموع نزدیک به 100 ساعت پرواز امدادی و پایش آلودگی در آب های شمال و جنوب کشور انجام گرفت.

 بنا بر اعلام حق شناس، در 6 ماه گذشته، 29 سورتی پرواز (به هر بار برخاستن و نشستن هواپیما امدادی یک سورت گفته می شود) در بندرعباس، یک سورتی در چابهار، 9 سورتی در جزیره کیش، 3 سورتی در بوشهر و 18 سورتی در انزلی توسط نیروی دریایی و بخش خصوصی جهت ارائه خدمات امداد و نجات و پایش و مقابله با آلودگی دریایی صورت گرفت.

۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۴۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۰۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید