سازمان بنادر؛ آمادگی عملیاتی بالای برای مواجهه با هر نوع بحرانی را دارد/ مصون ماندن انسان و کالا از تهدید ویروس کرونا در بنادر کشور/ هیچ نوع اشاعه ویروس کرونا از طریق بنادر کشور نداشتیم پایان عملیات اطفای حریق لنج تجاری در اسکله بهمن قشم یک فروند لنج تجاری در اسکله بهمن جزیره قشم طعمه حریق شد/ عملیات اطفاء با حضور تیم های امدادی از خشکی و دریا درحال انجام است افزایش۱۶۲ درصدی صادرات کالاهای نفتی از بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رشد ۹۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی افزایش ظرفیت پهلوگیری کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر بنادر؛ امن ترین مناطق استان های ساحلی هستند/ رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر/ قرنطینه کالا در زمان ورود به کشور انجام می شود ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام فاز سوم طرح توسعه/ احداث سه پست اسکله به طول یک هزار و ۴۰۰ متر رشد ۱۹۶ درصدی بارگیری کانتینر و افزایش ۳۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر نجات خدمه قایق صیادی در دهانه اروند رود/ انجام سه عملیات امداد و نجات موفق در یک روز توسط نیروی امداد و نجات بندر اروندکنار رشد 428 درصدی عملیات کانتینری در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 39 درصدی صادرات غیرنفتی
وزیر راه و شهرسازی :ضرورت هوشمند سازی فعالیت های سازمان بنادر ودریانوردی/تاکید برتکمیل زنجیره تامین پس از بنادر
دکتر آخوندی در همایش بین المللی حمل و نقل و لجستیک ایران ضمن تایید مزیت نسبی ایران از نظر حمل و نقل و لجستیک در منطقه گفت: تاکید بر مزیت های نسبی هر چند مفید است اما باید مزیت رقابتی را مد نظر قرار داد تا در بلند مدت در سطح جهانی بتوانیم رقابت کنیم.

به گزارش روابط عمومی ،وی با تاکید بر استفاده از IT در بخش حمل و نقل گفت: ما به دنبال هوشمندسازی تمام اقدامات و فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی هستیم. به نحوی که امکان ردیابی لحظه ای بار در تمام زمان حمل و نقل وجود داشته باشد که در این زمینه اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اخیرا امکان گسترده ای در سواحل مکران و بندر چابهار ایجاد شده و اولین محموله هند و افغانستان وارد این بنادر شد و امیدواریم بندر چابهار فعال شود. برای این منظور لازم است زنجیره تامین پس از ورود نیز توسعه یابد و بتوانیم پاسخگوی نیازهای بخش خصوصی باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه امکان لجستیکی که در بندر امام ایجاد شده چیزی در حدود ۱۱ هزار هکتار است که امکان هر گونه فعالیت بندری و ترانزیتی را فراهم می کند. همین وضعیت در بنادر شمالی نیز وجود دارد و امکانات خوبی در آنها ایجاد شده است.

همایش دو روزه بین المللی حمل و نقل و لجستیک از صبح امروز یکشنبه ۱۴ آبان آغاز شد و طی آن مسئولان و فعالان حوزه حمل و نقل از جمله عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی و محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی سخنرانی داشتند.

این همایش در این شش پانل دنبال خواهند شد:

۱. نقش بخش خصوصی و دولتی در ایجاد مراکز استراتژیک

۲. لجستیک و حمل و نقل چندوجهی

۳. مدیریت حمل و نقل و لجستیک

۴. توانمند سازی لجستیک و حمل و نقل

۵. اقتصاد مقاومتی، حمل و نقل و بیمه

۶. لجستیک، مناطق آزاد و ترانزیت

دکتر آخوندی در همایش بین المللی حمل و نقل و لجستیک

 

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۱۵۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید