فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا راه‌اندازی سامانه شبیه ساز دینامیکی ترانزیت در بندر امیرآباد عملکرد مطلوب بنادر در گرو زنجیره لجستیکی متناسب با ظرفیت تخلیه و بارگیری است آغاز تعمیرات اساسی شبکه برق رسانی به مکنده های غلات بندر شهید رجایی/ افزایش راندمان بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی
آیین تکریم و معارفه مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار شد

در آیینی ویژه ضمن تجلیل از خدمات عادل دریس مدیر کل سابق بندر و دریانوردی خرمشهر محمد محسنی به عنوان مدیر کل جدید این بندر معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، این مراسم عصر امروز با حضور دکتر محمد علی حسن زاده عضو هیئت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از مسؤلان ارگان های دولتی شهرستان خرمشهر و شرکت های خصوصی مستقر در مجتمع بندری خرمشهر در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نقش بندر خرمشهر در دوران دفاع مقدس گفت: مقاومت 34 روزه شهرستان خرمشهر در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی مدیون حمایت های لجستیک بندرخرمشهر بود.

حسن زاده با بیان اینکه امروزه بیشتر بخش های شهر خرمشهر تحرک ندارد افزود: امیدواریم با کاهش بیکاری علاوه بر افزایش امید به زندگی در خرمشهر، دین خود را به مردم شهید پرور آن ادا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بندرخرمشهر سالها مهمترین بندر کشور بود و مردم خرمشهر انتظارات زیادی از این بندر دارند ابراز امیدواری کرد که مدیر کل جدید با تجارب ارزنده خود از بنادر هرمزگان ، کاهش بیکاری را به عنوان مهم ترین شاخص خود در نظر بگیرد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر از آمادگی این سازمان در زمینه های گوناگون برای احیای بندرخرمشهر خبر داد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خوزستان در ادامه این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از همکاری و همراهی کارکنان بندر و دریانوردی خرمشهر طی سال های  مدیریت خود از همه کارکنان طلب حلالیت کرد.

عادل دریس جایگاه کنونی بندرخرمشهر را مرهون زحمات و تلاش های مدیران قبلی و کارکنان زحمت کش این مجتمع بندری دانست.

وی در ادامه افزود: اقدامات شاخصی که کارکنان بندر خرمشهر در سال های اخیر انجام دادند باعث شد سازمان بنادر سازمان در سال 91 طی یک اقدام به منظور تقدیر از مردم خرمشهر به این نتیجه برسد که بندرخرمشهر را به عنوان یک اداره کل مطرح سازمان بپذیرد و اعتبارات خوبی به این بندر اختصاص دهد.

مدیر کل سابق بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه سازمان بنادر در امر بازسازی پیشگام بود گفت: شناورسازی 182 فروند مغروقه نتیجه تلاش های بی وقفه سازمان بنادر و دریانوردی است.

دریس با  اشاره به اهمیت بندرخرمشهر در سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تقریبا هر دو ماه یک بار جلسه ای در وزارت امور خارجه برای پیگیری بحث راه اندازی دفتر مشترک هماهنگی ایران و عراق  برگزار می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که این پیگیری ها فرصت بهره برداری از ظرفیت های بندرخرمشهر را مهیا سازد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: امیدواریم مدیر کل جدید بندر خرمشهر با انگیزه بیشتری  نسبت به پیشینیان این موضوع را پیگیری کند و موضوعی مانند لایروبی را که شاید دست یابی به آن سخت باشد به عنوان شاخص در نظر بگیرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر نیز از مدیر عامل سازمان بنادر و اعضای هیئت عامل بابت اعتماد و انتخاب برای این سمت تشکر و قدردانی کرد.

محمد محسنی طی سخنانی محورها و برنامه های و فعالیت خود در این اداره کل را تشریح کرد.

وی خطاب به حاضران در این مراسم گفت: اطمینان راسخ دارم که شما عزیزان در آینده ای نه چندان دور رونق خرمشهر را مشاهده خواهید کرد و با برنامه ریزی ، توان و اراده و تخصص در بندر خرمشهر می توانیم علاقه مندی و اشتیاق مردم به زندگی در خرمشهر را افزایش دهیم.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تثبیت جمعیت در نقاط ساحلی شهرستان خرمشهر را یکی از برنامه های خود عنوان کرد و افزود: تلاش می کنم بر  اساس توصیه های مقام معظم رهبری در زمینه توسعه دریامحور  و سیاست های وزارت راه و شهرسازی انجام وظیفه کنم.

محسنی ادامه داد: دو اصل بیقراری در انجام وظیفه و کمال طلبی در نتیجه امور را سر لوحه فعالیت خود قرار خواهم داد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تمام تلاش خود را برای رونق بندرخرمشهر به کار خواهد گرفت خواستار ادامه همکاری و حمایت کارکنان بندرخرمشهر و مسؤلان شهرستان خرمشهر شد.

مشاور فرهنگی مدیر کل و رئیس حوزه فرهنگی بندر خرمشهر نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات دریس مدیر کل سابق بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بندرخرمشهر اکنون بندری پررونق است و از خمودگی خارج شده و اکنون در حال بازسازی و نوسازی است و هنوز هم نیاز به تجهیز دارد.

حجت الاسلام و المسلمین کریم باویه مهندس عادل دریس را مدیر ارزشی توصیف کرد و گفت: مدیریت مجموعه ای مانند بنادر وظیفه بسیار سختی است.

وی با بیان اینکه در دین اسلام 44 هزار حدیث در زمینه مدیریت وجود دارد اظهار داشت :امروزه مدیریت  می بایست تلفیقی از مدیریت نوین و اسلامی باشد.

مشاور فرهنگی مدیر کل و رئیس حوزه فرهنگی بندر خرمشهر مسؤلیت پذیری، قدرت ساماندهی، انسان شناسی، انگیزه و اشتیاق و بلوغ عاطفی را از جمله ویژگی های یک مدیر خوب و موفق برشمرد.

در پایان این مراسم حکم انتصاب محمد محسنی به عنوان مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر توسط عضو هیئت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی به وی ابلاغ شد.


۲۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۰۱
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۲۳۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید