آیمو؛ قطعنامه تسهیل کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از کشتی‌ها را منتشر کرد/ اعلام این قطعنامه به مراجع بندری، اپراتورهای بنادر و پایانه‌ها، مالکان کشتی‌ها، شرکت‌های کشتیرانی و سایر ذینفعان ایران تجارت آسیا و اروپا را به یکدیگر متصل کرد / معنا و مفهوم پیدا کردن تجارت بین کشورهای اسلامی اعلام تمایل 9 کشور برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار؛ بدون هیچ محدودیتی/ پیوستن دیگر کشورها، یکی از قابلیت های موافقتنامه سه جانبه چابهار افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر شیوء در غرب هرمزگان به قطر ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود
جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان در استانداری گیلان تشکیل شد
ششمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان گیلان با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، معاون عمرانی استانداری گیلان، رئیس اداره مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دیگر مدیران کل عضو کمیته ساماندهی سواحل در استانداری گیلان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ،در ابتدای جلسه مهندس شعبانپور معاون عمرانی استان ضمن تشکر از اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برای تشکیل این جلسه و دوره اموزشی بر لزوم اجرای تکتلیف تعیین شده در طرح ‏ICZM توسط همه ذینفعان استانی تاکید کردند و دغدغه های خود را در این خصوص مورد تحلیل قرار داد.
مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این جلسه با اشاره به طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی یا ICZM اظهار کرد: این طرح فرابخشی بوده و سعی دارد با در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی ، پدافندی و امنیتی در منطقه ساحلی و با رویکرد توسعه پایدار سند نحوه بهره برداری از مناطق ساحلی را أریه نماید.
لذا با توجه به پتانسیل های سواحل کشور به ویژه استان گیلان در مباحثی همچون حریم مستحدث ، تالاب انزلی و گردشگری،  هدف اصلی این طرح ایجاد تعادل با قوانین منابع طبیعی و محیط زیستی با مبحث توسعه دریا محور است.
وی با بیان اینکه جلسات کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار گیلان و دبیری سازمان بنادر و دریانوردی بوده با جدیت تشکیل می شود و از وظایف ان استقرار طرح ‏ICZM با کمک سازمان های ذیربط در سواحل استان می باشد.
مهندس چراغی با بیان اینکه سواحل استان گیلان دارای پتانسیل گردشگری بالایی بوده خاطرنشان کرد: از اهداف اصلی مدیران  در سطح استان تطابق پتانسیل های گردشگری با طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی یا ICZM است.
حمید خلیلی، رئیس اداره مدیریت سواحل سازمان بنادر و دریانوردی در این جلسه عنوان داشت: استان گیلان در تقسیم بندی تشکیل کمیته ها جز آخرین استان ها بود ولی در دو سال اخیر سرعت خوبی داشته است که جای تشکر و قدردانی دارد.
وی با بیان اینکه در ماه گذشته جلساتی با حضور معاون دادستان کل کشور در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز برگزار شده است، ادامه داد: این مسایل به جد در حال پیگیری بوده مخصوصا برای استان های شمالی کشور که متاسفانه اراضی خالی بسیار کمی وجود دارد.
خلیلی با بیان اینکه تدوین مطالعات یکپارچه سازی در دستور کار بوده است متذکر شد: استان هرمزگان در همین راستا به عنوان اولین استان، نود درصد پیشرفت داشته و بوشهر به عنوان دومین استان حدود ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما استان های شمالی در قالب یک پیج در مراحل انتخاب مشاور بوده است.
رئیس اداره مدیریت سواحل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به الزامات استقرار طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی یادآور شد: حضور مستمر استاندار به عنوان محوریت و نماینده اول دستگاه های اجرایی در استان و همه دستگاه های عضو کمیته ساماندهی سواحل، حضور مستمر اعضای ستادی در کار گروه، آموزش مدیران، الزام قانونی به کار گیری طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی یا ICZM، اطلاع رسانی، پایش و ارزیابی از جمله مواردی است که مورد توجه است.
وی در پایان با بیان اینکه باید تمهیداتی اندیشیده شود که موارد فوق الذکر به صورت فرهنگ و مطالبات مردم صورت گیرند گفت: مردم به عنوان بهترین ناظر عملکردها را رصد می کنند.
در ادامه این جلسه که با اهداف اموزشی برای مدیران و اعضای کمیته ساماندهی سواحل استان گیلان تشکیل شده بود ، مطالبی در خصوص شناخت ظرفیت های طرح ‏ICZM و چگونگی اجرای ان در سواحل شمال کشور برای مدیریت یکپارچه سواحل توسط اساتید دانشگاه تهران و مشاوران طرح ‏ICZM ارایه گردید.

 
dfghjkl 5
dfghjkl 4
dfghjkl 3
dfghjkl 2
dfghjkl 1

۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۳۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید