"شناور مجاز" شناوری است که از مبادی مجاز تردد کند و تحت نظارت بازرسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی باشد در شرایط نامساعد جوی، از سفر دریایی خودداری نمایید شوخی های خطرناک در شناور یکی از مهمترین عوامل ایجاد حادثه است شناخت و رعایت نکات ایمنی ارائه شده توسط ناظرین و بازرسان ایمنی، مهم‌ترین اصل در سفرهای دریایی است و رعایت آن ضامن سلامت شما است آلودگی دریا، محیط زیست و زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند ساعات ازدحام مسافران در بنادر 8:30 تا 11 صبح است، لذا بهتر است جهت رفاه خود و خانواده محترمتان، ساعات دیگری جهت حضور در بنادر مسافری انتخاب نمایید با رعایت نکات ایمنی، جان خود و فرزندان دلبندتان را بیمه کنید پس از سوار شدن به شناور، بلافاصله با وسایل ایمنی و راه های خروج اضطراری آن آشنا شوید سوار شدن به شناورهای غیرمجاز مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت و کسی (حتی بیمه) مسئولیت آن را قبول نمی کند عجله در هنگام سوار و پیاده شدن به شناور (قبل از پهلوگیری کامل)، از عوامل بروز حادثه است

اعتلای نام ایران به عنوان ارائه دهنده خدمات علمی دریایی

حضور علمی و تخصصی افسران کنترل و بازرسی در کارگاه تخصصی کارشناسان کنترل و بازرسی تفاهم نامه اقیانوسه هند اعتلای نام ایران به عنوان ارائه دهنده خدمات علمی دریایی را به دنبال خواهد داشت.
اعتلای نام ایران به عنوان ارائه دهنده خدمات علمی دریایی

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، پیرو برگزاری اجلاس بیستم تفاهم نامه کنترل و بازرسی اقیانوس هند در کشور مالدیو، سهمیه لازم جهت اعزام دو نفر از افسران کنترل و بازرسی ادارات کل هرمزگان و  خوزستان به عنوان فراگیر و یکی از افسران متخصص کنترل و بازرسی را جهت تدریس به همراه  تیم مدرسان استرالیایی و فرانسوی جهت کارگاه  فوق بدست آورند. مهیا شد.

بنا بر این گزارش، برای دومین بار از افسران کنترل و بازرسی فنی و ایمنی کشتی های  جمهوری اسلامی ایران به عنوان مدرس بین المللی کنوانسیون های دریایی در پنجمین  سمینار  کارشناسان کنترل وبازرسی تفاهم نامه اقیانوس هند انتخاب گردیده است.

 این سمینار از تاریخ 22 الی 26 آبان ماه  (17-13 نوامبر) باحضور فراگیرانی از کشورهای ایران ، هند ، آفریقای جنوبی، بنگلادش ، کنیا ، ماداگاسکار ، مالدیو و میانمار در بمبی هند برگزار گردید. کارشناس مسئول کنترل و بازرسی بندر امام خمینی مسئولیت تدریس کنوانسیون های SOLAS , STCW‌و BWM در این کارگاه تخصصی برعهده داشتند.

حضور افسران ایرانی به عنوان مدرس کارگاه های تخصصی بین المللی کنترل و بازرسی کشتی ها در جهت اعتلای نام جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور ارائه دهنده خدمات علمی در همایش های بین المللی برای مرجع دریایی کشور بسیار با اهمیت  است.

برگزاری کارگاه فوق و انتخاب مدرسان ایرانی پیرو برگزاری موفق سمینار تخصصی بین المللی کنترل و بازرسی در مرداد ماه سال 95 به میزبانی ج.ا.ایران در بندر شهید رجایی با حضور فراگیرانی از تمامی 9 تفاهم نامه  بین المللی کنترل و بازرسی باهمکاری سازمان بین المللی دریانوردی و همچنین چهارمین  کارگاه تخصصی کنترل و بازرسی در کشور مالدیو  و حضور دو تن از افسران با سابقه  ایرانی بعنوان  مدرس در آن کارگاههای تخصصی مسبوق به سابقه است.

از آنجا که تا پیش از این تدریس کلیه دوره ها  و سمینارهای کنترل و بازرسی تفاهم نامه ی منطقه ای اقیانوس هند توسط اساتید کشورهای استرالیا ،‌ژاپن و فرانسه صورت می گرفت، این رویداد گامی در جهت بهره گیری از توان نیروهای بومی کشور های عضو به شمار می آید.

لازم به ذکر است  پس از برگزاری این سمینار ، دبیر کل تفاهم نامه اقیانوس هند طی نامه ای به سازمان بنادر و دریانوردی از همکاری مستمر جمهوری اسلامی ایران  قدردانی کرده  و رضایت کامل خود را بر اساس بازخورد  فراگیران  از نحوه تدریس و ارائه مدرس اعزامی اعلام نمودند.

 

۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۹
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۵۳۱

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید