افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا
مدیرکل حقوقی سازمان بنادرو دریانوردی گفت:روابط واحدها مبتنی بر قوانین تنظیم گردد
مدیر کل حقوقی سازمان بنادرو دریانوردی ضمن تاکید بر ضرورت آموزش و تعلیم مستمر کارشناسان حقوق دریایی گفت: روابط درون و برون سازمانی؛ مبتنی بر قواعد تعریف گردد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان بنادرو دریانوردی، مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید و سابق حقوقی این سازمان با حضور محمد راستاد، مدیرعامل، معاونین و مدیران، روز گذشته در ساختمان مرکزی برگزار شد.

مدیرکل سابق حقوقی در ابتدار ضمن تشکر از مدیرعامل بابت حسن انتخاب مدیرکل جدید گفت: توازنی زاده به دفتر حقوقی تعلق داشته و به جایگاه اصلی خویش بازگشته است و آرزوی موفقیت برای ایشان داریم.

تشکیلات حقوقی نیازمند توجه بیشتر است

وی ضمن اشاره به تلاش ها جهت گسترش دفتر حقوقی در دوره فعالیتش ادامه داد: تشکیلات حقوقی سازمان نیاز به توجه بیشتری دارد و مستلزم برخورداری و بکار گیری نیروهای توانمند و تمام وقت است و ما تلاش کردیم در این دوره جایگاه مدیریت حقوقی را به دفتر حقوقی ارتقا دهیم و اداره قراردادها را به آن بیافزاییم و امیدوارم این رویه ادامه داشته باشد.

انزان پور عنوان کرد: همواره به دنبال این بودیم که همکاران در سازمان دفتر حقوقی را وکیل و همکار خود در امور اجرایی برای یافتن راهکارهای قانونی بدانند تا سازمان دچار مشکلات حقوقی نشود.

وی افزود: همچنین در سیستم قضایی، حضور همکاران را در شورای حفظ حقوق بیت المال تقویت کردیم که با همکاری بخش فنی در آزاد سازی سواحل در مازندران و جنوب کشور مثمرثمر بود.

مدیرکل سابق حقوقی سازمان بنادرو دریانوردی در پایان اظهار کرد: همدلی و همکاری بیشتری از واحدهای دیگر با دفتر حقوقی انتظار می رود تا تعاملات دوجانبه افزایش یابد.

ضرورت آموزش و تعلیم مستمر کارشناسان حقوق دریایی

در ادامه آقای توازنی زاده؛ مدیرکل جدید دفتر حقوقی سازمان، ضمن اشاره به ضرورت ارتباط همه بخش ها با این دفتر گفت: طبیعت کار این دفتر پاسخگویی به مجموعه ای از خدمات مورد نیاز تشکیلات است.

وی افزود: در حقوق اداری برخی سازمان ها به دو دسته عمومی و فنی تخصصی دسته بندی می شوند. واحد حقوقی سازمانی مانند سازمان بنادرو دریانوردی که فعالیت کاملا تخصصی دارند بایستی علاوه بر آگاهی ز مسائل عمومی حقوقی، به مسائل حقوقی تخصصی نیز اشراف داشته باشد. مسائل حوزه دریایی را نمی توان با یکی دو سال اشراف پیدا کرد و سال ها زمان نیاز است. بنابراین بایستی افرادی به مرور در این سازمان در بخش حقوقی آموزش داده شوند تا بتوان برای جذب آن ها در آینده اقدام نمود.

توسعه همه بخش های سازمان متوازن باشد

توازنی زاده ادامه داد: تجربه بشر نشان می دهد اولین بحث حکمرانی خوب حاکمیت قانون است. یعنی قاعده بر روابط حاکم باشد و از پیش وظایق و حقوق تعریف شده باشد. روابط دفتر حقوقی با بخش های دیگر سازمان و سازمان های دیگر باید در چارچوب قواعد تنظیم شود و بسیاری از مشکلات و اتلاف ها به علت بی قاعدگی روابط است.

وی افزود: تجربه چندین ساله ما نشان می دهد اگر مرز وظایف ما با سایرین در چارچوب یک مرجع حقوقی تعریف شود، وظایف و مسئولیت های هر کدام از بخش ها نیز مشخص می گردد.

مدیرکل حقوقی سازمان بنادر پایان گفت: ما به عنوان دفتر حقوقی پشتیبان همه بخش های سازمان هستیم و البته هر واحدی مسئولیتی دارد و باید شرایط پاسخگویی به مسئولیت های محوله مهیا گردد.

توازن زاده در پایان اظهار کرد: روابط بخش های مختلف سازمان؛ ارگانیک است و سازمان؛ زمانی می تواند موفق باشد که همه بخش ها متوازن رشد و حرکت کنند.

شایان ذکر است، با حکم محمد راستاد، مسئولیت انزان پور در سمت مدیرکل حقوقی سازمان بنادرو دریانوردی خاتمه یافت و توازنی زاده که پیشتر نیز تصدی این پست را بر عهده داشت به این سمت منصوب شد.

مدیرکل حقوقی

 

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۶۱۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید