علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان شد ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۱۹ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی/ ترانزیت بیش از ۸ هزار خودرو به آسیای میانه بخش خصوصی مذاکرات خود را با سازندگان تجهیزات دریایی خارجی متوقف نکند/ ضرورت تجهیز و توسعه بنادر با دانش و تکنولوژی روز با اجرای طرح تحول صنایع دریایی؛ ایران به قدرت اول منطقه در حوزه شناورها تبدیل می شود/ امکان تأمین نیازهای صنعت دریایی در داخل وجود دارد/ لزوم حمایت همه جانبه دولت و بخش خصوصی برای تولید شناورهای بزرگ و کوچک پیشرفت 40 درصدی احداث اسکله هزار تنی بندر اروندکنار بندر چابهار؛ می تواند هاب توزیع مواد معدنی شود/ بندر چابهار به زودی سومین قطب تجاری کشور خواهد شد/در آینده نزدیک شاهد پهلوگیری کشتی های روغن در بندر چابهار خواهیم بود انجام بدون وقفه و به سهولت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا در بنادر کشور/ هیچ محدودیتی برای جابجایی کالا و به ویژه کالاهای اساسی نداریم/ ایجاد بسترهای الکترونیکی برای کاهش مراجعه ارباب رجوع به بنادر تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری
ضرورت تجمیع نمایشگاههای ارگان های دریایی / حضور فعال‌تر ایران در IMO  در دستور کار
محمد راستاد گفت: لازم است تمام ارگان های دریایی کشور در کمیته های مختلف IMO حضوری فعال داشته باشند و از مواضع و منافع کشور در این حوزه دفاع کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نشست شورای عالی مدیران ارشد هماهنگی ارگان های دریایی کشور در ساختمان مرکزی سازمان بنادرو دریانوردی روز سه شنبه دهم دی ماه برگزار شد.

در این نشست که مدیران عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ، شرکت ملی نفت کش ، سازمان شیلات جمهوری اسلامی و نمایندگان نیروی دریایی ارتش و سایر ارگان های صنعت دریایی و دریانوردی کشور حضور داشتند ، در خصوص 5 دستور کار و مسائل و موضوعات مبتلا به در صنعت حمل و نقل دریایی کشور بحث و تبادل و نظر شد.

 

بهبود ارتباطات و فرآیندها در همایش ارگان های دریایی

در این نشست محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی، با اشاره به همایش ارگان های دریایی کشور که بهمن ماه در چابهار برگزار می شود، گفت: انتظار می رود این همایش علاوه بررویکرد آکادمیک و علمی، بر بهبود فرآیندها و ارتباط بهتر میان ارگان های دریایی تمرکز داشته باشد.

وی با در خصوص دغدغه های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی مبنی بر استفاده از سوخت LNG  و حمایت از ناوگان ملی گفت: همایش ارگان های دریایی فرصت مناسبی برای طرح این مساله است و در این شرایط کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش به حمایت نیاز دارند.

 

هویت بخشی به شناورها؛ راه مقابله با صید غیرمجاز

راستاد همچنین در خصوص خبر مدیرعامل سازمان شیلات درباره افزایش صید های غیر مجاز و عدم برخورد با این پدیده ناشی از ضرورت های معیشتی مردم ، تاکید کرد : بحث هویت بخشی به شناور های بدون هویت در دستور کار سازمان است که به موضوع صید های غیر مجاز نیز مربوط است.

 

حضور فعال جمهوری اسلامی در نشست IMO

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه در خصوص مجمع سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) اظهار کرد: مجمع شورای سازمان جهانی دریانوردی بالاترین رکن IMO است که کشورها در سطح وزیر و معاون وزیر در آن شرکت می کنند و امسال بنا به صلاحدید وزارت امور خارجه، جمهوری اسلامی ایران کاندید انتخابات این مجمع نشد.

 

وی ادامه داد: لازم است تمام ارگان های دریایی کشور در کمیته های مختلف IMO  حضوری فعال داشته باشند و از مواضع و منافع کشور در این حوزه دفاع کنند.

راستاد گفت: در مجمع امسال IMO ما ضمن اشاره به نقش جمهوری اسلامی در امنیت دریایی منطقه و جهان، بر ضرورت اهمیت ملاحظات فنی به جای ملاحظات سیاسی تاکید کردیم.

در پایان حق شناس؛ معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر مصوبه همین شورا بر تجمیع و تمرکز نمایشگاه ارگان های دریایی به یک نمایشگاه اصلی در سال خواستار عدم برگزاری نمایشگاه و همایش های پراکنده در حوزه دریایی شد.

۱۰ دی ۱۳۹۶ ۱۵:۵۹
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۸۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید