بیانیه سازمان بنادر و دریانوردی در محکومیت اقدام تروریستی اهواز/ بدون شک آمران و عاملان این اقدام کور، به زودی نتیجه این عمل خیانت بار خود را خواهند دید ساخت ۷۰ شناور خدماتی برای سازمان بنادر در طول سه سال/ بنادر شمالی کشور در آینده رونق بیشتری می گیرند/ جابه جایی بیش از 50 درصد بار کشور در دریای خزر توسط ناوگان ملی سازمان بنادر به دنبال ایجاد ظرفیت های جدید کانتینری در بنادر کشور است/ جانمایی یکی از بنادر بزرگ کشور در سواحل مکران/ افزایش سهم ریلی بنادر در دستور کار/انعقاد قرارداد برای تعامل حداکثری شهر و بندر ضرورت دریافت هزینه سنگین از صاحبان کالا که باعث رسوب کالا در بنادر می شوند / لزوم ارائه تخفیفات مناسب به ترخیص کنندگان کالا از بنادر/ ماندگاری کالا در بنادر آسیب اقتصادی و روانی بر مردم خواهد گذاشت برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره) عملیات امداد پزشکی به خدمه شناور کتایون، در نزدیکی بندر بوشهر دوره بلاتکلیفی راهبری پایانه های کانتینری بنادر کشور خاتمه یافته است/ دعوت از سرمایه گذاران برای ایجاد روبناها و تجهیزات بنادر/ تکمیل زیرساخت های فاز 3 بندر شهیدرجایی طی 3 سال آینده امکان تردد خطوط مسافری از بنادر جنوبی به جزایر داخلی و کشورهای همسایه خارجی فراهم است/ به دنبال افزایش تعداد کشتی های کروز برای تردد شبانه در دریا هستیم طرح دسترسی ریلی بندر انزلی در مرحله تکمیل مطالعاتی/ آغاز عملیات اجرایی اتصال بندر انزلی به راه آهن تا پایان امسال فعالیت شرکت IPGL هند در کنار شریک ایرانی برای اپراتوری بندر چابهار/ باید با مشارکت ایران و هند، چالش‌های بین المللی به وجود آمده حل شود/ بندر چابهار؛ کانال ارتباطی به آسیای مرکزی و منشا توسعه منطقه نسبتا محروم در جنوب شرقی ایران
تجهیز بندر شهید رجایی به 12 جرثقیل دروازه ای/ امکان خدمات رسانی به کشتی های نسل6 و 7 مهیا شد
مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از اقدامات و برنامه های گسترده سازمان بنادر، جهت تجهیز بنادر کشور خبر داد.

فرهاد منتصر کوهساری؛ مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این سازمان با تشریح تجهیزات تهیه شده در سال 96 در بنادر کشور گفت: مهمترین تجهیزاتی که قرار داد آنها منعقد شده، خرید 12 دستگاه گنتری کرین (جرثقیل دروازه ای) برای بندر شهید رجایی است که  توسط شرکت لیپر آلمان و هلند و با مشارکت شرکت هپکو از ایران ساخته می شوند.

وی افزود: 10 دستگاه از این جرثقیل ها تا کنون ساخته و در بندر شهید رجایی تخلیه شده و 2 دستگاه در ایرلند در حال ساخت است که تا فروردین 97 خواهند رسید.

 کوهساری اظهار کرد: این دستگاه ها باید در بندر شهید رجایی مونتاژ شوند و ما زمینی حدود 10 هزار متر مکعب برای این منظور پیش بینی کردیم و عملیات مونتاژ توسط یک تیم ایرانی و تیم شرکت لیپر ایرلند انجام می شود.

 

حضور کشتی های نسل 6 و 7 در بندر شهید رجایی؛ به زودی

وی اضافه کرد: این جرثقیل ها در مقایسه با دستگاه های دیگر بسیار سبکتر (1230 تن) و از نظر ارتفاع و طول بوم نیز بلندتر هستند که می توانند به کشتی های نسل 6 و نسل 7 در بندر شهید رجایی خدمات رسانی کنند و از نظر کارایی و بهره وری بسیار موثرند.

 

ساخت 15 دستگاه آر تی جی در کشور

مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: ساخت 15 دستگاه آر تی جی توسط شرکت ایرانی منگان پروژه دیگر تامین تجهیزات سازمان بنادر است که قطعات آن به بندر عباس منتقل و حدود 8 دستگاه در حال مونتاژ است.

وی افزود: مبلغ این قرارداد حدود 21 میلیون یورو است و 55 درصد آن سهم تولید داخل و 45 درصد آن در قالب برخی قطعات از خارج خریداری شده است و انتظار داریم تا آبان 97 تکمیل شوند.

 

مقابله با آلودگی های نفتی با تجهیز بنادر به بارج

کوهساری ادامه داد: پروژه سوم ما در سال جاری ساخت سه فروند بارج 500 تنی در دریای خزر بر اساس کنوانسیون مارپل و OPRC بود که توسط شرکت صدار و با اعتبار حدود 7 میلیارد و 800 میلیون تومان پیگیری شد و به بنادر امیرآباد، نوشهر و انزلی تحویل شد.

وی گفت: چهار فروند بارج 500 تنی هم برای بنادر جنوبی پیش بینی شده که توسط شرکت ندیم گسترش در حال ساخت است و به افزایش ایمنی بنادر در مقابل آلودگی نفتی کمک خواهد کرد.

مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ساخت یک فروند ORV نیز گفت: اعتبار این پروژه 21 میلیون یورو است و 95 درصد از ساخت آن توسط شرکت بوت سرویس به پیش رفته و تا اردیبهشت ادامه خواهد داشت و پس از نهایی شدن برای مقابله با آلودگی های نفتی به بندر بوشهر تحویل داده می شود.

وی اضافه کرد: ساخت سه فروند جرثقیل موبایل ساحلی 3 تنی برنامه دیگر سازمان بنادر است که توسط شرکت منگان در بندر امیر آباد (2دستگاه) و بندر نوشهر (1دستگاه) در حال انجام است. همچنین 6 فروند شناور سار در بحث تجسس و نجات توسط شرکت بوت سرویس کیش در حال ساخت است و تا خرداد ماه تحویل می شود.

کوهساری با اشاره به پروژه های تجهیز در سال 97 اظهار کرد: برنامه کاملی به هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی ارائه شده که پس از بررسی و تصویب اعلام خواهد شد.

 

گشایش در تامین تجهیزات، پس از برجام

وی با اشاره به انتقال تکنولوژی در تامین تجهیزات بنادر کشور ادامه داد: در برخی پروژه ها تماما شرکت های داخلی تولید کننده هستند و انتقال تکنولوژی به صورت کامل انجام شده است. البته طبیعی است که در مواردی نیز برخی ماشین آلات مثل موتور و گیربکس را باید وارد کرد و اروپایی ها هم همه چیز را خودشان نمی سازند.

مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اثرات برجام عنوان کرد: پس از برجام گشایش هایی در تامین تجهیزات اتفاق افتاد. به عنوان نمونه با لیپر ایرلند وارد همکاری شدیم البته کماکان مشکلاتی وجود دارد.

 

۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۰۳
کد خبر : ۴۱,۴۷۲

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید