اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است تسریع در امور بازرگانی مشتریان و صاحبان کالا بندرامیرآباد آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است
آغاز عملیات فاز 3 توسعه بندر شهیدرجایی در هفته جاری با حضور رییس جمهور/ افزایش ظرفیت کانتینری به 8 میلیون  TEU/ سرمایه گذاری 1000 میلیاردتومانی در حوزه تجهیزات/ امکان پهلوگیری کشتی های غول پیکر دنیا ف
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز آغاز عملیات فاز ۳ توسعه بندر شهیدرجایی در هفته جاری با حضور رئیس‌جمهور خبر داد و اعلام کرد: این پروژه ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی راه به 8 میلیون TEU افزایش می دهد.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى، محمد راستاد صبح امروز (شنبه) در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی که در محل دائمی نمایشگاههای بندر عباس با حضور مسئولان استانى، نمایندگان مجلس شوراى اسلامى و نیز مسئولان ارشد ارگان هاى دریایى و مقامات استانی برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه محلى براى انجام مذاکرات بین نمایندگان شرکت هاى خصوصى فعال داخلى و خارجى در حوزه دریا و ارگان هاى دریایى کشور  است.
 
وى ادامه داد: علاوه بر این باید با شناسایی فرصت هاى سرمایه گذارى در راستاى افزایش کیفى نمایشگاه گام برداشت تا با برگزارى سالانه حداقل یک یا دو نمایشگاه تخصصى و ترجیحا نمایشگاه هاى بزرگ بین المللى شاهد ارتقا در این زمینه باشیم. نمایشگاه دریایی نباید صرفا مربوط به خدمات ارائه شده باشد بلکه توجه به صنعت دریا از مسائل بسیار مهمی است که باید به آن پرداخت. 
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه کشور ما از نظر صنایع دریایی و نیروی متخصص انسانی از ظرفیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: باید این ظرفیت ها را در سطح ملی و بین المللی معرفی کنیم و از پتانسیل خود در این بخش بهره مند شویم. 
 
راستاد با اشاره به اینکه توسعه دریای یک ضرورت بسیار مهم است، گفت: توسعه دریایی در بخش صنایع زنجیره ای از توسعه اشتغال و تولید را در بر می گیرد.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تحولات مهمی در بندر رجایی در حال انجام است، اعلام کرد: در آستانه عملیات اجرایی فاز 3 بندر پایانه کانتینری بندر شهیدرجایی هستیم و پیمانکار پروژه انتخاب شده است و امیدواریم که با حضور رییس جمهور گلنک این پروژه به زمین زده شود.
 
راستاد ادامه داد: این پروژه ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی راه به 8 میلیون TEU افزایش می‌دهد و با 1400 متر اسکله می توانیم بزرگترین کشتی های غول پیکر کانتینری جهان را پذیرش کنیم. زمان بندی سه ساله ای در این بخش انجام شده است و 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری صرفا در حوزه تجهیزات صورت می گیرد.
 
 وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از تجهیزات ترمینال شماره 2 بندر شهید رجایی را توسط تولید کننده داخلی تامین می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در تلاشیم در این زمینه تکیه خود به کشورهای دیگر را قطع کنیم و با استفاده از مشارکت داخلی و هدف گذاری توسعه کالای ترانزیتی و ترانشیپی کار را پیش ببریم.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در زمینه ساخت شناورها دستاوردهای خوبی داشته ایم، تاکید کرد: باید تولید کشتی در یاردهای خودمان انجام شود و در آینده ای نزدیک تبدیل به کشوری مهم در صنعت دریا شویم.
 
راستاد با بیان اینکه مدیریت صاحب خانه ای در واگذاری پایانه های یک و دو بندر شهیدرجایی را به صورت اپراتوری در دستور کار قرار دادیم، عنوان کرد: در مورد پایانه 3 بندر شهید رجایی نیز چنین فعالیتی خواهیم داشت و پیش بینی می کنیم سرمایه گزاری های دیگری در کنار سرمایه گذاران داخلی داشته باشیم تا بتوانیم به نقطه مطلوب دست یابیم.
 
وی با اعلام اینکه پروژه های توسعه ای متعدد دیگری نیز در سایر بنادر در دست اجرا داریم، اظهار کرد: حمایت های همه جانبه از بخش گردشگری دریایی را به جدیت در دستور کار قرار داده ایم و علاوه بر مقوله شناورها به بحث زیرساخت های دریایی نیز به منظور رونق این بخش توجه ویژه ای خواهیم داشت.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سازمان می تواند با ارائه تسهیلات از وجوه اداره شده حمایت های لازم را در بخش گردشگری دریایی مدنظر قرار دهد. در گذشته تنها حمایت از شناورها را داشتیم اما در حال حاضر حمایت از بسته های دریایی را در دستور کار قرار داده ایم تا انگیزه بخش خصوصی را نیز افزایش دهیم.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۱۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۱,۴۷۶

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید