تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری رشد 54 درصدی صادرات غیرنفتی در بندر انزلی تشریح اقدامات سازمان بنادر برای هوشمندسازی عملیات دریایی/ کاهش فعالیت‌ خطوط کشتیرانی بزرگ دنیا به دلیل شیوع کرونا تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام (ره) توسط مهندسان داخلی خدمه و کارکنان نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بوشهر مورد استقبال قرار گرفتند تخلیه یک میلیون تن انواع کالای اساسی از بندر شهید رجایی/ 20 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهیدرجایی پهلو گرفته اند علل اصلى حریق در شناورهاى سنتى/ ضعف ساختار لنج های چوبی و فایبرگلاس برای مقاومت در هنگام حریق/ جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر/ استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ممنوع است طرح توسعه بندرچابهار فراتر از برنامه زمان‌بندی در حال اجراست عزم جدی سازمان بنادر برای استفاده حداکثری از پتانسیل داخلی جهت تأمین قطعات و تجهیزات بندری و دریایی/ آمادگی کامل سازمان بنادر برای توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان
آغاز عملیات فاز 3 توسعه بندر شهیدرجایی در هفته جاری با حضور رییس جمهور/ افزایش ظرفیت کانتینری به 8 میلیون  TEU/ سرمایه گذاری 1000 میلیاردتومانی در حوزه تجهیزات/ امکان پهلوگیری کشتی های غول پیکر دنیا ف
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز آغاز عملیات فاز ۳ توسعه بندر شهیدرجایی در هفته جاری با حضور رئیس‌جمهور خبر داد و اعلام کرد: این پروژه ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی راه به 8 میلیون TEU افزایش می دهد.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى، محمد راستاد صبح امروز (شنبه) در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی که در محل دائمی نمایشگاههای بندر عباس با حضور مسئولان استانى، نمایندگان مجلس شوراى اسلامى و نیز مسئولان ارشد ارگان هاى دریایى و مقامات استانی برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه محلى براى انجام مذاکرات بین نمایندگان شرکت هاى خصوصى فعال داخلى و خارجى در حوزه دریا و ارگان هاى دریایى کشور  است.
 
وى ادامه داد: علاوه بر این باید با شناسایی فرصت هاى سرمایه گذارى در راستاى افزایش کیفى نمایشگاه گام برداشت تا با برگزارى سالانه حداقل یک یا دو نمایشگاه تخصصى و ترجیحا نمایشگاه هاى بزرگ بین المللى شاهد ارتقا در این زمینه باشیم. نمایشگاه دریایی نباید صرفا مربوط به خدمات ارائه شده باشد بلکه توجه به صنعت دریا از مسائل بسیار مهمی است که باید به آن پرداخت. 
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه کشور ما از نظر صنایع دریایی و نیروی متخصص انسانی از ظرفیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: باید این ظرفیت ها را در سطح ملی و بین المللی معرفی کنیم و از پتانسیل خود در این بخش بهره مند شویم. 
 
راستاد با اشاره به اینکه توسعه دریای یک ضرورت بسیار مهم است، گفت: توسعه دریایی در بخش صنایع زنجیره ای از توسعه اشتغال و تولید را در بر می گیرد.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تحولات مهمی در بندر رجایی در حال انجام است، اعلام کرد: در آستانه عملیات اجرایی فاز 3 بندر پایانه کانتینری بندر شهیدرجایی هستیم و پیمانکار پروژه انتخاب شده است و امیدواریم که با حضور رییس جمهور گلنک این پروژه به زمین زده شود.
 
راستاد ادامه داد: این پروژه ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی راه به 8 میلیون TEU افزایش می‌دهد و با 1400 متر اسکله می توانیم بزرگترین کشتی های غول پیکر کانتینری جهان را پذیرش کنیم. زمان بندی سه ساله ای در این بخش انجام شده است و 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری صرفا در حوزه تجهیزات صورت می گیرد.
 
 وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از تجهیزات ترمینال شماره 2 بندر شهید رجایی را توسط تولید کننده داخلی تامین می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در تلاشیم در این زمینه تکیه خود به کشورهای دیگر را قطع کنیم و با استفاده از مشارکت داخلی و هدف گذاری توسعه کالای ترانزیتی و ترانشیپی کار را پیش ببریم.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در زمینه ساخت شناورها دستاوردهای خوبی داشته ایم، تاکید کرد: باید تولید کشتی در یاردهای خودمان انجام شود و در آینده ای نزدیک تبدیل به کشوری مهم در صنعت دریا شویم.
 
راستاد با بیان اینکه مدیریت صاحب خانه ای در واگذاری پایانه های یک و دو بندر شهیدرجایی را به صورت اپراتوری در دستور کار قرار دادیم، عنوان کرد: در مورد پایانه 3 بندر شهید رجایی نیز چنین فعالیتی خواهیم داشت و پیش بینی می کنیم سرمایه گزاری های دیگری در کنار سرمایه گذاران داخلی داشته باشیم تا بتوانیم به نقطه مطلوب دست یابیم.
 
وی با اعلام اینکه پروژه های توسعه ای متعدد دیگری نیز در سایر بنادر در دست اجرا داریم، اظهار کرد: حمایت های همه جانبه از بخش گردشگری دریایی را به جدیت در دستور کار قرار داده ایم و علاوه بر مقوله شناورها به بحث زیرساخت های دریایی نیز به منظور رونق این بخش توجه ویژه ای خواهیم داشت.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سازمان می تواند با ارائه تسهیلات از وجوه اداره شده حمایت های لازم را در بخش گردشگری دریایی مدنظر قرار دهد. در گذشته تنها حمایت از شناورها را داشتیم اما در حال حاضر حمایت از بسته های دریایی را در دستور کار قرار داده ایم تا انگیزه بخش خصوصی را نیز افزایش دهیم.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۱۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۱,۴۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید