اجرای ۹ پروژه عمرانی و توسعه ای در بنادر آبادان/ ساخت اسکله های بتنی و شناور در بنادر آبادان/ افزایش ۳ برابری ظرفیت انبارها اقدامات سازمان بنادر، در روزهای اوج شیوع ویروس کرونا قابل تقدیر است/ سازمان بنادر؛ تقویت و توسعه متوازن بنادر کوچک را پیگیری می کند/ سازمان بنادر؛ به خوبی مشارکت و حضور بخش خصوصی در پروژه های بندری را دنبال می کند ۳۰۰ هزار TEU به ظرفیت کانتینری بندر خرمشهر اضافه شد/ رشد ۷۱ درصدی بارگیری کانتینری در بندر خرمشهر/ خارج سازی ۵ فروند شناور مغروقه در اروند و یک فروند در بندر امام(ره) تا پایان سال جاری حرکت های توسعه ای و انقلابی در بنادر کشور صورت گرفته است/ هیچ نشانی از تحریم در بنادر دیده نمی شود/ بندر امام(ره)؛ به یک بندر ترانزیتی و صادراتی تبدیل شده است/ عملکرد سازمان بنادر و بندر امام(ره) در پروژه های شهر - بندر قابل تحسین است طرح های توسعه‌ای و سرمایه گذاری بندرامام(ره) در پیشکرانه، محوطه بندری و پسکرانه در دست اجراست/ ۱۷ پروژه سرمایه گذاری به ارزش ۱۶۰٠۰ میلیارد ریال در حال ساخت و ساز/پیش بینی لایروبی و تعمیق کانال دسترسی خور موسی تا دو ماه آینده/ احداث ۴ ترمینال مکانیزه غلات در بندرامام(ره)/ کاهش توقف کشتی ها از ۵ روز به ۳ روز/ در بندر امام(ره) رسوب کالا نداریم فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بنادر وجود دارد/ پیشرفت مطلوب بنادر ایران با توجه به شرایط تحریمی کشور/ ضرورت تکمیل زنجیره حمل و نقل دریایی برای حمایت از سرمایه گذاران آزاد سازی اراضی در مسیر احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی بندر بوشهر؛ آماده پذیرش کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است سازمان بنادر؛ با جدیت جذب سرمایه گذاری را دنبال می کند/ بنادر و پسکرانه آن؛ ویژگی های متعددی برای سرمایه گذاران دارد/ بنادر شمالی؛ طی سال های اخیر رشد خوبی داشتند آغاز تعمیرات اساسی یدک کش عاشورا و هدایت3 در بندر شهید رجایی
رئیس کمیته بندری و دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای بسیار خوبی بین سازمان بنادر و دریانوردی و مجلس شورای اسلامی حاکم است، بر آمادگی مجلس برای تقویت همکاری با سازمان بنادر تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین هاشمی تختی صبح امروز(شنبه) در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی که در محل دائمی نمایشگاههای بندرعباس، اظهار کرد: برگزاری چنین نمایشگاهی قابل تقدیر است و باید در مسیری گام برداشت که از تمامی نقاط جهان در این نمایشگاه حضور یابند و ظرفیت های جمهوری ایران اسلامی به خوبی دیده شود.
 
وی با بیان اینکه فضای بسیار خوبی بین مجلس شورای اسلامی و سازمان بنادر و دریانوردی برقرار است، گفت: در حال پیگیری ایده ای هستم مبنی بر اینکه سازمان بنادر و دریانوردی ارتقا یابد و تبدیل به وزارت خانه ای مستقل شود.بنادر و دریانوردی، کشتی سازی و کشتیرانی باید مجموعه ای واحد باشند و صنایع دریایی را به وزارت تبدیل کنیم. برخی کشورها را می بینید که حتی بندر یا دریا ندارند اما در این حوزه دارای وزارت خانه هستند.
 
وی همچنین به مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی اشاره و بیان کرد: مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید بدانیم که جزایر و بنادر استان هرمزگان از ظرفیت بسیار بالایی در مقوله گردشگری دریایی برخوردارند.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای بخش خصوصی که پای کار آمده باید فضای مناسب و مطلوب به منظور تفاهم و ارتقای برآیند کار فرآهم شود، خاطرنشان کرد: دریا در بخش های مختلف موهبتی است که در که باید تماما مورد توجه قرار گیرد.
 
هاشمی تختی با اشاره نگاه کمک کننده مجلس در امور، گفت: مجلس در قانون بازنگری می کند و هر جایی که نیاز به قانونی جدید احساس شود، آن را به مجلس ارجاع می دهد. براساس ماده 49 مجلس می تواند کمبودها را مشخص کرده و در ارتباط با اصلاح آن ها وارد عمل شود.
 
وی با تأکید بر ضرورت و اهمیت بانکرینگ  و وجود اشکالاتی در این زمینه در کشورمان، اظهار کرد: کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس از بانکرینگ بیش از میزان بودجه ما سود می برند در صورتی که 80 درصد این سوخت متعلق به ایران است.
 
رئیس کمیته بندری و دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با ارائه پیشنهادی مبنی بر ارتقای آموزش های دریانوردی در هنرستان ها، عنوان کرد: امیدوارم سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به ضعف آموزش و پرورش، هنرستان تخصصی ایجاد کند و سپس در سطح دانشگاه نیرو تربیت کرده تا تبدیل به کشوری شویم که در این زمینه آموزش دهنده و تربیت کننده نیرو باشیم و از سایر کشورها برای تحصیل به ایران اسلامی بیایند.
 
هاشمی تختی با اشاره تویب "قانون اصلاح قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری در بنادر" که موجب خواهد شد فعالیت های بندری 24 ساعته شود، بیان کرد: با این قانون کامیون ها و کشتی ها در صف نمی مانند و درگیر جرائم نمی شوند.
 
وی ادامه داد: مجموعه دولت به این نتیجه رسیده است اگر به ظرفیت های استان هرمزگان با دید ملی نگاه کرد می توان کشور را مدیریت کرد.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۰۱
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۱,۴۷۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید