علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان شد ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۱۹ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی/ ترانزیت بیش از ۸ هزار خودرو به آسیای میانه بخش خصوصی مذاکرات خود را با سازندگان تجهیزات دریایی خارجی متوقف نکند/ ضرورت تجهیز و توسعه بنادر با دانش و تکنولوژی روز با اجرای طرح تحول صنایع دریایی؛ ایران به قدرت اول منطقه در حوزه شناورها تبدیل می شود/ امکان تأمین نیازهای صنعت دریایی در داخل وجود دارد/ لزوم حمایت همه جانبه دولت و بخش خصوصی برای تولید شناورهای بزرگ و کوچک پیشرفت 40 درصدی احداث اسکله هزار تنی بندر اروندکنار بندر چابهار؛ می تواند هاب توزیع مواد معدنی شود/ بندر چابهار به زودی سومین قطب تجاری کشور خواهد شد/در آینده نزدیک شاهد پهلوگیری کشتی های روغن در بندر چابهار خواهیم بود انجام بدون وقفه و به سهولت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا در بنادر کشور/ هیچ محدودیتی برای جابجایی کالا و به ویژه کالاهای اساسی نداریم/ ایجاد بسترهای الکترونیکی برای کاهش مراجعه ارباب رجوع به بنادر تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری
2میلیون و76تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه وبارگیری شد

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2 میلیون و76 هزار و 543 تن ‌کالا دراین بندر تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با سال گذشته افزایش130 درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی درحاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی در بندرعباس درگفت وگو با خبرنگاران افزود: از این میزان یک میلیون 557 هزار و 922 تن کالا صادر و 518 هزار و 621 تن کالا از این بندر تخلیه شده است. 
وی اظهار داشت: در مدت یاد شده 81 هزار و 355 کانتینر تخلیه و بار گیری شده که در مقایسه با سال گذشته 23 درصد رشد داشته است.
به گفته محسنی در این مدت یک هزارو 876 کشتی کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری، 12 هزار و 937 دستگاه خودرو از این بندر وارد کشور شده و 227 هزار و 133 نفر از پایانه مسافری این بندر جابجا شدند.
وی بیان کرد: طبق قرارداد ۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی ازشهریور سال گذشته ۲۱ شناور مغروقه از ۳۹ فروند از اروند رود خارج شده و در صورت خارج شدن این تعداد و با انجام لایروبی در این آبراهه کشتی های بزرگ با عمق ۹ متری نیز می توانند در اسکله های این بندر پهلوگیری کنند.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهرتصریح کرد: بندر خرمشهر با ۲۳۰ هکتار پسکرانه بزرگترین بندر تجاری در منطقه ازاد است و با تکمیل اسکله کانتینری اختصاصی ان با سرمایه گذاری ۸۶ میلیون تومانی بخش خصوصی ظرفیت کانتینری ان سالیانه به ۳۵۰ هزار کانتینر افزایش می یابد. 
محسنی گفت: ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری دریایی در بندر خرمشهر وجود دارد و برای نخستین بار مجوز برگزاری دوره های آموزشی تور لیدرها برای این بندر صادر شده و برای نخستین بار جشنواره ملی گردشگری دریایی ایران بزودی در بندر خرمشهر برگزاری می شود. 
وی بیان داشت: برای تسهل تردد شناورهای بزرگ تاکنون ۱۸۲ شناور مغروقه از اروند و رودخانه کارون خارج شده که ۵۷ فروند ان از اروند و ۱۲۵ فروند از کارون بوده است.
پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی کشور با عنوان فرصتی برای معرفی توانمندی ها و زمینه های سرمایه گذاری دریایی و بندری روز شنبه پنجم اسفند با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان دستگاه های دریایی کشور در بندرعباس آغاز به کار کرد و تا هفتم اسفند جاری ادامه دارد.
73
شرکت داخلی و خارجی در پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی بندرعباس شرکت دارند.

 


۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۴۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۱,۵۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید