آیمو؛ قطعنامه تسهیل کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از کشتی‌ها را منتشر کرد/ اعلام این قطعنامه به مراجع بندری، اپراتورهای بنادر و پایانه‌ها، مالکان کشتی‌ها، شرکت‌های کشتیرانی و سایر ذینفعان ایران تجارت آسیا و اروپا را به یکدیگر متصل کرد / معنا و مفهوم پیدا کردن تجارت بین کشورهای اسلامی اعلام تمایل 9 کشور برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار؛ بدون هیچ محدودیتی/ پیوستن دیگر کشورها، یکی از قابلیت های موافقتنامه سه جانبه چابهار افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر شیوء در غرب هرمزگان به قطر ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود
بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از اقدامات و فعالیت های نوروزی بندرامام خمینی(ره)
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی دومین روز سفر خود به بنادر استان خوزستان با هدف پایش میدانی نحوه خدمات رسانی به گردشگران و مسافران دریایی از بخش های مختلف مجتمع بندری امام خمینی(ره) بازدید کرده و فعالیت ها و اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برای استقبال از گردشگران نوروزی و خدمات رسانی به مشتریان را از نزدیک بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، مهندس راستاد طی روز دوم سفر خود به بنادر خوزستان ضمن حضور در پارک ساحلی واقع در انشعابات خور موسی(بندرامام خمینی(ره))، روند برقراری ایمنی دریانوردی و خدمات مرتبط به آن را مشاهده کرد.

در جریان این بازدید که روز سه شنبه ۷ فروردین صورت پذیرفت، مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان طی توضیحاتی تمهیدات و اقدامات اتخاذ شده برای ارتقای ایمنی دریانوردی در این  نقطه از ساحل و دیگر گردشگاه های ساحلی را بیان کردند.

دیدار با شهردار بندرامام خمینی(ره) در حاشیه بازدید از پارک ساحلی بندرامام خمینی(ره) و بیان اقدامات و عملکرد دستگاه متبوع خویش جهت رفاه حال گردشگران نوروزی، همچنین بیان و طرح مشکلات مرتبط به دریافت عوارض صنایع همجوار از جمله بخش های دیگر بازدید مهندس راستاد به شمار می آمد.

وی همچنین در ادامه بازدید خود از مجتمع بندری امام خمینی(ره) در ستاد استقبال از مهمانان و گردشگران نوروزی در درب شماره یک این مجتمع بزرگ  بندری حضور یافت و در کنار گردشگران و مهمانان حاضر در این محل، نحوه ی ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی از آنان را بررسی کرد.

ارائه خدمات رفاهی متنوع از جمله چای و قهوه به شکل سنتی، نمایشگاه های  عکس بندر، محصولات صنایع دستی و محلی همراه با سرویس های رایگان تعمیرات خودرویی، درمانی، رفاهی و ... از اهم خدماتی است که طی ایام تعطیلات نوروزی  در این ستاد به گردشگران و بازدید کنندگان ارائه می شود.

 

در حاشیه این بازدید، گردشگران ضمن دیدار با معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مراتب رضایتمندی خود را بابت برخورد احترام آمیز و استقبال شایسته ی مسئولین بندرامام خمینی(ره) از گردشگران و بازدیدکنندگان ابراز کردند.

 در ادامه بازدید مهندس راستاد از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، از مراحل پروژه ی احداث سیلو های ذخیره غلات مرتبط به پایانه تخلیه و بارگیری غلات بندرامام خمینی(ره) که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مجتمع بزرگ بندری در حال تکمیل است، دیدن کرده و طی آن معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر پروژه طی توضیحاتی روند پیشرفت آن را همراه با جزییات و ویژگی های فنی اش بیان کردند.

در این بازدید با اشاره به توانایی های این مجتمع بزرگ بندری در زمینه ی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و استقبال روز افزون صاحبان کالا از این ویژگی کم نظیر در بندرامام خمینی(ره)، توسعه روساخت های بندری با مشارکت بخش خصوصی همراه با اجرای کیفی و استاندارد پروژه های جدید را از اهم خصوصیات آن برشمرده شد.

بازدید از تجهیزات جدید و پیشرفته تخلیه و بارگیری کالا که با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی در پایانه غلات بندرامام خمینی(ره) به بهره برداری رسیده اند، بخش دیگر بازدید معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بود. بهره گیری  از  این تجهیزات پیشرفته و توانمند، ضمن ارتقای شاخص های عملیاتی تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بزرگ بندری، نقش به سزایی در تثبت جایگاه این بندر به عنوان بندر کانونی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور ایفا می کند.

گفتگو با کارگران تخلیه و بارگیری کالا در محل اسکله که طی آن مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه فعالیت در بندر و رفاه آنان مطرح گردید، از جمله بخش های این بازدید بود. در این گفتگو که در فضایی همدلانه و دوستانه بین مهندس راستاد و جمعی از کارگران خنکار صورت پذیرفت، ایشان ضمن استماع نظرات و سخنان کارگران، کیفیت و شرایط اشتغال آنان را جویا شد.تعهدات پیمانکاران نسبت به تکمیل پوشش بیمه، تمهید امکانات رفاهی در محیط کار همراه با برخورداری از شرایط ایمن استاندارد از جمله محورهای این گفتگو های صمیمانه بود. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تاکید بر پیگیری موارد مطرح شده فوق، بر لزوم تحقق و اجرای کامل این تعهدات توسط پیمانکاران فعال در بنادر تاکید نمود.

دیدار و تبریک سال نو به کارگران بخش های مختلف فعال اسکله های در مجتمع بندری و تشکر از زحمات و تلاش های این نیروهای بی ادعا و زحمتکش از حاشیه های دلپذیر و زیبای بازدید مهندس راستاد از مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) بود.

 مهندس راستاد همچین از محل پیاده شدن گردشگران نوروزی در اسکله بندرامام خمینی(ره) و نحوه خدمات رسانی به گردشگران در این نقطه، بازدید کرده و با اقشار مختلف  فعالان در این مجتمع بندری دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی  از روند خارج سازی مغروقه ها از آبراه خور موسی در محل انتقال ضایعات مغروقه ها در اسکله بازدید کرده و در گفتگو با مدیران ناظر و پیمانکار مجری پروژه در خصوص نحوه ی پیشرفت، مسائل و محدودیت های آن بحث و گفتگو کرد. تسهیل در روند پهلو گیری و جداسازی شناورهای حامل ضایعات مغروقه ها، بهره گیری از ظرفیت های قرارداد این پروژه به منظور پیشبرد سریع تر آن و رفع موانع عملیاتی پیش روی آن از جمله تاکیدات مهندس راستاد در این بازدید بود.

بازدید از اسکله ۱۵۰ هزار تنی بندرامام خمینی(ره) و بررسی روند واگذاری سیلوی غلات ۷۵ هزار تنی در قالب طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور توسعه و تجهیز آن از دیگر محورهای این سفر بود که طی آن امکانات و تمهیدات پیش بینی شده برای توسعه ی این ظرفیت بازرگانی در زنجیره ی ترانزیت غلات بررسی شد.

بازدید دریایی از حوضچه اسکله های مجتمع بندری و بررسی روند خدمات رسانی دریایی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) بخش دیگر سفر مهندس راستاد به این مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) را تشکیل می داد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن حضور در شناور تندرو راهنمابر هادی ۷، در امتداد مجموعه اسکله های مجتمع بندری امام خمینی(ره) و صنایع همجوار به گشت دریایی پرداخته و روند جاری فعالیت های دریایی را از نزدیک مشاهده نمود.

مصاحبه با رسانه های محلی استان خوزستان با موضوع تبیین و تشریح  عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه های عملیات تخلیه و بارگیری کالا، توسعه تجهیزات ،گردشگردی دریایی در شهرهای ساحلی به استناد آمار و ارقام از برنامه های معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی حین سفر به بندرامام خمینی(ره) بود.

تاثیرات مثبت برجام در جلب سرمایه گذاری خارجی و توسعه تجهیزات بندری و دریایی و افزایش صادرات کالا از موضوعاتی بود که مهندس راستاد به تفصیل به تشرح آن پرداخت.

وی در ادامه پایش میدانی از فعالیت های بنادر در زمینه ی گردشگری دریایی طی تعطیلات نوروزی  بندرامام خمینی(ره) به مقصد استان بوشهر ترک گفت.


بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 4

بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 2

بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 22
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 21
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 20
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 19
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 18
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 17

بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 15
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 14
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 13
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 12
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 11
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 10
بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 9

بازدید مهندس راستاد از فعالیت های نوروزی 6

 

۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۹:۰۴
کد خبر : ۴۱,۹۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید