زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل
رشد ۵۶ درصدی گردشگران دریایی در امیرآباد
بهشهر- مدیر بندر امیرآباد از رشد بیش از ۵۶ درصدی گردشگران دریایی در بندر امیرآباد خبر داد و گفت: حضور گردشگران دریایی در نوروز ۹۷ دو برابر شده است.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی بندرامیرآباد به نقل از خبرگزاری مهر سیاوش رضوانی با تبریک سال نو اظهار داشت: آنچه به عنوان رئوس برنامه ریزی ها و اقدامات این بندر در ساماندهی طرح گردشگری دریایی اجرا شد در ارتباط مستقیم با اهداف کلان سازمان در تامین و ارتقای ایمنی دریانوردی در آبراههای تحت حاکمیت و همچنین توجه به نقش و مسئولیتهای اجتماعی بود.

وی گفت: در نوروز سال ۹۶ تعداد ۲ هزار و ۸۷۲ فروند و در نوروز 97تعداد ۴هزار و ۴۹۷ فروند شناورهای تفریحی با رشد ۵۶ درصدی مورد استفاده قرار گرفت.

این مسئول اظهار داشت: مواردی که در ارزیابی گردشگری دریایی مورد توجه قرار گرفت؛ شامل شناور،مسیرهای گردشگری دریایی،نظارت برفعالیت شناورهای تفریحی و اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی بود.

مدیر بندر امیرآباد یادآور شد: در خصوص ارزیابی شناور با توجه به برنامه ریزیهای جدی بعمل آمده و تاکید بر ضرورت رعایت تمام موارد به لحاظ فنی،ایمنی و سایر ملزومات مرتبط با رعایت حداقل استانداردهای لازم، فعالیت شناورها در جابجایی گردشگر به نحو مطلوبی مورد ارزیابی قرار گرفت.

رضوانی با اعلام اینکه مسیرهای گردشگری دریایی ایمن به عنوان دومین محور مرتبط با گردشگری دریایی ایمن مطرح است؛ خاطر نشان کرد: با تعیین، شناسایی و تفکیک مسیر تردد شناورها به این مهم نیز بطور ویژه پرداخته شد.

وی ادامه داد: بویه گذاری محل تردد قایقها و تفکیک مسیر از تردد جت اسکی ها از جمله اقدامات خوبی بود که در این زمینه به اجرا درآمد تا در این زمینه هم ارزیابی نسبتا مطلوبی داشته باشیم.

این مسئول، نظارت بر فعالیت شناورهای تفریحی از سوی کارشناسان را یکی دیگر از عناوین برنامه های این بندر در نوروز امسال عنوان کرد و گفت: با حضور مستمر و مستقیم کارشناسان در تمام طول تعطیلات نوروز، قوانین و مقررات مرتبط با ایمنی گردشگری دریایی نیز با جدیت هرچه تمام تر اجرایی شد که از زحمات دلسوزانه همه همکاران در این زمینه قدردانی می شود.

رضوانی گفت: اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی از منظر ایجاد زیرساخت فکری در خصوص ارتقای آگاهی اقشار جامعه با محوریت ایمنی گردشگری دریایی مورد تاکید است.

وی افزود: در این زمینه رسالت اطلاع رسانی با استفاده از ابزارهای موجود از جمله بهره مندی از قابلیتهای تلویزیون شهری،نصب بنر،توزیع بروشورهای حاوی مضامین ایمنی گردشگری دریایی و به طور ویژه برگزاری چندین کارگاه آموزشی رعایت نکات ایمنی در امر گردشگری دریایی بوده است که در مجموع نمره قابل قبولی دریافت شد.

مدیر بندر امیرآباد همچنین ایجاد زیرساختهای اساسی محقق کننده اهداف کلان سازمان در مبحث ایمنی دریانوردی را شامل احداث اسکله تفریحی، احداث سالن انتظار ، استانداردسازی شناورهای تفریحی با خارج سازی تدریجی قایق ها دانست و یادآور شد: این موارد از برنامه هایی است که باید به آن پرداخته شود.

رضوانی با مقایسه آماری اجرای طرح گردشگری دریایی نوروز سال ۹۶ و ۹۷ در بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد اظهار کرد: تعداد گردشگر نوروز سال ۹۶ تعداد ۱۷ هزار و ۲۳۲ نفر بود که این آمار در نوروز ۹۷ به ۲۶ هزار و ۹۸۲ نفر گردشگر دریایی رسید و با رشد ۵۶.۵۸ درصدی مواجه بودیم.

وی همچنین با اشاره به تعداد قایق های مورد استفاده در بندر امیرآباد گفت: در نوروز سال ۹۶ تعداد ۲ هزار و ۸۷۲ فروند و در نوروز 97تعداد ۴هزار و ۴۹۷ فروند شناور تفریحی با رشد ۵۶ درصدی مورد استفاده قرار گرفت.

مدیر بندرامیرآباد گشت دریایی انجام شده در سال ۹۶ را ۳۶۰ نفر ساعت اعلام کرد و گفت: این تعداد در سال ۹۷ به ۴۶۰ نفر ساعت با درصد تغییرات ۲۷.۷۷ درصد رشد رسید و در گشت ساحلی هم در نوروز سال۹۶ تعداد ۱۰۰ نفر ساعت گشت انجام و در سال۹۷،  232  نفر ساعت گشت ساحلی انجام شد که با رشد  ۱۰۲ درصدی مواجه بودیم.

 گردشگری دریایی

گردشگری دریایی  

https://www.mehrnews.com/news/4267581

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳
کد خبر : ۴۲,۰۶۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید