کاهش ماندگاری کشتی ها به حداقل زمان با ارائه سرویس همزمان هر دو اپراتور بندر شهید رجایی/ جابجایی جرثقیل های مستقر در اسکله فاز دوم و استقرار گنتری های پیشرفته نشست مشترک مدیرعامل سازمان بنادر کشورمان با مدیران ترمینال کانتینری ایتالیا بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر تریسته/توسعه همکاری های های حمل و نقل ترکیبی با ایتالیا توسعه همکاری های دریایی و بندری ایران با ایتالیا/ بررسی همکاری مشترک بین بندر شهید رجایی و بندر تریسته تشریح برنامه‌های توسعه بنادر و پس‌کرانه‌های بندری شمال و جنوب کشور/ تدوین دو بسته حمایتی از سرمایه‌گذاران در بنادر ایران در زمان تحریم ایجاد ترمینال مکانیزه معدنی-ریلی در بندرشهیدرجایی طی سه سال/ افزایش میزان صادرات و واردات مواد معدنی به 60 میلیون تن/ شهیدرجایی به بندر سبز تبدیل می شود برگزاری سیزدهمین گردهمایی ادارات امور دریانوردان و مراکز آموزش دریانوردی نامحدود کشور/ رفع مشکل کارورزی دریانوردان/ بازنگری ۴۴ دستورالعمل برگزاری دوره های آموزشی دریانوردی بررسی ترانزیت کالا از بنادر هند به افغانستان و کشورهای حوزه CIS/ توسعه همکاری های بندری ایران با بخش خصوصی هند توسعه بندر چابهار منافع ملی کشور را تضمین می کند/ اولویت سازمان بنادر اتصال بندر شهید بهشتی به خطوط ریلی/ مطالعات جامع در 12 شهر و 15 بندر برای تعامل شهر و بندر/ انتفاع جمعیت پسکرانه بندر در فرآیندهای توسعه ای و زیرساختی ابقاء ایران در لیست اعضای مشورتی آیمسو/ حضور فعال ایران در آیمسو/ لزوم تداوم خدمات ارتباطات ماهواره های  در جهت تامین ایمنی و امنیت دریانوردی
تخلیه و بارگیری 107 میلیون تن کالا/ ثبت 19 میلیون نفر سفر دریایی؛ در پایتخت گردشگری دریایی/ رونق 15درصدی جابجایی کانتینر
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی یکسال گذشته بیش از 107 میلیون و 984 هزارتن کالا در استان هرمزگان تخلیه و بارگیری شده است که این امر رشد 7.4 درصد را نشان می دهد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور درباره عملکرد بنادر تجاری و مسافری استان هرمزگان، اظهار کرد: طی سال گذشته، در مجموع 107 میلیون و 984 هزار و 596 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال 95  حدود  7.4 درصد افزایش یافته است . 

وی اضافه کرد: از مجموع کالاهای جابجا شده در این بنادر، 72 میلیون و 89 هزار و 75 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 35 میلیون و 895 هزار و 521 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد که به ترتیب 8.6 و 5.1 درصد افزایش داشته است. 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی سال گذشته را 41 میلیون و 506 هزار و 744 تن با رشد 9.2 درصدی اعلام کرد. همچنین  سه میلیون و 458 هزار و 417 تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شد که 53 درصد رشد را نشان می دهد. 

رشد 23 درصدی ترانزیت غیرنفتی 

عفیفی پور بیان کرد: طی سال گذشته 5 میلیون و519 هزار و 15 تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان ترانزیت شده است که رشدی معادل 22.8 درصد به ثبت رسید.  طی دوازده ماهه سال گذشته، بیش از 10 میلیون و 39 هزار و 902 تن کالای غیر نفتی وارد بنادر استان هرمزگان شد که تغییر چندانی نسبت به سال پیش از آن ندارد. 

جابجایی 2.6میلیونTEU کانتینر 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: طی دوازده ماهه سال گذشته، دو میلیون و 647 هزار و 924 TEU کانتینر در پایانه های بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که 15.5 درصد افزایش را در این زمینه شاهد بودیم. 

رشد 20 درصدی تردد شناورها به بنادر 

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان را 42 هزار و 791 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، 5 هزار و 372 فروند شناور بالای هزار تن و 37 هزار و 419 فروند از شناورهای پهلو گرفته، زیر هزار تن وزن داشته اند. پهلوگیری شناورها طی این مدت، در مجموع 19.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. 

تثبیت جایگاه هرمزگان در سفرهای دریایی  

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی سال 96، 19 میلیون و 377 هزار و 428 نفر سفر دریایی در بنادر این استان داشتند. لذا طی یک دهه اخیر جایگاه استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی ایران تثبیت شد.
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۲۶
کد خبر : ۴۲,۱۲۶

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید