بنادر کوچک؛ فرصت و مزیتی بی نظیر برای اقتصاد ایران است / ضرورت ایجاد امکانات و زیرساخت برای توسعه بنادر کوچک جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها
توسعه ظرفیت های تجاری و سفرهای دریایی در بندر آستارا/ نقش پررنگ بندر آستارا در  واردات، صادرات و ترانزیت کشور
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: بندر آستارا به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک می تواند در مسیرهای واردات، صادرات و ترانزیت کشور نقش بسزایی ایفا کند و به همین دلیل در طرح توسعه بندر آستارا که مورد تاکید سازمان بنادر و دریانوردی است، سعی شده این بندر با سرعت توسعه پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین چراغی در مراسم افتتاح پروژه های توسعه ای بندر آستارا که با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و استاندار گیلان انجام شد، افزود: بندر آستارا با کاربری تجاری و گردشگری یکی از بنادر کلیدی استان و کشور به شمار می آید.

وی تصریح کرد: بندر آستارا به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک می تواند در مسیرهای واردات ،صادرات و ترانزیت کشور نقش بسزایی ایفا کند و به همین دلیل در طرح توسعه بندر آستارا که مورد تأکید سازمان بنادر و دریانوردی است، سعی شده این بندر را در دو زمینه توسعه ببخشیم.

چراغی با تأکید بر لزوم توسعه تجاری و تقویت ظرفیت های تجاری منطقه و توسعه گردشگری و سفرهای دریایی در بندر آستارا، یادآور شد: از حیث قرار گرفتن بندر آستارا در نزدیکی کشورهای CIS (کشورهای مشترک المنافع) به ویژه آذربایجان توسعه تجارت و گردشگری  دریایی را دنبال می کنیم.

وی افزود: توسعه بندر آستارا از سال ۲۰۰۹ توسط بخش خصوصی با قرارداد بلندمدت آغاز شده و طی سه سال اخیر رشد توسعه زیرساخت های دریایی و بندری سرعت بیشتری پیدا کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از افتتاح ۲ واحد شناور که به وسیله بخش خصوصی خریداری شده خبر داد و خاطر نشان کرد: ترمینال غلات با توجه به ظرفیت های جدید حوزه خزر، افتتاح شد تا ظرفیت های تجاری بندر را تقویت کند.

وی تصریح کرد: با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، سالن ارائه خدمات گمرکی افتتاح  شد. با این اقدام فعالان تجاری و صنعتی می توانند از تخیف های تعرفه ای که در مناطق ویژه اقتصادی لحاظ شده است به راحتی، استفاده کنند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۱۹
کد خبر : ۴۲,۲۴۴

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید