۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399 آنسوی دریاها در این هفته/ از پیشرفت هایی در پروژه کشتی های خودران تا بررسی وضعیت سولفور سوخت کشتی ها با الگوهای ابری نشست هم‌اندیشی و آشنایی با قوانین اداری ایثارگران در بندر گلمنخانه ارومیه برگزار شد آغاز مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور در بوشهر/ آمادگی بندر بوشهر برای برگزاری مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور تأمین ایمنی گردشگران؛ مهم ترین اولویت سازمان بنادر برای سفرهای دریایی نوروز/ استقبال مردم از سفرهای دریایی نوروزی افزایش یافته است/ برنامه ریزی سازمان بنادر برای ارتقاء زیرساخت‌ها و ایمنی سفرهای دریایی/ ضرورت آماده سازی طرح جامع و تخصصی گردشگری دریایی/ سفرهای دریایی دیگر محدود به تعطیلات نوروز نیست بازنگری در قراردادهای بندر انزلی در دستور کار قرار گرفته است/ راه‌اندازی ساختمان خدماتی سرمایه‌گذاری در انزلی افزایش اقبال به حمل و نقل کانتینری با رشد ۴,۷ درصدی عملکرد بنادر کانتینری در سال ۲۰۱۸/ سهم ۶۴ درصدی بنادر آسیا از کل مبادلات کانتینری جهان/ رشد ۶ درصدی ظرفیت ناوگان کانتینری و کاهش سن کشتی های کانتینربر
آغاز رالی دوستی کریدور شمال-جنوب/ جابجایی ١٩ خودرو از مسیر دریا و خشکی/ فراهم کردن بستر همکاری های  فرهنگی، گردشگری و تجاری/ چهار کشور هند، ایران، آذربایجان و روسیه در مسیر رالی دوستی کریدور شمال-جنوب
رالی دوستی کریدور شمال-جنوب برای اولین بار و با هدف معرفی این کریدور؛ در راستای همکاری های فرهنگی، گردشگری و تجاری کشورهای منطقه شروع شد.

 امین ترفع؛ مدیر کریدورهای حمل و نقل بین المللی کشور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه رالی دوستی کریدور شمال-جنوب برای اولین بار توسط هندی ها مورد توجه قرار گرفت به گونه ای که 19 خودرو در مسیر کریدور شمال-جنوب رانندگی می کنند، اظهار کرد: این رالی از مبدأ هند آغاز شده و از طریق مسیر دریایی، خودروها به بندر عباس منتقل شدند. پس از آن خودروها از بندر شهیدرجایی حرکت کرده و به تهران آمدند و به تازگی از مرز آستارا خارج شده اند و در حال حرکت به سمت جمهوری آذربایجان و روسیه هستند و مقصد نهایی آن ها سن پترزبورگ است.

 به گفته ترفع، عموما مقامات سابق کشور هند؛ از جمله نمایندگان مجلس و وزرای این کشور افراد حاضر در این رالی هستند و برخی مقامات فرهنگی نیز فعالانه حضور دارند. برخی از مقامات کشورهای آذربایجان و روسیه هم در طول مسیر به این گروه ملحق خواهند شد.

وی با بیان اینکه ورود این هیأت در ایران از بندرعباس کلید خورد و خروج آن ها از بندر چابهار است، اظهار کرد: در مسیر بازگشت، سفیر هند در ایران از تهران تا چابهار رانندگی خواهد کرد و از شهرهای یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان عبور می کنند. این درحالی است که مسیر رفت از استان های شیراز، اصفهان، تهران و قزوین بود.

شناخت و معرفی کریدور شمال-جنوب در رالی دوستی

مدیر کریدورهای حمل و نقل بین المللی کشور با اشاره به اینکه از هند تا بندر عباس و از بندرچابهار تا هند خودروهای مربوطه از مسیر دریایی و از کانال سوئز عبور می کنند، گفت: به جز مسیرهای اشاره شده از طریق دریا، سایر مسیرها زمینی هم تعریف شده  است که این امر در راستای شناخت و معرفی هرچه بیشتر کریدور شمال-جنوب است.

توسعه همکاری های فرهنگی، گردشگری و اقتصادی

ترفع افزود: قصد داریم با چنین اقدامی کریدور شمال-جنوب را هرچه بیشتر به مردم و ملل دنیا معرفی کنیم. این معرفی نه تنها در حوزه حمل و نقل بلکه به منزله انجام همکاری های فرهنگی، گردشگری و اقتصادی است. سفر یاد شده نمادین است و به عنوان مقدمه ای برای اجلاس وزرای کریدور شمال-جنوب که در مهرماه سال جاری برگزار می شود، مدنظر قرار گرفته است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۴۶
کد خبر : ۴۲,۳۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید