زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل
نمره قبولی ممیزان شرکت  IMQ ایتالیا به سازمان بنادر/ تایید رویکرد سازمان بنادر در تقویت زیرساخت های آی تی و نرم افزاری/ سازمان بنادر در برخی از فرآیندها فراتر از الزامات استانداردها و معیارها عمل کرد/
سازمان بنادر و دریانوردی پس دو روز ممیزی فشرده توسط ممیزان شرکت IMQ ایتالیا، با 6مورد نقاط مثبت و 8 مورد فرصت های بهبود برای اخذ گواهینامه ایزو 9001 ورژن 2015 معرفی می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در مراسم اختتامیه ممیزی نهایی صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت توسط  موسسه IMQ ایتالیا، آلفرد کاربدیان سر ممیز این شرکت با ارائه گزارشی از فرایند ارزیابی انطباق سازمان بنادر با استاندارد های 9001 ویرایش 2015 گفت: سازمان بنادرو دریانوردی در مرحله دوم ممیزی ایزو 9001 ورژن 2015 برای اخذ گواهی نامه سیستم مدیریت کفیت به شرکت IMQ در ایتالیا معرفی می شود.

 عمکرد خوب سازمان بنادر در خدمات رسانی به مشتریان

 

در این گزارش که در سه بخش و بر پایه یافته های تیم ممیزی ارائه شد آمده است: استفاد گسترده سازمان بنادر از نرم افزارهای موثر مانند سما، سامانه جامع مدیریت سواحل، سامانه جامع مناطق ویژه بندری و غیره نشان دهنده رویکرد این سازمان در تقویت زیرساخت های آی تی و نرم افزاری است.

 بنابر اعلام سر ممیز شرکت IMQ ایتالیا، نقاط مثبت در بخش های است که سازمان بنادر فراتر از الزامات استانداردها و معیارها عمل کرده است.

 براساس این گزارش، "مشخص بودن اهداف و برنامه ریزی برای دستیابی به آن و اقدامات موثر برای انجام ممیزی داخلی " از دیگر نقاط مثبت سازمان بنادر در فرایند ممیزی نهایی محسوب می شود.

 به گفته آلفرد کاربدیان، سازمان بنادر در راستای خدمات رسانی به مشتریان در اکثر فرایندها کلیدی و محوری بسیار خوب عمل کرده است؛ چنانکه کاهش میانگین زمان ارائه خدمات به ویژه در زمان ثبت شناور و زمان صدور مجوز های عملیات بندری و دریایی دیده می شود.

 تلاش گسترده سازمان بنادر و دریانوردی جهت انطباق فعالیت های خود با نرم ها و استاندارد های بین المللی مثل استاندارد های آموزش و تدوین آنها با ضوابط آیمو و قرار گرفتن در لیست سفید آیمو از نکات مثبت این سازمان در فرایند ممیزی است.

 یافته های ممیزی در بخش فرصت های بهبود

 

 سرممیز شرکت IMQ ایتالیا در بخش دوم این گزارش در خصوص توصیه های بهبود در برخی از روندها، تاکید کرد: در برنامه سما که بر اساس اهداف سازمان بنادر پایش می شود، توصیه می گردد بین پیشرفت واقعی اهداف و پیشرفت ثبت شده ، پایش دقیق تری صورت پذیرد.

 وی بازنگری شاخص ها از نظر تناسب و کفایت را به مسئولان سازمان بنادر توصیه کرد و افزود: با توجه به فعالیت سازمان بنادر در حوزه آموزش های داخلی و خارجی ، تاکید می شود در خصوص آموزش ذینفعان خارجی در بنادر از راهنمای 2990 استفاده شود.

همچنین استفاده از معماری فرآیندی سازمان بعنوان ورودی تامین از نیازمندی های نرم افزاری از دیگر توصیه های تیم ممیزی به سازمان بنادر و دریانوردی بود.

 سرممیز شرکت ایتالیایی IMQ گفت: سازمان بنادر و دریانوردی این پتاسیل را دارد که با بهبودهایی که ایجاد می کند، در جوایز ملی بهره وری و تعالی سازمانی ورود کند و مدل توسعه ای خودش را به مدل تعالی سازمانی تبدیل کند.

 

 

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۸:۲۶
کد خبر : ۴۲,۴۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید