نخستین کشتی حامل کالای اساسی در بندر بوشهر پهلو گرفت/ ۲ میلیون تن کالا در بنادر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است با الحاق بندر چابهار به منطقه ویژه اقتصادی مشکلات سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی حل می شود/ احداث 18 کیلومتر آزاد راه از بندر چابهار/ اعلام جزئیات سرمایه‌گذاری هندی‌ها در بندر چابهار انعقاد قراردادهای جدید سرمایه گذاری در بندر امیرآباد/ میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندرامیرآباد به بیش از ۱۷۸۴۰ میلیارد ریال می رسد راه‌اندازی خط مسافری چابهار - مسقط از اول دی ماه / پیگیری مشکلات شناورهای بنزین سوز/ پیشرفت 40 درصدی فاز 2 بندر شهید بهشتی چابهار/ بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی متصل می‌شود/ بندر شهید بهشتی چابهار؛ توانایی پذیرش کشتی‌های پست پاناماکس را دارد بکارگیری علائم کمک ناوبری مجازی در بندر امیرآباد/ ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در بندر امیرآباد انتصاب"رئیس کمیته اجرایی همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی _ ICOPMAS 2020 " یک دستگاه توزین جدید با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بندر امام(ره) افزوده شد تسهیل فعالیت سرمایه گذاران در توسعه گردشگری دریایی، پرورش ماهی در قفس و سوخت رسانی بهینه به شناورها اولویت سازمان بنادر در بندر چابهار؛ رونق تجارت است/ سازمان بنادر؛ بر اساس توافقنامه های امضاء شده در بندر چابهار؛ تعرفه ترجیحی ارائه می دهد/ تخفیف های ویژه سازمان بنادر به خطوط کشتیرانی و صاحبان کالا در بندر چابهار برگزاری دوره آموزشی ارزیابی مخاطرات آتش سوزی و حوادث در محوطه های بندری
لزوم آشنایی تجار با فرصت های سرمایه گذاری در بنادر/ اعلام آمادگی اتاق بازرگانی ایران برای ارتقای همکاری با سازمان بنادر
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: سرمایه گذاری در بنادر موضوع مهمی است که باید اطلاعات و فرصت های آن در اختیار اتاق بازرگانی قرار گیرد و همه تجار از پتانسیل های که در بخش بندری وجود دارد، مطلع شوند.
علاء میر محمد صادقی درباره فرصت های سرمایه گذاری که در بنادر وجود دارد به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: خیلی از سرمایه گذاران آماده سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستند اما عدم آشنایی آنها باعث می شود که سرمایه گذاری های مورد نیاز محقق نشود و بعضا سرمایه آن در بانک ها و یا سایر بخش ها باقی بماند.
وی تصریح کرد: یکی از بخش های که پتانسیل بالای برای سرمایه گذاری دارد، بنادر کشور است. بنادر کشور در مقایسه با سال های گذشته رشد بسیار خوبی داشتند و فرآیند تخلیه و بارگیری کالا در آن سرعت یافته است از اینرو می توان با معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بنادر به سمت جذب سرمایه گذاران داخلی رفت.
عضو اتاق بازرگانی ایران اذعان داشت: سال های گذشته بنادرمشکلات متعددی داشتند و نمی توانستند پا به پای بنادر همسایه فعالیت کنند ولی اکنون که روند توسعه ای به دست آمده است می توان به سمت بنادر نسل سوم و چهارم حرکت کرد.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد شهرک های صنعتی در بنادر و معرفی فعالیت های سودده در بنادر به جذب سرمایه گذار کمک می کند. اگر سازمان بنادر و دریانوردی فرصت های سرمایه گذاری را معرفی کند قطعا سرمایه گذاران به این مجموعه اعتماد خواهند کرد چرا که فعالیت چند ساله آنها نشان می دهد که به بخش خصوصی اعتقاد دارند.
میرمحمد صادقی اظهارداشت: سازمان بنادر و دریانوردی می تواند از پتانسیل اتاق بازرگانی برای توسعه فعالیت های خود و ایجاد واحدهای صنعتی در بنادر استفاده کند.
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۲
کد خبر : ۴۲,۹۳۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید