از سرگیری سفر دریایی بندر شهید باهنر به شارجه بعد از 2 سال وقفه اراده ایران و ازبکستان بر همکاری و تحول اقتصادی است/ نقش موثر بندر چابهار در تسهیل حمل و نقل و لجستیک منطقه بازدید سفیر ژاپن در ایران از بندر امام(ره) نگاه سازمان بنادر در ارتباط با همسایه ها موجب پویایی اقتصاد ایران خواهد شد/ ضرورت توسعه روابط دریایی و بندری و تردد خطوط منظم کشتیرانی با کشورهای همسایه یک میلیون تن گندم از بندر چابهار وارد کشور شد ظرفیت سیلوی غلات بندرامیرآباد به 312 هزار تن افزایش یافت ازبکستان؛ فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری/ رویکرد سازمان بنادر در توسعه همکاری با همسایگان به سود اقتصاد ایران است/ همکاری ایران و کشورهای آسیای میانه؛ معامله برد-برد است پایان طوفان دریایی منطقه شمال مرکزى خلیج فارس و دریای عمان بدون خسارت جانى و مالى اعلام حمایت اتاق بازرگانی ایران و ازبکستان از توسعه روابط تجاری با ازبکستان/ تقدیر از نگاه سازنده سازمان بنادر به توسعه روابط اقتصادی با ازبکستان/ استفاده از ظرفیت بنادر ایران برای بازار ازبکستان؛ اتفاق بسیار مثبت برای اقتصاد کشور است راهبرد تجاری تاشکند برای توسعه روابط ترانزیتی با تهران/ ایجاد مرکز لجستیک کالای ازبکستان در بندر چابهار
مدیر بندر امیر آباد: افزایش صادرات کشور از طریق بندر امیرآباد/ اسکله رو _رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود/ ۲۵ عدرصد فعالیت بندر امیرآباد الکترونیکی است
مدیر بندر امیرآباد گفت: با تکمیل پروژه رو -رو ریلی بندر امیرآباد بخش اعظمی از صادرات کشور می‌تواند از طریق این بندر انجام شود. امیدواریم تا پایان سال جاری یاد شده تکمیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،سیاوش رضوانی در مراسم آغاز به کار همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر،افزود: از ۴ ماه گذشته نسبت به برقراری این همایش در راستای هماهنگی با کشورهای حاشیه خزر با هدف توسعه صادرات دریایی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد. توسعه صادرات؛ توانمندی و برجستگی اقتصاد هر کشور را نشان می‌دهد.

وی ابراز امیدواری کرد؛ همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر، امکان استفاده بیشتر و موثرتر از ظرفیت های صادراتی از بنادر شمالی کشور را فراهم کند.

رصوانی با اشاره به علاقه مندی کشورهای منطقه آسیای میانه به فرآوری کالای صادراتی ایران ، از  صادرات ۲۲۵ هزار تنی محصولات فرآوری شده در بنادر ایرانی در دریای خزر طی یک سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: چنانچه زیرساخت ریلی ( رو رو ریلی ) بندر امیرآباد تا پایان سال جاری به اتمام برسد، شاهد افزایش صادارات از این بندر خواهیم بود.

وی با اشاره به ارسال نخستین محموله صادراتی از بندرامیرباد به گرجستان در ماه جاری گفت: برای نخستین بار 8 هزار تن مواد معدنی و سیمان از بندرامیرآباد به گرجستان در راستای حمایت از توسعه صادرات کالای ایرانی صادر شد.

رضوانی گفت: بندر امیرآباد در شرق مازندران با دارا بودن 15 پست اسکله و ظرفیت تخلیه و بارگیری 7.5 میلیون تن در سال تنها بندر متصل به راه‌آهن سراسری در شمال کشور و تنها بندر دارای اسکله روروریلی است که توانایی ارسال واگن‌های حامل کالا از طریق کشتی به کشورهای حاشیه خزر را دارا است.

وی اظهارداشت: ۲۵ درصد فعالیت بندر امیرآباد الکترونیکی است که تلاش می‌کنیم در سال‌های آتی این رقم به بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد.

همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر امروز با حضور دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل دریایی کشور، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، نمایندگان استان‌های شمالی کشور در مجلس شورای اسلامی و سرمایه‌گذاران و مسئولان از ۹ کشور همسایه ایران و حاشیه خزر در حال برگزاری است.

بنابر این گزارش در حاشیه این همایش از تمبر یادبود همایش رونمایی شد ضمن آنکه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری بنادر امیرآباد و انزلی انجام خواهد شد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶
کد خبر : ۴۲,۹۸۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید