سهم 20 درصدی چابهار در واردات کالاهای اساسی/ کاهش قیمت تمام شده کالا با مسیر دریایی چابهار/ تامین تجهیزت در بندر شهید بهشتی در اولویت قرار گرفته است حمایت همه جانبه مجلس از طرح های توسعه ای صنعت گردشگری دریایی بازنگری در تعرفه های بندری کمک قابل توجهی به تجار کرد کاهش تعرفه کالا و کشتی؛ گامی مثبت در جهت افزایش ترانزیت کشور اعطا تقدیرنامه عملیات شجاعانه در دریا به دریانورد ایرانی توسعه پایدار مناطق ساحلی در گرو نگاه دریامحور است/ ۷۸درصد تصرفات سواحل متعلق به اشخاص حقیقی است/ برخورد جدی با ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق ساحلی آغاز به کار پنجمین نشست کمیته فرعی عامل انسانی، آموزش و دیده بانی در دریا تقدیر از سازمان بنادر برای حضور در دوره های آموزش مجازی آژانس ایمنی دریایی اروپا سفر آزمایشی کشتی اقیانوس پیمای "سانی" به بندر شهید باهنر/ حق شناس: "سانی" بین بنادر سرزمین اصلی با جزایر و کشورهای همسایه فعال می شود هوشمند سازی بنادر به کاهش هزینه ها و افزایش رقابت پذیری منجر می شود/ تشکیل کمیته راهبردی هوشمند سازی بنادر
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: 4 شناور که در اسکله بندر کنگان دچار حریق شده بودند، با حضور به موقع شناور آتشخوار، آتش آنها مهار شد.
مهار آتش سوزی در اسکله بندر کنگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نورالله اسعدی درباره حادثه آتش سوزی اسکله بندر کنگان، افزود: یک شناور باری حاوی بارملوانی در حوضچه کنگان دچار حریق شده و این حریق به شناورهای دیگر سرایت پیدا کرد. با وجود سرایت آتش به 4 شناور، حضور شناور آتشخوار ذهاب در همان ساعت اولیه باعث شد حریق تحت کنترل قرار گرفته و شناور ها از یکدیگر جدا شوند.

وی یادآور شد: شناورهای  نجف و ناجی ٨ از بندر دیر به محل وقوع آتش سوزی اعزام شده و همراه آتش نشانی شهر کنگان، اداره بندر و منطقه ویژه پارس  اقدام به مهار آن کردند.

اسعدی گفت: از ٤ شناور دچار حریق شده ٢ شناور بطور کامل نجات پیدا کرده و یک شناور حامل بار کاه و یونجه صادراتی نیز به دلیل اشتعال زا بودن بار پس از آتش سوزی اطفا شد. همچنین شناوری که نخست دچار حریق شده بود در بیرون حوضچه، آتش آن مهار شد.

وی افزود: بلافاصله پس از مهار آتش سوزی بررسی دلیل وقوع حادثه از سوی کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آغاز شده که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت می گیرد.نکته قابل توجه عملکرد موفق و مجدد شناور آتشخوار بندر کنگان بود که از ابتدا سال جاری در این بندر بکار گرفته شده است.

در اسکله چند منظور کنگان در جنوب استان بوشهر 130 فروند لنج تجاری، 30 فروند لنج صیادی و 250 قایق وجود دارد.

۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۸
کد خبر : ۴۳,۰۱۹

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید