فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا راه‌اندازی سامانه شبیه ساز دینامیکی ترانزیت در بندر امیرآباد عملکرد مطلوب بنادر در گرو زنجیره لجستیکی متناسب با ظرفیت تخلیه و بارگیری است آغاز تعمیرات اساسی شبکه برق رسانی به مکنده های غلات بندر شهید رجایی/ افزایش راندمان بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی
عزم جدی ایران برای توسعه روابط بندری با قطر
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به برنامه ریزی و مذاکرات صورت گرفته همکاری بندری ایران و قطر رو به افزایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در سفر به استان بوشهر و فعالیت های توسعه ای که در بنادر این منطقه در حال انجام است، افزود: به لحاظ جغرافیایی در ایران استان بوشهر از سهولت بیشتری برای صادرات به بنادر کشور قطر برخوردار است که امیدواریم با توجه به ظرفیت مطلوب موجود از این مهم برای صادرات و ترانزیت کالا به قطر بخوبی استفاده شود.

وی با تاکید بر افزایش همکاری های بندری ایران و قطر اذعان داشت: با توجه به انگیزه خوب طرف های ایرانی و قطری همکاری بندری این دوکشور رو به افزایش است.  

راستاد ادامه داد: مسئولان بندری ایران و قطر ارتباط بسیار خوبی با یکدیگر دارند و طی چند ماه گذشته نیز با سفرهای متقابل توسعه همکاری های بندری ایران و قطر مورد تاکید قرار گرفته است.

وی درباره طرح های توسعه مجتمع بندری نگین، تصریح کرد: عملیات اجرایی اسکله کانتینری مجتمع بندری نگین به طول 300 متر به اتمام رسیده است. با پایان لایروبی و در قالب فاز نخست تا یک ماه آینده پهلودهی کشتی ها با ظرفیت 20 هزار تن در این اسکله فراهم می شود.

وی گفت: همزمان برای توسعه پسکرانه های مجتمع بندری نگین و تامین تاسیسات زیربنایی این مجتمع عملیات اجرایی تاسیسات زیربنایی با 850 میلیارد ریال اعتبار شروع می شود. پیش بینی می شود، تامین تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین به مدت 2 سال زمان ببرد.

راستاد در ارتباط با توسعه جاده دسترسی از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به سمت مجتمع بندری نگین خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه با 430 میلیارد ریال اعتبار پس از برگزاری مناقصه آغاز می شود.

وی ادامه داد: در ارتباط با افزایش کانال دسترسی بندر بوشهر نیز تاکنون روند مطالعاتی آن به خوبی طی شده و در مجموع با پیش بینی طرح های توسعه ای افق بسیار روشنی به روی بندر بوشهر گشوده شده است.

وی درباره پروژه هوشمند سازی بندر بوشهر، گفت: برنامه تامین زیرساخت ها و هوشمند سازی بنادر در دستور کار جدی سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۲۶
کد خبر : ۴۳,۱۲۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید