افزایش سهم ریلی بار کانتینری؛ یک مساله فرابخشی است / ضرورت تعیین و تبیین تکالیف سایر حوزه ها برای افزایش سهم بار ریلی در بنادر نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌
عزم جدی ایران برای توسعه روابط بندری با قطر
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به برنامه ریزی و مذاکرات صورت گرفته همکاری بندری ایران و قطر رو به افزایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در سفر به استان بوشهر و فعالیت های توسعه ای که در بنادر این منطقه در حال انجام است، افزود: به لحاظ جغرافیایی در ایران استان بوشهر از سهولت بیشتری برای صادرات به بنادر کشور قطر برخوردار است که امیدواریم با توجه به ظرفیت مطلوب موجود از این مهم برای صادرات و ترانزیت کالا به قطر بخوبی استفاده شود.

وی با تاکید بر افزایش همکاری های بندری ایران و قطر اذعان داشت: با توجه به انگیزه خوب طرف های ایرانی و قطری همکاری بندری این دوکشور رو به افزایش است.  

راستاد ادامه داد: مسئولان بندری ایران و قطر ارتباط بسیار خوبی با یکدیگر دارند و طی چند ماه گذشته نیز با سفرهای متقابل توسعه همکاری های بندری ایران و قطر مورد تاکید قرار گرفته است.

وی درباره طرح های توسعه مجتمع بندری نگین، تصریح کرد: عملیات اجرایی اسکله کانتینری مجتمع بندری نگین به طول 300 متر به اتمام رسیده است. با پایان لایروبی و در قالب فاز نخست تا یک ماه آینده پهلودهی کشتی ها با ظرفیت 20 هزار تن در این اسکله فراهم می شود.

وی گفت: همزمان برای توسعه پسکرانه های مجتمع بندری نگین و تامین تاسیسات زیربنایی این مجتمع عملیات اجرایی تاسیسات زیربنایی با 850 میلیارد ریال اعتبار شروع می شود. پیش بینی می شود، تامین تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین به مدت 2 سال زمان ببرد.

راستاد در ارتباط با توسعه جاده دسترسی از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به سمت مجتمع بندری نگین خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه با 430 میلیارد ریال اعتبار پس از برگزاری مناقصه آغاز می شود.

وی ادامه داد: در ارتباط با افزایش کانال دسترسی بندر بوشهر نیز تاکنون روند مطالعاتی آن به خوبی طی شده و در مجموع با پیش بینی طرح های توسعه ای افق بسیار روشنی به روی بندر بوشهر گشوده شده است.

وی درباره پروژه هوشمند سازی بندر بوشهر، گفت: برنامه تامین زیرساخت ها و هوشمند سازی بنادر در دستور کار جدی سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۲۶
کد خبر : ۴۳,۱۲۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید