فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا راه‌اندازی سامانه شبیه ساز دینامیکی ترانزیت در بندر امیرآباد عملکرد مطلوب بنادر در گرو زنجیره لجستیکی متناسب با ظرفیت تخلیه و بارگیری است آغاز تعمیرات اساسی شبکه برق رسانی به مکنده های غلات بندر شهید رجایی/ افزایش راندمان بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی
جذب سرمایه گذاران در پسکرانه مجتمع بندری نگین
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: مجتمع بندری نگین بوشهر با توجه به ظرفیت های فراوانی که دارد باید به یکی از بنادر توانمند سواحل جنوب کشور تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در آئین تکریم و معارفه مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه از سرمایه گذاران بنادر حمایت می شود، افزود: مکانیزم های حمایتی ویژه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی تعریف شده است. برای تحقق این مهم نیاز است که طرح های مناسب توسعه زیرساخت های گردشگری در استان های ساحلی تعریف شود که در این راستا تسهیلات اعطایی  سازمان بنادر کمک بسیار خوبی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
وی اذعان داشت: در استانی مانند بوشهر که در زمستان و عید نوروز پذیرای جمعیت قابل توجهی از گردشگران است باید با استفاده از ظرفیت های جدید در گردشگری دریایی به جایگاه مطلوبی برسد. اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز در راستای رسالت سازمانی خود باید ارتباط مستقیم با مشتریان خدمات بندری و صاحبان کالا را حفظ و تقویت کند.
راستاد یادآور شد: در بستر ارتباط مستمر با مشتریان بندری است که می توانیم به خوبی مشکلات را شناسایی و در جهت رفع آنها گام برداریم. در جهت تخفیف هزینه های بندری نیز باید گام اساسی برداشته شود تا بوشهر برای نقش آفرینی در حوزه حمل و نقل دریایی کشور بتواند ظرفیت رقابت پذیری خود را افزایش دهد.
وی عنوان کرد: بندر بوشهر به عنوان بندری که کشتی های اقیانوس پیما به آن می آید باید بیش از پیش در حوزه حمل و نقل دریایی کشور نقش آفرین باشد.
راستاد افزود: در جهت حفاظت، مهندسی و مدیریت سواحل باید کارگروه مربوطه به صورت تشکیل جلسه دهد تا از این طریق هیچ ساخت و سازی بدون تشریفات و گرفتن مجوز مورد نیاز در سطح سواحل احداث نشود و از طرح های توسعه ای بنادر استان بوشهر باید به سرعت تکمیل و بهره برداری از آنها آغاز شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما باید شرایطی فراهم کنیم تا سرمایه گذار در بخش احداث روبناها و زیرساخت های در پسکرانه های مجتمع بندری نگین جذب شوند. این مجتمع بندری با توجه به ظرفیت های فراوانی که دارد باید به یکی از بنادر توانمند سواحل جنوب کشور تبدیل شود.
وی اظهار داشت: برای ارتقا ایمنی دریانوردی، ناوگان سنتی استان بوشهر باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. در این ارتباط تعدادی شناور آتشخوار در بنادر استان بکارگیری شدند که این رویه همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: بندر بوشهر با ظرفیت های فراوان خود در در مسیر تبدیل به بنادر نسل سوم قرار دارد. بندر بوشهر باید به مرحله ای برسد که علاوه بر تخلیه و بارگیری و نگهداری کالا بتواند در ترانزیت کالا، فعالیت های تولیدی و ارزش افزایی نیز ایفای نقش کند.

وی بیان کرد: مجتمع بندری نگین بوشهر 400 هکتار فضای پسکرانه ای دارد که باید ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران بخش خصوصی شاهد رونق فعالیت های تولیدی و ارزش افزوده در این محدوده باشیم.

راستاد ادامه داد: در ارتباط با پایانه صادرات مواد معدنی نیز انتظار است با به بهره برداری رسیدن آن شاهد رونق صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و بویژه کشور قطر باشیم.

وی گفت: به واسطه معادن مهمی که در استان بوشهر وجود دارد، افزایش صادرات این محصول می تواند از لحاظ ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در استان نقش قابل توجهی ایفا کند.

راستاد افزود: با توجه به تعامل خوبی که بین سازمان بنادر و شرکت مدیریت بنادر قطر این ظرفیت وجود دارد که صادرات ایران به قطر بویژه با محوریت استان بوشهر بیش از پیش افزایش یابد.

وی با اشاره به طرح لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر، اظهار داشت: این طرح مراحل انجام مناقصه آن در حال انجام است که با انتخاب پیمانکار یک هزار و 500 میلیارد ریال برای افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر سرمایه گذاری می شود.

راستاد ادامه داد: با انجام فاز نخست لایه روبی کانال دسترسی بوشهر به طول 11.5 متر، ظرفیت تردد کشتی های 30 هزار تنی در بوشهر فراهم می شود. در ارتباط با برنامه زمانبندی پیش بینی شده برای توسعه بندر بوشهر تاخیر قابل توجهی نداریم.

وی افزود: امروز یکی از کارهایی که مراحل پایانی آن در حال انجام است اسکله کانتیتری بندری نگین است که ظرف یک ماه آینده به بهره بردای می رسد و با تحقق این مهم برای نخستین بار کشتی تا ظرفیت 20 هزار تن در این اسکله پهلو گیرد.

 

 

۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷
کد خبر : ۴۳,۱۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید