هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌ تداوم توسعه بنادر در سخت‌ترین شرایط تحریم/ از بسیاری از کشورهای همسایه جلوتریم پیشنهاد سفیر بنگلادش برای احداث کارخانه تولید پارچه در بندر امیر آباد/ روابط تجاری و بندری ایران و بنگلادش توسعه پیدا می کند بازدید معاون دریایی سازمان بنادر از پایانه های دریایی و بنادر هرمزگان/ ارزیابی روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به ساحل نشینان و دریانوردان استان حمل یکسره محموله ذرت به سیلوهای اختصاصی خارج از محدوده بندر انزلی احداث اسکله سرپوشیده در بندر انزلی/ لزوم ورود سرمایه‌گذاران برای پروژه مارینای بندرانزلی/۴۰ هکتار به پسکرانه بندرانزلی اضافه می شود رشد 50 درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام (ره) طی شش ماهه نخست سال جاری/ 3 میلیون تن؛ موجودی فعلی کالای اساسی در بندر امام(ره)/ رشد 200 درصدی ترخیص کالاهای اساسی / درخواست سازمان بنادر از شرکت های دولتی برای ترخیص سریع تر کالا امدادرسانی به خدمه کشتی مستقر در لنگرگاه بندر نوشهر تعمیر یک دستگاه جرثقیل ابرسازه کانتینری توسط متخصصان داخلی/ جرثقیل کشتی به ساحل شماره 13 بندر شهید رجایی با 30 میلیارد ریال اعتبار تعمیر شد
تدوین بسته توسعه گردشگری دریایی در هرمزگان/ شناسایی و جانمایی ۱۳ بندرگاه و اسکله گردشگری
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: بسته توسعه گردشگری دریایی استان هرمزگان تدوین می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر ودریانوردی، اله مراد عفیفی پور درباره بسته توسعه گردشگری دریایی در استان هرمزگان اظهار داشت: در قالب این بسته، سه بخش ساخت و نصب تجهیزات فنی، اقدامات عمرانی و توسعه دریایی و شناورها در نظر گرفته شده است. در همین راستا، کارگروهی متشکل از معاونت های این اداره کل، تشکیل و ضمن هماهنگی با بنادر تابعه و انجام بررسی های میدانی، فهرست کاملی از نیازمندی ها احصا شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۳ بندر و اسکله گردشگری شناسایی و جانمایی شده است، افزود: لافت قدیم، کندالو، طبل، سهیلی، گورزین و شیب دراز در جزیره قشم، جزیره هنگام، شیو و تبن در شهرستان پارسیان، تیاب در شهرستان میناب، خور آذینی در شهرستان سیریک، خور خلاصی در شهرستان جاسک و جنگل حرا در بندر خمیر به عنوان مناطق سیزده گانه ای محسوب می شود که تاکنون اقداماتی برای ایجاد اسکله ها و بندرگاه های استاندارد گردشگری صورت گرفته و یا در حال مطالعه و انجام است.

عفیفی پور با اشاره به ارسال فهرست نیازمندی های مربوطه توسعه مبادی گردشگری دریایی به ستاد مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: در فهرست نیازمندی ها مباحثی همچون نصب اسکله شناور، احداث سایبان، تامین روشنایی، تجهیزات ارتباطات رادیویی، سامانه اطفای حریق، تعیین مسیر تردد و همچنین انجام لایروبی در برخی موارد مطالعه و جمع آوری شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تشریح اقدامات مربوط به عملیات توسعه و تجهیز این بنادر و اسکله ها، گفت: مطالعات مربوط به آبنگاری(هیدروگرافی) در این مناطق به انجام رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون اسکله های فلزی شناور در پنج منطقه شامل خور آذینی، جزیره هنگام، روستاهای ساحلی کندالو، گورزین و شیب دراز جزیره قشم نصب و مناطق دیگری از جمله سهیلی و طبل به تجهیزات رادیویی و مخابرات دریایی مجهز شده است.

عفیفی پور اضافه کرد: نصب چراغ های دریایی و بیکن در بنادر شیو و کندالو و همچنین نصب بویه در بندرگاه جزیره هنگام و روستای کندالو از دیگر اقداماتی است که تاکنون عملیاتی شده است. اقدام بعدی، نصب اسکله شناور در روستای ساحلی شیو در شهرستان پارسیان است که تاکنون ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به ساماندهی گروه های مردمی همیار ناجی در قالب ۱۳ تا ۱۵ گروه، تصریح کرد: آموزش گروه های مردمی در مناطق گردشگری دریایی در اولویت قرار گرفته است و به صورت دوره ای و مستمر در حال انجام است. علاوه براین دوره های آموزشی برای فعالان گردشگری و جوامع محلی به منظور فرهنگسازی مباحث ایمنی در ترددهای دریایی برگزار شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان یادآور شد: سال گذشته، در راستای توسعه گردشگری دریایی، رمپ فلزی شناور در بندرگاه جزیره هرمز به بهره برداری رسید و لایروبی حوضچه و کانال ورودی این بندرگاه با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال نیز در دست اقدام است.

۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۱۳
کد خبر : ۴۳,۱۸۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید