ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر شهید بهشتی چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین نخستین کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر بوشهر؛ پهلو گرفت مزیت‌های سرمایه‌گذاری در پسکرانه بنادر؛ ترغیب کننده فعالان اقتصادی/ حمل ‌و نقل دریایی هزینه‌های تجاری را کاهش می‌دهد/ سواحل کشور؛ بهترین جغرافیا برای ایجاد صنایع آ‌ب‌بر است/ بنگاه‌های صادراتی از مزیت‌ کاهش زمان و هزینه حمل و نقل در پسکرانه بنادر استفاده کنند رشد 150 درصدی صادرات محصولات یخچالی از بنادر شرق هرمزگان /امکان افزایش ظرفیت تا ۶۰ هزار TEU در بندر شهیدباهنر افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر
بهره برداری سه مرحله ای از پروژه مرحله دوم فاز سه بندر شهیدرجایی/ حفظ و ارتقای جایگاه بندر شهیدرجایی نسبت به سایر بنادر منطقه ای/ 2.1 میلیون TEU ارتقای ظرفیت بندر شهید رجایی با اجرای مرحله دوم فاز 3
مدیر اجرایی پروژه فاز ۳ بندر شهیدرجایی گفت: به منظور تسریع در فرآیند بهره برداری، اجرای مرحله دوم پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی طی سه مرحله زمانی در دستور کار قرار می گیرد.

علی میرزا عسگری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، درباره آخرین وضعیت مرحله دوم پروژه فاز ۳  بندر شهید رجایی، اظهار کرد: این مرحله از پروژه فاز سه که به عنوان مرحله دوم مدنظر قرار گرفته به عنوان آخرین فاز توسعه ای تعریف شده برای بندر شهیدرجایی است که با ایجاد آن شاهد پهلوگیری بزرگترین کشتی های کانتینری دنیا خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: ظرفیت کانتینری بندرشهید رجایی با تکمیل این مرحله از پروژه  2.1 میلیون TEU افزایش می یابد و از 6 به 8 میلیون TEU می رسد.

 

مدیر اجرایی پروژه فاز ۳ بندر شهیدرجایی با اشاره به اینکه در مرحله دوم پروژه فاز ۳  بندر شهید رجایی مطالعات مانور شناور طرح که در واقع شناور با ظرفیتTEU  18400 است به صورت ریاضی-فیزیک با همکاری یک موسسه معتبر بین المللی مدل سازی شده است، گفت: علاوه بر این برای اولین بار پایش سلامت سازه با نصب ابزار دقیق در سازه اسکله طراحی و اجرا می شود.

 

میرزا عسگری، افزود: در این فاز با احداث دیواره جدا کننده بین محوطه های بندری-گمرکی و محوطه عملیات اجرایی از تداخل فعالیت های گمرکی، بندری و عملیات اجرای پروژه جلوگیری به عمل آمده است.

 

وی همچنین در خصوص ابعاد پروژه مرحله دوم پروژه فاز ۳  بندر شهید رجایی، خاطرنشان کرد: این مرحله از پروژه دارای 1400 متر طول اسکله از نوع دیواره دیافراگمی است و شامل 4 میلیون مترمکعب لایروبی می شود. علاوه بر این 113 هکتار محوطه سازی و احداث ساختمان های پشتیبانی صورت گرفته و دارای 1100 متر دیواره حفاظت ساحلی است.

 

مدیر اجرایی پروژه فاز ۳ بندر شهیدرجایی با اشاره به اینکه مبلغ قرارداد این مرحله از پروژه حدود 700 میلیارد تومان است که اجرای آن از 29 اردیبهشت ماه سال جاری کلید خورده و قرارداد 36 ماهه است، عنوان کرد: با توجه به اینکه سایر بنادر منطقه ای در حال ارتقای جایگاه خود هستند، بنابراین تکمیل پروژه طرح توسعه ای بندر شهیدرجایی موجب حفظ و ارتقای جایگاه این بندر نسبت به سایر بنادر منطقه ای می شود.

 

میرزا عسگری با بیان اینکه مرحله دوم پروژه فاز 3 بندر شهیدرجایی طی سه مرحله زمانی به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: به منظور تسریع بهره برداری از مرحله دوم پروژه فاز 3، قرار بر این شد تا در سه مرحله زمانی پروژه یاد شده انجام شود.

 

وی ادامه داد: در مرحله اول که موعد زمانی 22 ماهه برای آن تعیین شده است 800 متر طول اسکله و پسکرانه متناظر با آن به بهره برداری می رسد. پس از آن و در 28 ماه اجرای پروژه مرحله دوم که شامل 600 متر طول اسکله و پسکرانه متناظر با آن است بهره برداری خواهد شد و در گام آخر که موعد اتمام پروژه است پس از گذشت 36 ماه از آغاز کار، 72 هکتار محوطه ترمینال کانتینری تحویل داده خواهد شد.

 

مدیر اجرایی پروژه فاز ۳ بندر شهیدرجایی درباره عملیات مرحله دوم این فاز از بندر شهید رجایی، گفت: مطالعات ژئوتکنیک پروژه در حال انجام است و عملیات خاکبرداری برای رسیدن به تراز اسکله در حجم 220 هزار متر مکعبی انجام شده است. علاوه بر این طراحی سازه اسکله در حال عملیاتی شدن است و تجهیزات تراکم دینامیکی وارد کارگاه شده و عملیات تجهیزکارگاه نیز در حال انجام شد.

 

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷
کد خبر : ۴۳,۱۸۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید