تخلیه ۵.۷ میلیون تنی کالای اساسی در بنادر کشور تا پایان خرداد/ اعلام میزان موجودی تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر مجوز تمدید بهره برداری از اسکله صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر صادر شد برنامه راهبردی مصر برای توسعه ناوگان کشتیرانی و کمک به زنجیره تامین منطقه برنامه‌های گسترده سازمان بنادر برای تقویت پدافند غیرعامل و مدیریت بحران/ تاکید بر بکارگیری نیروهای متخصص و کارآمد/ انجام مطالعات تفصیلی مدیریت بحران در ۹ بندر پهلوگیری خودکار کشتی ها در بنادر، پیش نیاز کشتیرانی خودران پروژه برق رسانی بندر شادگان در مراحل پایانی عزم‌ سازمان‌بنادر برای تسریع در رفع مسائل و مشکلات سرمایه گذاران در بنادر کشور/ شفافیت در واگذاری های اراضی در بنادر کشور در دستور کار زلزله هیچ خسارتی به زیرساخت های بنادر هرمزگان وارد نکرد/عملیات تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر بدون وقفه درحال انجام است ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای تردد ایمن شناورهای مسافری و تفریحی در بنادر مازندران/ آمادگی کامل بندر نوشهر در پذیرش شناورهای استاندارد/ ارائه تسهیلات از سوی سازمان بنادر به متقاضیان تامین شناور سیزدهمین کارگروه حمل و نقل بین ایران و روسیه برگزار شد/ اعلام آمادگی شرکت های حمل و نقل دریایی و پایانه های بندری ایران برای سرمایه گذاری/ تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی بین ایران و روسیه در دستور کار
نوسازی 20 درصد از ناوگان مسافری دریایی/ امکان ساخت شناور در داخل کشور فراهم شده است/ ایجاد حوضچه بازی‌های دریایی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: گردشگری دریایی نیازمند نوسازی 20 درصد از ناوگان مسافری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین هاشمی تختی با بیان اینکه حوزه گردشگری دریایی نسبت به سال های گذشته روند خوبی در پیش گرفته است، افزود: دولت و سازمان بنادر طی سال های گذشته اقدامات چشمگیری در توسعه گردشگری دریایی انجام داده اند. فعالیت‌های گسترده‌ای بر روی جزایر هنگام و قشم صورت گرفته است به طوری که با نصب اسکله‌های شناور ایمن و همچنین پهلو‌گیری شناورهای مسافری، میزان گردشگری در این بخش افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در نیمه دوم سال، حوضچه بازی‌های دریایی ایجاد خواهد شد تا شناورهای تفریحی و شخصی بتوانند در کنار این حوضچه پهلوگیری کنند و از بازی‌های دریایی مانند اسکی روی آب و قایقرانی لذت ببرند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توجه به بخش گردشگری دریایی زمینه‌ساز جذب گردشگر داخلی و خارجی است و در این بین باید به شهرهای کوچک جزیره‌ای از جمله چابهار، بندر جاسک و سیرک توجه دو چندان شود.

وی با بیان اینکه نوسازی ناوگان مسافری یکی از بخش‌های مهم گردشگری دریایی به شمار می‌آید گفت: هم‌اکنون 20 درصد از ناوگان مسافری دریایی نیازمند نوسازی هستند.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت دلار و ارز زمینه‌ ساز ایجاد مشکلاتی در بخش دریایی می‌شود، گفت: خوشبختانه زمینه ساخت شناور در داخل کشور وجود دارد و هم اکنون بخشی از ساخت تجهیزات و شناورها در منطقه آزاد قشم صورت می‌گیرد.

توجه ویژه دولت به توسعه بندر شهید بهشتی چابهار

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تخلیه و بارگیری کالا طی سال های گذشته به ویژه در بنادر جنوبی کشور افزایش یافته و روند صادرات طی چند ماه گذشته رشد خوبی داشته است.

هاشمی به اهمیت بندر چابهار اشاره کرد و گفت: با توجه به آنکه بندر چابهار نزدیک دریا و اقیانوس است، بنابراین باید زمینه توسعه و نصب تجهیزات جهت پهلوگیری کشتی‌ها در این بندر افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه بندر شهید رجایی به عنوان هاب منطقه محسوب می‌شود، تصریح کرد: توجه به بندر شهید بهشتی چابهار و بندر شهید رجایی بندرعباس می‌تواند در زمینه توسعه و اقتصاد کشور بسیار موثر باشد.

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۵۸
باشگاه خبرنگاران |
کد خبر : ۴۳,۲۱۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید