هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌ تداوم توسعه بنادر در سخت‌ترین شرایط تحریم/ از بسیاری از کشورهای همسایه جلوتریم پیشنهاد سفیر بنگلادش برای احداث کارخانه تولید پارچه در بندر امیر آباد/ روابط تجاری و بندری ایران و بنگلادش توسعه پیدا می کند بازدید معاون دریایی سازمان بنادر از پایانه های دریایی و بنادر هرمزگان/ ارزیابی روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به ساحل نشینان و دریانوردان استان حمل یکسره محموله ذرت به سیلوهای اختصاصی خارج از محدوده بندر انزلی احداث اسکله سرپوشیده در بندر انزلی/ لزوم ورود سرمایه‌گذاران برای پروژه مارینای بندرانزلی/۴۰ هکتار به پسکرانه بندرانزلی اضافه می شود رشد 50 درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام (ره) طی شش ماهه نخست سال جاری/ 3 میلیون تن؛ موجودی فعلی کالای اساسی در بندر امام(ره)/ رشد 200 درصدی ترخیص کالاهای اساسی / درخواست سازمان بنادر از شرکت های دولتی برای ترخیص سریع تر کالا امدادرسانی به خدمه کشتی مستقر در لنگرگاه بندر نوشهر تعمیر یک دستگاه جرثقیل ابرسازه کانتینری توسط متخصصان داخلی/ جرثقیل کشتی به ساحل شماره 13 بندر شهید رجایی با 30 میلیارد ریال اعتبار تعمیر شد
تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری دریایی/ معرفی فرصت های سرمایه گذاری برای گردشگری دریایی/ کاهش هزینه ها در گردشگری دریایی/ اهمیت هم‌افزایی سازمانی در توسعه گردشگری دریایی
معاون گردشگری سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گفت: سند راهبردی توسعه گردشگری دریایی تدوین شده است و مراحل کارشناسی خود را برای تصویب نهایی طی می‌کند.

محمد محب‌خدایی درباره توسعه گردشگری دریایی به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سند راهبردی توسعه گردشگری دریایی تدوین شده است و در حال حاضر مراحل کارشناسی خود را برای تصویب نهایی دولت طی می‌کند. این سند که از سال 92 در دست تدوین بوده است و در ستاد مرکزی خدمات سفر میراث فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 وی در خصوص ستاد خدمات سفر و خدماتی که ارایه می کند، تصریح کرد: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر صرفا مقوله گردشگری را دنبال نمی‌کند. این امکان وجود دارد که در یک سفر، اقامتی وجود نداشته باشد و بنابراین گردشگری هم متعاقب آن شکل نخواهد گرفت. این ستاد وظیفه دارد تمام برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های سفر را تعریف کند.

محب خدایی با بیان اینکه سازمان بنادر اخیرا عضو ستاد مرکزی خدمات سفر شده است تا گردشگری دریایی را رونق دهد، اذعان داشت: این ستاد ستاد 20 عضو دارد و خدمات حوزه گردشگری را اریه می کند. سفرهای دریایی از جمله سفرهای مهمی است که می‌تواند در توسعه گردشگری دریایی تاثیر بسزایی داشته باشد. ساماندهی و ارائه خدمات سفر دریایی، در هم‌افزایی با سازمان بنادر و دریانوردی، از جمله وظایف ستاد مرکزی خدمات سفر است.

 وی ادامه داد: به طور کلی برای گردشگری ضرورت هایی وجود دارد که از زمان عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مرکزی خدمات سفر این ضرورت‌ها ملموس‌تر شده‌اند و سازمان در این زمینه فعال‌تر عمل می‌کند.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در سفرهایی که با انگیزه گردشگری دریایی صورت می‌گیرد، صرفا دریا مد نظر نیست بلکه بسته سفر اهمیت دارد. حمل‌و نقل، گردشگری غذایی و... از جمله ابعاد مهم دیگری است که در یک سفر با انگیزه گردشگری دریایی، باید به آن توجه کرد.

 وی در ادمه درباره رفع مشکلات و ضعف‌هایی که در زمینه گردشگری وجود دارد، افزود: با هماهنگی‌‌هایی که بین سازمان‌های مختلف صورت می‌گیرد و تمهیداتی که برای ارائه خدمات سفر در نظر گرفته شده است، بسیاری از ضعف‌هایی از بین رفته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه در گردشگری به دنبال کاهش هزینه‌ها، افزایش بازدهی ظرفیت‌ها و در نتیجه رضایت‌مندی مسافران هستیم، تصریح کرد: با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی می توان به اهداف یاد شده به سرعت دست یافت.

 وی با اشاره به اهمیت همکاری سازمان‌های مختلف در توسعه گردشگری، گفت: گردشگر به‌ نوعی یک مهمان است که بابت این مهمانی هزینه پرداخت می‌کند. میزبانی از این مهمان شرایط خاص خود را دارد و نیاز است که این شرایط شناخته شود. ب

 محب‌خدایی اظهار داشت: با وجود ظرفیت‌های بالایی که در دریای خزر و خلیج فارس وجود دارد، هنوز گردشگری دریایی نتوانسته به رونقی که برای آن هدف گذاری شده است، دست پیدا کند. راهحل استفاده از این ظرفیت‌ها، معرفی فرصت های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران است.

  وی درباره اهمیت توسعه گردشگری با توجه به کاهش درآمدهای نفتی در اقتصاد، گفت: گردشگری یک نوع اقتصاد هم‌افزاست و می‌تواند در بخش‌های گوناگون باعث رشد اقتصادی یک کشور شود. اهمیت این صنعت به حدی است که از آن به‌عنوان چاه‌ نفت روی زمین تعبیر می‌شود .

۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۰
کد خبر : ۴۳,۲۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید