سازمان بنادر؛ پسکرانه بنادری که فرصت سرمایه گذاری دارند را اولویت گذاری کند/ رونق پسکرانه بنادر مستلزم توسعه حمل و نقل ریلی و جاده ای است/ کاهش هزینه های تولید با حضور تولیدکنندگان در پسکرانه بنادر/ افزایش صادرات کالا با استقرار واحدهای صنعتی در پسکرانه بنادر افزایش همکاری های تجاری بنادر گیلان با بندر اکتائو قزاقستان/ بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، وارد کنندگان و صادرکنندگان تخفیف ۴۰ درصدی هند و سازمان بنادر به کشتی‌های ورودی به بندر چابهار اولین همایش اتصال کارآمد ریل – بندر چهارم اسفندماه در تهران برگزار می شود/ بررسی راهکارهای افزایش سهم ریل از بار ورودی و خروجی از بنادر/ شناسایی نقش حمل و نقل ریلی در شاخص های عملکرد لجستیک بنادر اتصال ترمینال های طرح توسعه بندر شهیدبهشتی به محورهای مواصلاتی/ تسهیل ترانزیت کالا از بندر چابهار/ سهولت دسترسی به ترمینال های کانتینری طرح توسعه بندر شهیدبهشتی آماده سازی شناورهای جستجو و نجات دریایی هرمزگان/ ساخت و تعمیر اسکله های مسافری با هدف تسهیل در پهلودهی شناورها/ طراحی ۶ فروند اسکله فلزی شناور در مبادی گردشگری هرمزگان ساخت اولین کشتی یخچال دار پشتیبانی ماهیگیری کشور در بندرعباس ضرورت رونق صنعت بانکرینگ در ایران/ اعلام مهم ترین چالش ها و راهکارهای توسعه ترانزیت کشور/ لزوم کاهش هزینه های حمل ریلی کالاهای ترانزیتی و صادراتی ​ تکمیل پروژه خط آهن چابهار - زاهدان در سال 1400/توسعه سفرهای دریایی به کشورهای خلیج فارس و خزر دنبال می شود/ تعرفه‌های واحد ترانزیت با 5 کشور بیانیه پایانی بیست و هفتمین همایش ارگان های دریایی کشور/ تأکید بر استفاده از ظرفیت های کشور در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی
تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری دریایی/ معرفی فرصت های سرمایه گذاری برای گردشگری دریایی/ کاهش هزینه ها در گردشگری دریایی/ اهمیت هم‌افزایی سازمانی در توسعه گردشگری دریایی
معاون گردشگری سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گفت: سند راهبردی توسعه گردشگری دریایی تدوین شده است و مراحل کارشناسی خود را برای تصویب نهایی طی می‌کند.

محمد محب‌خدایی درباره توسعه گردشگری دریایی به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سند راهبردی توسعه گردشگری دریایی تدوین شده است و در حال حاضر مراحل کارشناسی خود را برای تصویب نهایی دولت طی می‌کند. این سند که از سال 92 در دست تدوین بوده است و در ستاد مرکزی خدمات سفر میراث فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 وی در خصوص ستاد خدمات سفر و خدماتی که ارایه می کند، تصریح کرد: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر صرفا مقوله گردشگری را دنبال نمی‌کند. این امکان وجود دارد که در یک سفر، اقامتی وجود نداشته باشد و بنابراین گردشگری هم متعاقب آن شکل نخواهد گرفت. این ستاد وظیفه دارد تمام برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های سفر را تعریف کند.

محب خدایی با بیان اینکه سازمان بنادر اخیرا عضو ستاد مرکزی خدمات سفر شده است تا گردشگری دریایی را رونق دهد، اذعان داشت: این ستاد ستاد 20 عضو دارد و خدمات حوزه گردشگری را اریه می کند. سفرهای دریایی از جمله سفرهای مهمی است که می‌تواند در توسعه گردشگری دریایی تاثیر بسزایی داشته باشد. ساماندهی و ارائه خدمات سفر دریایی، در هم‌افزایی با سازمان بنادر و دریانوردی، از جمله وظایف ستاد مرکزی خدمات سفر است.

 وی ادامه داد: به طور کلی برای گردشگری ضرورت هایی وجود دارد که از زمان عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مرکزی خدمات سفر این ضرورت‌ها ملموس‌تر شده‌اند و سازمان در این زمینه فعال‌تر عمل می‌کند.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در سفرهایی که با انگیزه گردشگری دریایی صورت می‌گیرد، صرفا دریا مد نظر نیست بلکه بسته سفر اهمیت دارد. حمل‌و نقل، گردشگری غذایی و... از جمله ابعاد مهم دیگری است که در یک سفر با انگیزه گردشگری دریایی، باید به آن توجه کرد.

 وی در ادمه درباره رفع مشکلات و ضعف‌هایی که در زمینه گردشگری وجود دارد، افزود: با هماهنگی‌‌هایی که بین سازمان‌های مختلف صورت می‌گیرد و تمهیداتی که برای ارائه خدمات سفر در نظر گرفته شده است، بسیاری از ضعف‌هایی از بین رفته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه در گردشگری به دنبال کاهش هزینه‌ها، افزایش بازدهی ظرفیت‌ها و در نتیجه رضایت‌مندی مسافران هستیم، تصریح کرد: با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی می توان به اهداف یاد شده به سرعت دست یافت.

 وی با اشاره به اهمیت همکاری سازمان‌های مختلف در توسعه گردشگری، گفت: گردشگر به‌ نوعی یک مهمان است که بابت این مهمانی هزینه پرداخت می‌کند. میزبانی از این مهمان شرایط خاص خود را دارد و نیاز است که این شرایط شناخته شود. ب

 محب‌خدایی اظهار داشت: با وجود ظرفیت‌های بالایی که در دریای خزر و خلیج فارس وجود دارد، هنوز گردشگری دریایی نتوانسته به رونقی که برای آن هدف گذاری شده است، دست پیدا کند. راهحل استفاده از این ظرفیت‌ها، معرفی فرصت های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران است.

  وی درباره اهمیت توسعه گردشگری با توجه به کاهش درآمدهای نفتی در اقتصاد، گفت: گردشگری یک نوع اقتصاد هم‌افزاست و می‌تواند در بخش‌های گوناگون باعث رشد اقتصادی یک کشور شود. اهمیت این صنعت به حدی است که از آن به‌عنوان چاه‌ نفت روی زمین تعبیر می‌شود .

۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۰
کد خبر : ۴۳,۲۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید