اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور
اشتغال 1000 نفر با شروع به کار دو فاز کانتینری مجتمع بندری نگین/ اتمام ساخت اسکله کانتیری در فاز اول مجتمع بندری نگین/ ساخت باند دوم جاده دسترسی نگین/ بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۷ پروژه در بندر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با بهره برداری از مجتمع بندری نگین در بوشهر برای هزار نفر شغل ایجاد می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمند زاده درباره دو فاز کانتینری مجتمع بندری نگین، افزود: هدف از ساخت اسکله ها در بندر نگین به دلیل افزایش میزان نیاز و تقاضا برای فعالیت های بندری بوده است. آینده توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین است و هر نوع توسعه را امکان پذیر خواهد کرد ضمن این که می توانیم تا ۳,۵ کیلومتر دیگر هم طرح توسعه اسکله داشته باشیم. برای این اسکله ها (دو فاز کانتینری) می توان برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال جدید ایجاد کرد.
وی خاطرنشان کرد: ساخت جزیره نگین با ترمینال کانتیری و ۶۰۰ متر اسکله  در ۵۰ هکتار هدف گذاری شد. ۳۰۰ متر دیگر نیز برای اسکله چند منظوره با محوطه ۱۶ هکتار برای پسکرانه آن انجام شد. چهار اسکله کانتیری دیگر همراه با ساختمان های اداری در فاز یک توسعه بندر در جزیره نگین دیده شده است.
ارجمندزاده گفت: تا به امروز ساخت اسکله کانتیری به طول ۳۰۰ متر در فاز اول به اتمام رسیده است ضمن این که جاده دسترسی نگین به بزرگراه بوشهر به برازجان با طول ۳,۵ کیلومتری ایجاد شده و باند دوم نیز در دستور کار است.این شرایط سبب شده که در فاز اول ۴۵۰ هکتار در جزیره نگین زمین داشته باشیم که ۲۰۰ هکتار آن در فاز اول مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: همزمان با آغاز هفته دولت آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی۷پروژه  با هزینه ای بالغ بر یکصدو یک میلیارد و سیصد میلیون تومان ، انجام خواهد شد.
ارجمندزاده اضافه کرد:  پروژه های آماده بهره برداری این اداره کل در هفته دولت شامل اسکله ۵۰ هزار تنی پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین،  خارج سازی مغروقه نوید، بازسازی کامل شناور آتشخوار مراد ۳، اجرای دیوار پیرامونی بندر گناوه، دوربین مداربسته بندر خارگ،لایروبی بندر محمد عامری و پروژه هایی که عملیات اجرایی آن اغاز میشود  احداث ساختمان جستجو و نجات دیلم و احداث سیستم اطفا حریق بندر خارگ می باشد.
۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱
کد خبر : ۴۳,۴۴۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید