روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود
کلنگ‌زنی و بهره‌برداری از 6 پروژه در بندر امیرآباد/ بهره برداری از سیلوی غلات
مدیر بندر امیرآباد گفت: 6 پروژه زیرساختی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 457 میلیارد و 181 میلیون ریال در هفته دولت کلنگ زنی و یا بهره برداری می رسد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی درباره برنامه های قابل افتتاح در هفته دولت، افزود:  6 پروژه زیرساختی و خدماتی با اعتبار 457 میلیارد و 181 میلیون ریال که برای 70 نفر شغل ایجاد می کند، به مناسبت هفته دولت کلنگ زنی و یا بهره برداری می شود.
وی تصریح کرد: کارخانه تولید آرد، بلغور و کنسانتره ذرت در زمینی به مساحت 1.5 هکتار با ظرفیت تولید 20 هزار تن و اعتبار 112 میلیارد و 518 میلیون ریالی بخش خصوصی یکی از پروژه‌هایی است که کلنگ‌زنی می‌شود. این پروژه برای 50 نفر شغل ایجاد خواهد کرد.
 رضوانی خاطرنشان کرد: برق‌رسانی به تجهیزات و تأمین روشنایی مسیر ریلی تخلیه و بارگیری قطارهای روسی در بندرامیرآباد نیز از دیگر پروژه‌هایی است که با اعتبار 54 میلیارد و 898 میلیون ریالی بخش دولتی در روز چهارشنبه کلنگ اجرای آن به زمین می‌خورد. این پروژه شامل 2500 متر کابل‌کشی، ساخت دو پست برق 20.400 کیلوولت و نصب 20 برج روشنایی به ارتفاع 30 متر است که با توجه به افزایش ارتباطات اقتصادی با کشور روسیه، پس از اجرا در بیشتر شدن توان تخلیه و بارگیری کشتی‌های روسی اثرگذاری بالایی دارد .
مدیر بندر امیرآباد کلنگ‌زنی برای تکمیل محور رستمکلا-امیرآباد را نیز یکی از برنامه‌های بندر امیرآباد برشمرد و گفت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی بندر امیرآباد، 8 کیلومتر دیگر از این مسیر با اعتبار 10 میلیارد تومان از بودجه دولتی کلنگ‌زنی می‌شود. این بخش از پروژه شامل تکمیل مسیر با ایجاد دو تقاطع همسطح، روکش آسفالت کل مسیر و اجرای زیرسازی در بخشی از مسیر است.
رضوانی درباره پروژه‌های قابل بهره‌برداری بندر امیرآباد به مناسبت هفته دولت گفت: با سرمایه‌گذاری 15 میلیارد تومانی بخش خصوصی یک سیلوی غلات با 12 کندو به ظرفیت مجموع 41 هزار تن در بندر امیرآباد ساخته شد که با بهره‌برداری از آن برای 15 نفر شغل ایجاد می‌شود. همچنین بهره‌برداری از یک انبار سرپوشیده با اعتبار 27 میلیارد و 765 میلیون ریالی بخش خصوصی و ظرفیت اشتغال 5 نفر، از برنامه‌های روز چهارشنبه است.
این مسئول از بهره‌برداری پروژه توسعه شبکه رایانه‌ای بندر و ایجاد شبکه فیبر نوری و ساخت ایستگاه دیتا در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد نیز خبر داد و افزود: این پروژه که نقش مهمی در افزایش سرعت و کیفیت خدمات الکترونیک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد دارد، با اعتبار 12 میلیارد ریالی بخش دولتی تکمیل شده و چهارشنبه به بهره‌برداری می‌رسد.
۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶
کد خبر : ۴۳,۴۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید