flag
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانى ایران مطرح کرد:

نهادهاى متولى در مورد خارج سازى کالاهاى متروکه از بنادر اقدام کنند/ حجم بالایى از کالاهاى متروکه در بنادر بلااستفاده هستند /افزایش ماندگارى برخى کالاها در بنادر به بیش از یکسال

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: افزایش میزان کالاهاى متروکه در بنادر به منزله مشکل در جریان کالا است و لازم است که نهادهاى متولى در مورد خارج سازى کالاهاى متروکه از بنادر اقدام کنند.

سیامک علیشاه پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى در مورد لزوم خارج سازى کالاهاى متروکه از بنادر کشور و تعیین تکلیف این کالاها توسط نهادهاى متولى، افزود: وجود و افزایش میزان کالاهاى متروکه در بنادر به منزله مشکل در جریان کالا است و بنادر کوچک که از مساحت کمترى برخوردارند به صورت حادترى با این پدیده مواجه خواهند شد.

وى ادامه داد: نهادهاى متولى چون سازمان جمع آورى و فروش اموال تملیکى و  قوه قضاییه است، لازم است هرچه سریع تر نسبت به حل این معضل پیش آمده در بنادر کشور اقدام نمایند.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه بعضا ترخیص برخى کالاها در بنادر کشور براى واردکننده دیگر صرفه اقتصادى ندارد و این افراد براى خارج سازى کالاى خود از بندر اقدام نمى کنند، گفت: حجم بالایى از کالاهاى متروکه در بنادر بلااستفاده هستند و واردکننده نسبت به ترخیص این کالاها مبادرت نمى کند، بنابراین باید نهادهاى متولى نسبت به حل چنین مسئله اى که بنادر کشور را با مشکلات عدیده اى روبرو مى کند اقدام کنند.

علیشاه پور ادامه داد: باید قوانین ثبت سفارش از ثبات نسبى برخوردار باشد تا میزان کالاهاى متروکه در بنادر کاهش یابد، متاسفانه به دلیل تغییر مستمر قوانین ثبت سفارش با چالش در بخش واردات مواجه هستیم.

وى تاکید کرد: ماندگارى برخى کالاها در بنادر کشور به بیش از یک سال افزایش یافته است از اینرو برای کاهش آن باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

 

دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷
10:44
چاپ