اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور
استقبال سرمایه گذاران از فرصت سرمایه گذاری در بنادر کشور
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اکثر بنادر کشور به توسعه یافتگی قابل قبولی دست یافتند از اینرو با معرفی پتانسیل های بندر شهید بهشتی چابهار می توان سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به سرمایه گذاری در این بندر استراتژیک دعوت کرد.

 اسدالله عباسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی درباره توسعه و سرمایه گذاری در بنادر، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه بنادر کشور به خصوص بنادر شمالی گام های خوبی برداشته است و این امر سبب رضایت اکثر صاحبان کالا و تجار شده است.

وی تصریح کرد: در مقطع فعلی سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار ضرورت دارد. اگر این بندر توسعه پیدا کند، می تواند راهگشای فعالیت تجار و تخلیه و بارگیری کالا باشد. معتقدم با معرفی پتانسیل های بندر شهید بهشتی چابهار می توان سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به سرمایه گذاری در این بندر استراتژیک دعوت و تشویق کرد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوعی که باید با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد مورد بحث و بررسی قرار گیرد، توسعه تجارت از مناطق آزاد است. ظرفیت های بسیار خوبی در این مناطق وجود دارد اما عدم پرداختن به آن باعث شده، سرمایه گذاران نسبت به مشوق های که در این حوزه ارایه می شود، اطلاعات دقیقی نداشته باشند.

وی گفت: زمانیکه فعالیت ها به بخش خصوصی سپرده شود، آنها با سرعت بیشتری برنامه های توسعه ای را اجرا می کنند. بدین جهت یکی از کارهای که سازمان بنادر و دریانوردی می تواند دنبال کند، واگذاری امور به بخش خصوصی است.

عباسی با بیان اینکه یکی از بخش های که می تواندمشکل اشتغال کشور را حل کند، بنادر است، افزود: بنادر پتانسیل خوبی در اشتغالزایی دارند از این رو نباید از توسعه بنادر غافل شد.

وی در ادامه به بندر سنگاپور اشاره و خاطرنشان کرد: بندر سنگاپور، باعث شده این کشور با سرعت رشد پیدا کند. حجم و تخلیه و بارگیری کالا در این بندر هر ساله روند رو به رشدی دارد. با الگو گرفتن از این بنادر می توان بنادر جنوبی و شمالی کشور را توسعه داد.

وی با بیان اینکه واگذاری امور به بخش خصوصی باید جدی گرفته شود و طی فراخوان های از سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت کرد، اظهارداشت: شرکت های خصوصی اگر از سرمایه گذاری خود اطمینان پیدا کنند، فرصت سرمایه گذاری در بنادر را از دست نمی دهند.

۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۰
کد خبر : ۴۳,۴۸۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید