اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور
بنادر؛ نقش وی‍ژه ای در اقتصاد کشور دارند/ جذب سرمایه گذار، دغدغه مدیران سازمان بنادر است/ توازن بین بنادر شمال و جنوب برقرار شده است/ سرمایه گذاران داخلی و خارجی نگاه مثبتی به بنادر ایران دارند/ زیرسا
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بنادر نقش ویژه ای در اقتصاد کشور دارند از اینرو با حمایت این بخش از سوی مجلس و سایر سازمان های مرتبط می توان در حوزه تجارت و جابجایی کالاهای داخلی و حتی بین المللی از بنادر ایران، کارنامه بهتری داشت

حسین نیازآذری درباره نقش بنادر در کشور به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: بنادر کشور از نظر زیرساخت ها رشد بسیار خوبی داشته اند، اما این امر مورد رضایت کامل سرمایه گذاران نیست. آنها می خواهند شرایط برابری با کشورهای که تجارت با آنها صورت می گیرد، داشته باشند.

وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین نکات که در توسعه بنادر اهمیت بسزایی دارد، اتصال به ریل است. بنادری که خدمات حمل و نقل چند وجهی در اختیار سرمایه گذاران خود قرار می دهند رضایت مشتریان و سرمایه گذاران را جلب می کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: در بنادر کشورمان حدود 4 بندر به ریل وصل است و می تواند به صاحب کالا و سرمایه گذاران در پسکرانه بنادر خدمات ریلی بدهد. با توجه به حجم وسیع فعالیت بنادر کشور، باید اتصال بنادر به ریل با جدیت بیشتری پیگیری شود.

وی افزود: ما سرمایه گذاران حوزه های تولیدی را تشویق به سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر می کنیم، بدین جهت برای تامین زیرساخت های مورد نیاز آنها، باید اقدامات لازم صورت گیرد. به عنوان مثال کشور هند برای آنکه بتواند سرمایه گذار جذب کند، در زمینه توسعه زیرساخت های بنادر، کارهای متعدد و بزرگی انجام داده است و حتی برای سهولت تجار و صاحبان کالای خود به بندر شهید بهشتی چابهار آمده است تا سرمایه گذاری کند.ما نیز نباید از این امر غافل شویم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس اذعان داشت: توازن نسبی در بنادر کشور ایجاد شده است و نمی توان گفت یک بندر مورد توجه سازمان بنادر است و دیگری مورد بی مهری قرار گرفته است. خوشبختانه این توازن کمک می کند تا سرمایه گذاران در تمام نقاط کشور امکان حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذار دغدغه سازمان بنادر و دریانوردی است، تصریح کرد: زمانیکه جذب سرمایه گذار دغدغه یک مجموعه باشد در حقیقت به منزله برون سپاری واقعی فعالیت ها است. برای آنکه بتوان در جذب سرمایه گذار موفق بود، بایستی روند بروکراسی کاهش پیدا کند و سرمایه گذار معطل امضا نباشد. همکاری بانک ها نیز در این مسیر بسیار اهمیت دارد.

نیازآذری گفت: مجلس آمادگی دارد که هر گونه کمکی را در جهت توسعه بنادر و جذب سرمایه گذاران داشته باشد و در این میان هر مصوبه ای که لازم باشد، نمایندگان ارایه خواهند کرد.   

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران داخلی و خارجی نگاه مثبتی به بنادر ایران دارند، اذعان داشت: زیرساخت های بنادر کشورمان از برخی  کشورهای همسایه شرایط بهتری دارد ولی این امر قابل توسعه است و نباید به شرایط موجود اکتفا کرد.

۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۵۰
کد خبر : ۴۳,۴۹۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید