سرمایه‌گذاری بیش از ۸ هزار میلیارد ریالی در بندر امیرآباد در دستور کار/ بهره برداری از اسکله رو رو ریلی تا پایان امسال / بندرامیرآباد به مرکز تجارت شمال کشور تبدیل خواهد شد روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است
بنادر کشور در مسیر رشد قرار دارند/ بخش خصوصی؛ مکمل سازمان بنادر است/ سرعت سرمایه گذاری در بنادر کشور را می توان افزایش داد/ ضرورت تسهیل قوانین برای سرمایه گذاران بنادر/ سرمایه گذاران داخلی؛ مشوق سرمای
کارشناس اقتصادی گفت: با حضور سرمایه گذاران داخلی در بنادر کشور می توان سرمایه گذاران خارجی را برای توسعه بنادر کشور، جذب کرد.

مهدی تقوی درباره توسعه بنادر کشور و اینکه چه راهکارهای برای سرعت دهی در این بخش وجود دارد به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: بنادر کشور در مقایسه با سایر بخش ها روند توسعه ای مناسبی دارد که بخشی از این امر به فعالیت بین اللملی آنها بر می گردد.

وی تصریح کرد: وقتی مجموعه ای به صورت بین المللی فعالیت می کند و عضو کنوانسیون مختلف جهانی است باعث می شود فعالیت و دید آن در مقایسه با مجموعه های که تنها نگاه داخلی دارند، بهتر باشد.

تقوی اذعان داشت: سازمان بنادر و دریانوردی راه طولانی برای گسترش فعالیت خود دارد اما این امر زمانی محقق می شود که سرمایه گذاران داخلی با اشتیاق بیشتری وارد بندر کشور شوند. حضور سرمایه گذاران داخلی در بنادر مشوق خوبی برای سرمایه گذار خارجی است. چرا که آنها اطمینان پیدا می کنند، فعالیت در بخش های مختلف بنادر چه پسکرانه و چه تجهیزات بندری سودده است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران از دولت توقعاتی دارند که در تمام کشورها جزو بدیهی های سرمایه گذاری است، گفت: اولین نکته پذیرفتن ریسک سرمایه گذاری توسط دولت است. سرمایه گذار باید بداند که مورد حمایت دولت اش قرار می گیرد و رقیب بخش دولتی نیست. متاسفانه بخش خصوصی همواره این نگرانی را دارد که دولت رقیب سرسخت او است و نمی تواند با او رقابت کند.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه سازمان بنادر برای حضور بخش خصوصی در بنادر شرایط را تسهیل کرده و مشوق های خوبی در نظر گرفته است، اظهار داشت: سازمان های که در ارایه مجوز به سرمایه گذاران بنادر اقدام می کنند باید همراهی های خود را افزایش دهند از جمله آن مجموعه ها، سازمان امور مالیاتی است.

وی گفت: بنادر کشور در مسیر رشد قرار گرفته اند و این موضوع مشهود است. سازمان بنادر باید به سرمایه گذار به عنوان یک مکمل نگاه کند که خوشبختانه چنین امری هم اتفاق افتاده است.

تقوی افزود: سرعت سرمایه گذاری با تسهیل قوانین افزایش پیدا می کند و از طرفی سرمایه گذار درگیر سیستم های خسته کننده بروکراسی نمی شود.

۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷
کد خبر : ۴۳,۵۰۰
کلیدواژه ها: تقوی کارشناس اقتصادی 

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید