کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تشدید نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
توسعه همکاری های بندری ایران و آذربایجان/ بررسی توانمندی های بنادر شمالی کشور از سوی هیأت آذربایجانی/ آشنایی هیأت آذربایجانی با طرح های توسعه ای بنادر شمالی ایران
هیأت آذربایجانی با هدف بررسی پتانسیل و ظرفیت های بنادر شمالی کشور وارد ایران شدند و طی 4 روز از بنادر استان گیلان، مازندران و امیرآباد بازدید می کنند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،هیأت آذربایجانی که به دعوت محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به ایران آمدند، قرار است از بنادر شمالی کشور بازدید کنند.

هیأت آذربایجانی در نشست مشترک با مدیران بنادر و مسولان استانی گیلان، مازندران و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد از نزدیک با توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بنادر آشنا خواهند شد.

 طالح محمد زیادف؛ مدیر بنادر آذربایجان، مفتون قربان عباس اف؛ قائم مقام مدیر بنادر آذربایجان و رافائل میرداداش میرغلاف اف؛ مشاور ارشد مدیر بنادر آذربایجان در راس هیأت آذربایجانی هستند.

هیأت آذربایجانی با هدف توسعه همکاری ها و افزایش تجارت بین دو کشور از بنادر شمالی ایران بازدید می کنند.

بنابر اعلام اداره کل موافقت نامه ها و توسعه بازار، هیات آذربایجانی در سفر ۴ روزه خود از ایران ، از ظرفیت های توسعه ای و توانمندی های عملکردی بنادر ایران در سواحل خزر آشنا خواهند شد .

بر اساس این گزارش ، بخش دریایی و بندری کشور آذربایجان سابقه بسیار خوبی در حوزه ساخت و توسعه اسکله رو _ رو ریلی دارد که مقرر شد در نشست های کاری از تجربیات و ظرفیت های فکری آنها برای ارتقای بنادر ایران در این زمینه استفاده شود.

بازدید مقام عالی بندری و دریایی کشور آذربایجان از بنادر ایرانی حاشیه خزر در حالی انجام می گیرد که رژیم حقوقی دریای خزر اخیرا با امضای روسای جمهوری ۵ کشور ساحلی این دریا رسیده است .

در جمهوری آذربایجان ۵ بندر و پایانه باکو ، هوسان ، دیوبندی ، سنگچال و آلات فعالیت دارند که  بر اساس برنامه توسعه ای این کشور، توان عملیاتی بنادر آذربایجان تا پایان سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۹ میلیون تن افزایش می یابد و برای سال ۲۰۲۰ به ۷۶ میلیون تن خواهد رسید.

۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶
کد خبر : ۴۳,۵۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید