اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور
بندر آستارا با تمرکز بر ترانزیت توسعه می یابد / برگزاری نشست های کاری با هدف ارتقای روابط تجاری و تبادلات مسافری با آذربایجان
طالح محمد زیادف؛ مدیر بنادر کشور آذربایجان که برای بازدید از پتانسیل ها و ظرفیت های تجاری بنادر شمال ایران در راس هیأتی وارد استان گیلان شده است ، از بندر آستارا دیدن کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  محمد سعیدی پور اصل ؛ مدیرکل موافقت نامه ها و توسعه بازار ، در حاشیه این بازدید با بیان اینکه هیات عالی رتبه کشور آذربایجان در پی دعوت رسمی سازمان بنادر و با هدف برپایی نشست های کاری مشترک در بنادر شمال ایران ، به استان های گیلان و مازندران سفر می کنند ، ابراز امیدواری کرد : با برگزاری نشست های مشترک، در نهایت اتفاقات خوبی برای جذب سرمایه گذاری ، راه اندازی خطوط کشتیرانی گسترده تر ، گردشگری دریایی و حمل و نقل ریلی از بنادر صورت بگیرد.
در همین راستا ، حسین چراغی ؛ مدیرکل بنادر استان گیلان نیز هدف از سفر هیات دریایی و بندری کشور آذربایجان را توسعه روابط تجاری و ارتقای تبادلات مسافری و گردشگری دریایی عنوان کرد.
به گفته مدیرکل بندر انزلی ، استان گیلان در دو حوزه تجاری و گردشگری دریایی ، ظرفیت های لازم را برای توسعه روابط با آذربایجان دارد و به عنوان نزدیک ترین مرز دریایی با کشور آذربایجان ، امکانات و تسهیلات مناسبی را در اختیار سرمایه گذران قرار می دهد.    
بر اساس این گزارش و بنابر اعلام شرکت سرمایه گذار بخش خصوصی بندر آسنارا ، این بندر در حال حاضر یک میلیون تن ظرفیت دارد که در فاز نهایی به ۲ و نیم میلیون تن افزایش می یابد.
بر اساس طرح توسعه بندر آستارا ، با سرمایه گذاری شرکت کاوه یک ترمینال نفتی ، ترمینال غلات ، ترمینال کانتینری و ترمینال مسافری در این بندر ایجاد خواهد شد .
به گفته معاون بندری شرکت کاوه ، بندر آستارا با تمرکز بر ترانزیت ، ساخته می شود و با توجه به اینکه در محدوده منطقه ویژه اقتصادی قرار دارد ،از ظرفیت های خاصی جهت سرمایه گذاری برخوردار است. 
در حال حاضر بندر آستارا روابط خوبی با کشور آذربایجان دارد و ۶۳ درصد تجارت این بندر از طریق بنادر آذربایجان صورت می گیرد.
 
 
۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۱۸
کد خبر : ۴۳,۵۳۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید