روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود
توسعه روساخت ها و ظرفیت های بندر امام خمینی(ره)/ سرمایه گذاری ۴ هزار و ۲۰۶ میلیارد ریالی در بندر امام خمینی(ره)/ اشتغالزایی بندر امام خمینی(ره) برای ۶۲۰ نفر/ کلنگ زنی و بهره برداری از ۱۳ پروژه عمرانی
فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی از 13 پروژه ​مختلف عمرانی و سرمایه گذاری با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد تمهیدات لازم برای توسعه پایدار فضای کسب و کار با ارزشی بالغ بر 4 هزار و 206 میلیارد ریال در بندر امام خمینی(ره)بهره برداری و کلنگ زنی می شود.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به عنوان دومین بندر بزرگ تجاری کشور، دارای پتانسیل بسیار قابل توجه تجاری و اقتصادی در پسکرانه خود می باشد، گفت:  پروژه های توسعه ای و عمرانی با بهره گیری از اعتبارات دولتی و منابع غیردولتی با هدف ایجاد زیرساخت ها و روساخت های بندری و دریایی جدید متناسب با نیاز تجار و تولیدکنندگان در راستای خدمات رسانی بهتر، به مرحله  اجرا در می آید.

وی درباره پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری که فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز و باعث اشتغالزایی برای 620 نفر می شود، تصریح کرد:ارزش ریالی پروژه ها 4 هزار و 206 میلیارد ریال است.بر این اساس یکی از پروژه ها مربوط به تأسیسات زیربنایی زون نفتی و احداث معابر تکمیلی است. این پروژه عمرانی با اعتباری معادل 300 میلیارد ریال با هدف تسهیل در ترافیک و توسعه زیرساخت های لازم از قبیل آب، برق، مخابرات، دیتا و فعالیت سرمایه گذاران ضمن ایجاد 200 نفر فرصت شغلی جدید در چارچوب طرح جامع توسعه مجتمع بندری امام خمینی(ره) احداث و آماده بهره برداری می باشد.

دریس گفت: پروژه احداث خط و انتقال برق 20 مگاوات از پتروشیمی فجر وساخت و  تجهیز پست پاساژ 33 کیلو ولت اراضی پشتیبانی بندرامام خمینی(ره) با اعتباری بالغ بر112 میلیارد ریال و با هدف تأمین برق پایدار به صورت شبانه روزی و به منظور تداوم در روند خدمات رسانی به مشتریان به مرحله بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خاطرنشان کرد: نوسازی سیستم بلوور چهار دستگاه مکنده غلات  با اعتباری معادل 40 میلیارد ریال که موجب افزایش 40 درصدی ظرفیت عملیاتی این دستگاه های استراتژیک تخلیه و بارگیری با هدف ارتقای راندمان خروجی، قابلیت اطمینان، کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات و افزایش میزان ضریب ایمنی دستگاه ها و سرعت عملیات تخلیه روی کشتی ها و در نتیجه رضایت مشتریان  می گردد، ضمن ایجاد 20 فرصت شغلی جدید، از جمله پروژه های آماده بهره برداری در مجتمع بزرگ بندرامام خمینی(ره) است.

  وی در باره احداث تصفیه خانه فاضلاب مجتمع بندری امام خمینی(ره)، افزود: این پروژه با هدف جلوگیری از آلودگی محیط زیست و آب دریا در راستای اجرای کنوانسیون های بین المللی، ضمن برخورداری از قابلیت تصفیه 1700 متر مکعب فاضلاب در روز با اعتباری معادل 58 میلیارد ریال احداث و موجب ایجاد 40 فرصت اشتغال جدید شده است.

دریس اذعان داشت: پروژه آغاز عملیات تعمیرات اساسی اسکله های 27 تا 34 با هدف افزایش ظرفیت باربری اسکله ها و افزایش 802 هزار تن توان پهلو گیری کشتی ها و کاهش احتمال بروز حادثه و خسارت به آنها  با اعتباری معادل 550 میلیارد ریال که مشتمل بر تعمیرات اساسی شمع و سرشمع، دال، تونل سرویس، تعویض فندر استوانه ای، فندرهای سویرسل SVE 1250 ، افزودن بولارد 150 تنی و تقویت دال عرشه جلوی اسکله در این مجتمع بزرگ بندری آغاز شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) همچنین در تشریح پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی که در این مجتمع بزرگ بندری که با ارزشی  بالغ بر 1202 میلیارد ریال به بهره داری می رسد، خاطر نشان کرد:  6 پروژه با هدف توسعه روساخت های بندری و افزایش ظرفیت نگهداری انواع کالا اعم از نفتی و کالاهای اساسی احداث شده و نقش  به سزایی در افزایش ترافیک کالا دارد.

وی گفت:احداث مخازن فرآورده های نفتی سبک با سرمایه گذاری  شرکت خط نقره ای قشم با هدف افزایش حجم و توان صادرات، واردات و ترانزیت فرآورده های نفتی سبک به منظور کاهش زمان و هزینه ی تمام شده کالا و تسهیل آن به ارزش 120 میلیارد ریال به ظرفیت 20 هزار متر مکعب احداث شده که موجب ایجاد 80 فرصت شغلی جدید نیز می گردد.

احداث انبار چندمنظوره نگهداری کالا و سردخانه

دریس در ادامه به احداث انبار چندمنظوره نگهداری کالا و سردخانه اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه با سرمایه گذاری شرکت پارسیان بنادر زاگرس با هدف ایجاد ظرفیت نگهداری کالاهای سردخانه ای در چارچوب طرح جامع توسعه مجتمع بندری امام خمینی(ره) به ارزش 240 میلیارد ریال و به ظرفیت حدود 4 هزار تن  احداث و 110فرصت شغلی جدید را فراهم می آورد.

بهره برداری از اسکله نفتی شماره 37

وی گفت: پروژه بهره برداری از اسکله نفتی شماره 37 با سرمایه گذاری شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا و باهدف توسعه ی صادرات، واردات و ترانزیت فرآورده های نفتی با بهره گیری از تجهیزات تخلیه و بارگیری پیشرفته مواد نفتی به ارزش 200 میلیارد ریال که شامل یک پست اسکله نفتی دلفین به ظرفیت 42 هزار تن  به عمق آبخور 12 متر و همچنین پسکرانه اسکله می باشد که  ایجاد 70  فرصت شغلی جدید  را به دنبال دارد.

احداث سیلوی غلات

وی درخصوص احداث سیلوی غلات اذعان داشت: این پروژه با سرمایه گذاری شرکت پارسیان ریل شرق با هدف ذخیره غلات و حمل ریلی به روش مکانیزه که موجب افزایش سهم ریلی و سرعت خدمات رسانی به مشتریان می شود، به ارزش 120 میلیارد ریال و به ظرفیت 50 هزار تن احداث گردیده و موجب ایجاد 70 فرصت شغلی جدید می گردد. پروژه مذکور در مساحتی به وسعت 3 هکتار مشتمل بر 12 کندوی سیلوی نگهداری غلات، انبار پشتیبانی به مساحت 4800 متر مربع و خطوط ریلی و تأسیسات بارگیری ریلی  و کامیون به صورت مکانیزه است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه احداث و بهره برداری از انبارهای چند منظوره کالا با سرمایه گذاری شرکت دانه طلایی آمل با هدف افزایش ظرفیت واردات، صادرات و نگهداری کالاهای اساسی به ارزش 181 میلیارد ریال در مساحتی معادل 21 هزار متر مربع احداث گردیده و موجب ایجاد 90 فرصت شغلی جدید می گردد.

 دریس در ادامه با اشاره به استقبال سرمایه گذاران بخش خصوصی از فعالیت در این مجتمع بزرگ تجاری بندرامام خمینی(ره) به لحاظ مزایا و موقعیت ویژه بازرگانی آن ، تصریح کرد: کلنگ احداث  دو پروژه مهم سرمایه گذاری به زمین زده خواهد شد. یکی از این طرح ها احداث کارخانه تولید خوراک دام و طیور است.

وی ادامه داد: این پروژه به ارزش 524 میلیارد ریال به منظور تولید سالانه 240 هزار  انواع خوراک دام و طیور توسط شرکت مشاهیر سازه سویل و با هدف تأمین نیاز داخلی کشور احداث خواهد گردید. زمان پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ارزش افزوده 2 سال بوده که پیش بینی می شود 75 نفر اشتغال پایدار ایجاد نماید. این طرح در راستای ایجاد شهر لجستیک غلات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)و توسعه خدمات ارزش افزوده می باشد.

کلنگ زنی احداث کارخانه  فرآوری و غنی سازی  دانه روغنی سویا

وی در باره کلنگ زنی احداث کارخانه  فرآوری و غنی سازی  دانه روغنی سویا تاکید کرد: این پروژه به ارزش 590 میلیارد ریال به منظور تولید سالانه 280 هزار  انواع خوراک و مکمل های دامی توسط شرکت پایور گهر تجارت و با هدف تأمین نیاز داخلی کشور احداث خواهد گردید. زمان پیش بینی شده برای اجرای این پروژه تولیدی 2 سال بوده که پیش بینی می شود 70 نفر اشتغال پایدار ایجاد نماید. این طرح نیز در راستای ایجاد شهر لجستیک غلات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) و توسعه خدمات ارزش افزوده به منظور تکمیل زنجیره تأمین کالا در بنادر نسل سوم می باشد.

 

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶
کد خبر : ۴۳,۵۳۸
کلیدواژه ها: بندر امام خمینی(ره) 

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید