اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور
توسعه حمل و نقل ترکیبی از اولویت های ایران در حوزه تجارت محسوب می شود/ ارتقای سطح همکاری های دریایی و بندری با کشور های منطقه در راستای منافع راهبردی ایران/ تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف به ویژه
استاندار گیلان در دیدار با مدیر بنادر جمهوری آذربایجان ، حمل و نقل ترکیبی را از اولویت های دولت ایران در حوزه حمل و نقل دانست و آن را مکمل تجارت در بخش دریایی ارزیابی کرد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مصطفی سالاری؛ استاندار گیلان در دیدار با مدیر بنادر آذربایجان، توسعه روابط بندری را  گامی مؤثر در گسترش مبادلات تجاری ایران و آذربایجان برشمرد و خاطر نشان کرد: توسعه حمل و نقل ترکیبی از برنامه های دارای اولویت  دولت محسوب می شود و توجیه اقتصادی دارد.
وی ادامه داد: ظرفیت‌های استان گیلان در بخش تجاری و گردشگری بالا است. حمل ونقل ریلی مکمل حمل و نقل دریایی است. با توجه به همسایگی این دو کشور می توان با برنامه‌ریزی صحیح در بخش تجاری و گردشگری برای شهروندان و سرمایه‌گذاران جذابیت خوبی فراهم کرد.
استاندار گیلان با اشاره به فعالیت سه بندر آستارا، انزلی و کاسپین در این استان، گفت: با راه اندازی راه آهن رشت به انزلی و بعد از آن آستارا به رشت حجم مبادلات به طور قطع افزایش می‌یابد.
نماینده عالی دولت با اشاره به اینکه موانع و مشکلات را با همکاری یکدیگر برای حضور بیشتر سرمایه‌گذاران برمی داریم، افزود: تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف به ویژه گردشگری دریایی افزایش حضور توریست را در دو کشور به همراه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه با راه اندازی راه آهن مسیر حمل کالا کم می‌شود، افزود: با اتصال راه آهن هزینه حمل کاهش و حجم مبادلات افزایش پیدا می کند.
توسعه حمل و نقل ریلی باعث رشد تجارت می شود
در این دیدار طالح محمد زیادف؛ مدیر  بنادر جمهوری آذربایجان نیز با بیان اینکه رویکرد ها در حوزه تجارت تغییر کرده است، گفت: خط جدیدی را در بندر جمهوری آذربایجان برای گسترش بخش کشتیرانی و حمل و نقل دریایی دایر کردیم. دایر کردن خط جدید دریایی فرصت خوبی برای توسعه توریسم را به دنبال دارد.
وی افزود: توسعه حمل و نقل ریلی و دریایی پیشرفت تجاری را دربر خواهد داشت.
توسعه صادرات از دریای خزر باعث رونق بازرگانی بنادر می شود
محمد علی حسن زاده؛  معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر نیز توسعه همکاری های دریایی و بندری با کشور های منطقه را در راستای منافع راهبردی ایران ارزیابی کرد و گفت: توسعه صادرات از دریای خزر باعث رونق بازرگانی بنادر می شود و در این راستا درصددیم تا با رفع چالش ها ، سطح ظرفیت عملکردی بنادر را افزایش دهیم .
وی با بیان اینکه بنادر آذربایجان به ریل متصل هستند و تاکید کرد: در توسعه روابط تجاری با کشور آذربایجان به دنبال استفاده بهینه از فرصت های اقتصادی در کریدور شمال - جنوب هستیم.
۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷
کد خبر : ۴۳,۵۴۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید