کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
بندرامیرآباد؛ نمونه ای از بندر نسل سوم در خزر است / تکمیل اسکله رو رو ریلی بندر امیرآباد طی8ماه آینده/ مذاکره بازرگانان کشور های ساحلی خزر در دو حوزه تجاری و گردشگری
مدیر بنادر کشور آذربایجان در بازدید از امکانات و ظرفیت های بندر امیرآباد در شرق استان مازندران، این بندر را نمونه از بنادر نسل سوم در دریای خزر برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، طالح محمد زیادف؛ مدیر بنادر آذربایجان که در جریان سفر چهار روزه اش به ایران، در نشست با مدیران و مسئولان حمل و نقلی و بازرگانی استان مازندران، مراودات تجاری و بندری دو کشور را رو به رشد ارزیابی کرد و گفت: بندر فقط جایی برای ورود و خروج کالا نیست. امروزه ارزش افزوده در بنادر تجاری جایگاه اقتصادی بنادر را بیشتر از گذشته کرده است.

وی با اشاره به ساخت و توسعه بندر بزرگ الت در باکو، آن را فرصت مناسب برای سرمایه گذاران ایرانی و توسعه تعاملات منطقه ای دانست.

در این نشست همچنین سیاوش رضوانی؛ مدیرکل بندر امیرآباد با اعلام خبر تکمیل اسکله رو رو ریلی در این بندر طی 8 ماه آینده، گفت: با تکمیل این اسکله، سطح مراودات واگنی بندر و حتی صادرات تا سطح ۷۰ درصد افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت اسمی بندر امیرآباد حدود ۷ و نیم میلیون تن است و سالانه ۳ و نیم تن آن پوشش داد می شود ، الویت های عملیاتی بندر امیرآباد را پر کردن ظرفیت های خالی عنوان کرد.

مدیر بندر امیرآباد با اعلام اینکه مطابق برنامه ریزی و طرح جامع سازمان بنادر، ظرفیت بندر امیرآباد تا سال ۲۰۳۰ به ۱8 میلیون تن افزایش می یابد، مراودات تجاری بندر امیرآباد با بنادر آذربایجان را رو به رشد برشمرد.

محمد اسلامی؛ استاندار مازندران هم در دیدار با طالح محمد زیادف؛ مدیر بنادر آذربایجان با بیان اینکه دریای خزر فرصت های فراوانی برای توسعه اقتصادی دارد، نقش بنادر مازندران در افزایش سطح مناسبات تجاری ایران در خزر را قابل توجه عنوان کرد.

وی با مثبت ارزیابی کردن اراده طرف آذربایجانی در افزایش سطح مراودات تجارت دریایی با بنادر ایران، از برنامه ریزی برای برگزاری اولین نمایشگاه و همایش بین المللی دریای خزر در آینده ای نزدیک با میزبانی استان مازندران خبر داد.

مقام عالی استان مازندران با تاکید بر پشتیبانی از بنادر مازندران در تکمیل زیر ساخت ها  جهت استفاده از ظرفیت های موجود در کریدور شمال _ جنوب ، اظهار داشت : طی سال های گذشته تلاش شد تا بتوانیم ریل و کامیون را به کشتی متصل کنیم و با استفاده از کانتینر های یخچالدار ، کالا ها را از طریق بنادر شمالی خزر به مناطقی از اروپا و کشورهای آسیای میانه جا به جا کنیم .

 


۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۰۶
کد خبر : ۴۳,۵۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید