flag
مدیرعامل سازمان بنادر در آستانه روز جهانی دریانوردی خبر داد:

مراسم روز جهانی دریانوردی شنبه با حضور دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) در تهران/ ایران جزو 20 کشور موثر در ارائه اسناد و بیانیه ها به آیمو/ میزبانی ایران در مراسم موازی روز جهانی دریانوردی در سال 2021

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست خبری از حضور دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) به عنوان عالی ترین مقام سازمان متولی امور دریایی جهانی، در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در تهران خبر داد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، محمد راستاد در جمع خبرنگاران ، اظهار داشت: همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان بین المللی دریانوردی در لندن ، مراسم گرامیداشت این مناسبت در روز 17 شهریور ماه جاری با حضور کی تاک لیم ؛ دبیر کل آیمو در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران از قدیمی ترین و تاثیرگذار ترین اعضای سازمان بین المللی دریانوردی قلمداد می شود ، گفت: جمهوری اسلامی ایران با حضور در کمیته های تخصصی ، کمیته های اصلی و فرعی و همچنین با حضور در گروه های کاری ، جزو 20 کشور موثر در ارائه اسناد و بیانیه های برای تدوین آیین نامه ها و پروتکل ها محسوب می شود.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با مغتنم خواندن حضور دبیرکل آیمو در تهران جهت معرفی توانمندی های دریایی و فنی ایران به مقام عالی سازمان جهانی دریانوردی، اظهار داشت: در شرایطی که با محدودیت های ناشی از تحریم های یک جانبه و ناعادلانه آمریکا در عرصه های مختلف مواجه هستیم ، حضور دبیرکل آیمو فرصتی است تا قابلیت ها و ظرفیت های ایران در عرصه های مختلف دریایی را به متولی امور دریایی جهان نشان دهیم.

راستاد افزود: از طرفی میزبانی دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی می تواند نمایش و تاکیدی بر اهمیت ، جایگاه و تاثیر گذاری تاریخی ایران در بخش های مختلف امور دریایی و  دریانوردی باشد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ایران همواره یک کشور بزرگ دریایی محسوب می شود ، خاطرنشان کرد: برخوداری از 11 بندر بزرگ تجاری ؛ فعالیت 60 بندر کوچک چند منظوره ؛ داشتن 5 هزار و 700 کیلو متر طول سواحل و جزایر ؛ ظرفییت 220 تنی بنادر تجاری و ظرفیت قابل توجه ناوگان کشتیرانی اقیانوس پیما و فعالیت 5 هزار دریانورد دارای گواهی نامه صلاحیت دریانوردی در ناوگان منطقه ای و جهانی ، موید اهمیت و جایگاه برجسته ایران در امور دریایی است.

 

محمد راستاد همچنین با بیان اینکه ایران میزبان مراسم موازی روز جهانی دریانوردی در سال 2021 خواهد بود ، گفت:  مراسم موازی روز جهانی دریانوردی با حضور تمام کشور های عضو آیمو بر گزار می شود و می تواند فرصتی برای به نمایش گذاشتن قدرت دریایی و کشتیرانی ایران در سطح دنیا باشد.

چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
12:25
چاپ