کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تشدید نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
سازمان بنادر مسولیت های اجتماعی خود را با جدیت دنبال می کند/ ارتقای زندگی بندرنشینان کشور/ برنامه ریزی برای افزایش حمل و نقل دریایی کشور/ آورده دریافت کننده تسهیلات از ٥ تا ٣٠ درصد است/ پرداخت تسهیلات
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر مسولیت های اجتماعی خود را با جدیت دنبال می کند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، منصور آرامی در برنامه فانوس دریایی ضمن تبریک روز جهانی دریانوردی به تمام بخش ها که با حوزه دریا و بندر  سر و کار دارند به مسولیت اجتماعی سازمان ها اشاره کرد و افزود: سازمان بنادر از جمله سازمان هایی است که به مسولیت های اجتماعی خود در  بخش دریا و دریانوردی توجه زیادی دارد. 
 
وی اذعان داشت: از آنجا که سازمان بنادر با مردم ارتباط بسیار تنگاتنگی دارد تمام سعی خود را می کند تا بهترین شرایط را در این بخش فراهم کند. در این میان سعی می کنیم زندگی بندرنشینان روند بسیار خوبی داشته باشد.
 
آرامی  در مورد گسترش حمل و نقل دریایی، تصریح کرد: ٩٠ درصد تجارت کشور از طریق حمل و نقل دریایی صورت می گیرد بدین جهت برنامه های مختلفی برای افزایش این سهم و گردشگری دریایی در نظر گرفته شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی طبق قانون اختیار دارد تا از محل درآمدهای خود مبالغی را به متقاضیانی اختصاص دهد که در  حوزه بندر و دریا فعالیت می کنند.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در قالب تفاهم نامه های که با بانک های مختلف منعقد شده است سازمان بنادر سپرده گذاری می کند و بر اساس شیوه نامه ای که طراحی شده است به فعالان حوزه دریا و بندر به عنوان مثال در گسترش شناورهای مسافری و دریایی، طرح های زیست محیطی، تجهیزات زیست محیطی و نوسازی ناوگان سنتی تسهیلات ارایه می شود.
 
وی از فعالان حوزه دریا و بندر خواست که طرح ها و برنامه های خود را به سازمان بنادر و دریانوردی ارایه کنند تا بتوانند از وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی استفاده کنند.
 
 آرامی افزود: سازمان بنادر پس از بررسی طرح ها آنها را به بانک ها برای استفاده از وجوه اداره شده معرفی خواهد کرد. سودی که به تسهیلات قرار می گیرد به عنوان یارانه در اختیار افراد قرار می گیرد. 
 
وی با بیان اینکه آورده دریافت کننده تسهیلات از ٥ تا ٣٠ درصد است و این رقم به طرح ارایه شده بستگی دارد، تصریح کرد: یارانه سود را بعضا سازمان بنادر تا صددرصد پرداخت می کند.این امر در جهت حمایت از بخش خصوصی و گسترش و توسعه حمل و نقل دریایی است.

۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۲۰:۳۳
کد خبر : ۴۳,۵۸۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید