تبیین دستاورد‌های حوزه دریایی کشور طی ۴۰سال گذشته/ اعلام جزییات بیست و ششمین همایش ارگانهای دریایی/ ظرفیت پذیرش کشتی‌ها به ۱۵۰ هزار تن رسید/ خودکفایی ایران در ساخت شناور‌های مسافری و باری/ بررسی چشم انداز‌ بخش دریایی کشور موج بندرداری نوین در ایران، بعد از انقلاب شکل گرفت/ از فرصت برجام برای تجهیز بنادر به خوبی بهره بردیم یادداشت| بندر خرمشهر و پتانسیل های که برای آن ایجاد شده است افزایش ظرفیت بنادر کشور از ۱۹ به ۲۳۴ میلیون تن/ ظرفیت جابه‌جایی سالانه مسافران راه‌آهن به ۲۵ میلیون نفر رسید همایش بین المللی توسعه چابهار؛ فرصتی برای معرفی ظرفیت های توسعه ای بندری/ رشد ۵۱ درصدی عملیات بندری در چابهار در مقایسه سال گذشته/ استقبال چشمگیر سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی برای حضور در بندر چابهار/ بندر گوادر پاکستان؛ مکمل بندر چابهار است لزوم بهره گیری از ظرفیت بالای مجتمع بندری انزلی در توسعه منطقه اقتصادی آمادگی بندر خرمشهر برای گشت های منظم دریایی در تعطیلات/ افزایش ضریب ایمنی حرکت قایق ها و شناور های تفریحی برگزاری مانور عملیاتی اطفاء حریق، امداد و نجات و مقابله با آلودگی دربندر کنگان انضباط و شفافیت مالی در دستور کار سازمان بنادر/ وصول مطالبات با جدیت پیگیری شود تصویب پیشنهاد ایران در کمیته دائمی اقتصادی وتجاری سازمان همکاری اسلامی(کومسک)
ایران؛ عضو موثر آیمو در تدوین کنوانسیون مهم دریایی/ تلاش مضاعف سازمان بنادر در اجرای تجسس و نجات دریایی/ گام های تعیین کننده نیروی دریایی ایران در تامین ایمنی کشتی های تجاری در سواحل سومالی
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : مراسم روز جهانی دریانوردی برای پاسداشت کسانی است که ماه ها خانه شأن روی آب است تا بتوانند ۸۰ درصد کالا ها در جهان را جابه‌جا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، هادی حق شناس در مراسم  روز جهانی دریانوردی، افزود: ۹۰ درصد صادرات و ترانزیت در ایران توسط ناوگان دریایی و از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر، با اشاره به اینکه مراسم روز جهانی دریانوردی طی سی و سال گذشته توسط جمهوری اسلامی ایران گرامی داشته شده است، تصریح کرد: ایران به لحاظ مالکیت کشتی های تحت پرچم، بین ۲۰ کشور موثر از بین ۱۷۴ عضو آیمو است .

حق شناس اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین از حیث حضور فنی در آیمو و در کمیته های اصلی و فرعی این سازمان در تدوین کنوانسیون ها و پروتکل ها و آبین نامه ها نقش بسیار تعیین کننده ای ایفا کرده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با تاکید بر اینکه ایران در اجرای کنوانسیون های مهم دریایی نیز از کشور های پیشرو در منطقه است گفت : ایران در اجرای کنوانسیون مهمی چون کنوانسیون stcw در لیست سقچفید منطقه قرار دارد و می تواند انواع گواهی نامه های دریایی را صادر کند.

وی با تشکر از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تامین ایمنی در آب های سواحل سومالی ، تلاش آنها با همراهی نیروهای نظامی را در کاهش دزد های دریایی ارزشمند برشمرد.

حق شناس  از تلاش های مضاعف صورت گرفته در بخش تجسس  و نجات دریایی و تدوین 41 فقره نقشه دریایی توسط کمیته هیدرو گرافی ایران را از جمله دستاوردهای مهم ایران عنوان کرد.

وی با اشاره به شعار آیمو و میراث 70 ساله آن ، تاکید کرد, میراث چندین هزار ساله ما در کشتیرانی و دریانوردی تضمینی برای آینده بهتر ایرانیان خواهد بود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر خاطر نشان کرد: برای تاب آوری اقتصاد ایران بهتر است از گذشته درس بگیریم و با نگاه به گذشته به سمت چشم انداز و قله پیشرفت حرکت کنیم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴
کد خبر : ۴۳,۵۹۲
کلیدواژه ها: روز جهانی دریانوردی 

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید