کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
ایران؛ عضو موثر آیمو در تدوین کنوانسیون مهم دریایی/ تلاش مضاعف سازمان بنادر در اجرای تجسس و نجات دریایی/ گام های تعیین کننده نیروی دریایی ایران در تامین ایمنی کشتی های تجاری در سواحل سومالی
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : مراسم روز جهانی دریانوردی برای پاسداشت کسانی است که ماه ها خانه شأن روی آب است تا بتوانند ۸۰ درصد کالا ها در جهان را جابه‌جا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، هادی حق شناس در مراسم  روز جهانی دریانوردی، افزود: ۹۰ درصد صادرات و ترانزیت در ایران توسط ناوگان دریایی و از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر، با اشاره به اینکه مراسم روز جهانی دریانوردی طی سی و سال گذشته توسط جمهوری اسلامی ایران گرامی داشته شده است، تصریح کرد: ایران به لحاظ مالکیت کشتی های تحت پرچم، بین ۲۰ کشور موثر از بین ۱۷۴ عضو آیمو است .

حق شناس اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین از حیث حضور فنی در آیمو و در کمیته های اصلی و فرعی این سازمان در تدوین کنوانسیون ها و پروتکل ها و آبین نامه ها نقش بسیار تعیین کننده ای ایفا کرده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با تاکید بر اینکه ایران در اجرای کنوانسیون های مهم دریایی نیز از کشور های پیشرو در منطقه است گفت : ایران در اجرای کنوانسیون مهمی چون کنوانسیون stcw در لیست سقچفید منطقه قرار دارد و می تواند انواع گواهی نامه های دریایی را صادر کند.

وی با تشکر از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تامین ایمنی در آب های سواحل سومالی ، تلاش آنها با همراهی نیروهای نظامی را در کاهش دزد های دریایی ارزشمند برشمرد.

حق شناس  از تلاش های مضاعف صورت گرفته در بخش تجسس  و نجات دریایی و تدوین 41 فقره نقشه دریایی توسط کمیته هیدرو گرافی ایران را از جمله دستاوردهای مهم ایران عنوان کرد.

وی با اشاره به شعار آیمو و میراث 70 ساله آن ، تاکید کرد, میراث چندین هزار ساله ما در کشتیرانی و دریانوردی تضمینی برای آینده بهتر ایرانیان خواهد بود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر خاطر نشان کرد: برای تاب آوری اقتصاد ایران بهتر است از گذشته درس بگیریم و با نگاه به گذشته به سمت چشم انداز و قله پیشرفت حرکت کنیم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴
کد خبر : ۴۳,۵۹۲
کلیدواژه ها: روز جهانی دریانوردی 

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید