رشد 165 درصدی سفرهای بین‌المللی با ترابری 12000نفر در بندر شهید باهنر هرمزگان در حوزه دریا و توسعه بنادر؛ ظرفیت ها و اقدامات خوبی صورت گرفته است/ توسعه مسیرهای ترانزیتی بندر چابهار به معنای تعامل سازنده با جهان است سازمان بنادر با فعالان اقتصادی همکاری مناسبی دارد/ ایران در حمل و نقل دریایی پیشرفت خوبی داشته است/ سازمان بنادر از حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در توسعه پسکرانه بنادر استقبال می کند حمایت از ساخت شناور از اولویت های بندر چابهار است/ نباید بگذاریم تولید شناور از استان خارج شود بندر شهید رجایی زیرساخت های ریلی مناسبی برای توسعه ترانزیت دارد/ قراردادها و برنامه های جدیدی با همکاری سازمان بنادر امضا می شود/کشورهای CIS نیازمند ارتباط با بنادر ایرانی خلیج فارس هستند/ تسهیل مقررات و بهبود شرایط تعرفه ای برای افزایش سهم بازار کسب مقام سوم کشوری توسط دوچرخه سواران تیم بالابان چابهار صادرات سنگ های معدنی از چابهار به چین/ افزایش سبد کالاهای صادراتی بندر شهید کلانتری چابهار اعطای تخفیفات تا ۹۰ درصدی به سرمایه گذاران و صاحبان کالا در بندر چابهار/ جذب ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید بهشتی چابهار/ پیش بینی جذب ۶ هزار میلیارد ریالی سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال جاری تقدیر وزیر راه و شهرسازی از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان احداث مجموعه تفریحی مارینا پارک خزر در استان مازندران
ایران؛ عضو موثر آیمو در تدوین کنوانسیون مهم دریایی/ تلاش مضاعف سازمان بنادر در اجرای تجسس و نجات دریایی/ گام های تعیین کننده نیروی دریایی ایران در تامین ایمنی کشتی های تجاری در سواحل سومالی
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : مراسم روز جهانی دریانوردی برای پاسداشت کسانی است که ماه ها خانه شأن روی آب است تا بتوانند ۸۰ درصد کالا ها در جهان را جابه‌جا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، هادی حق شناس در مراسم  روز جهانی دریانوردی، افزود: ۹۰ درصد صادرات و ترانزیت در ایران توسط ناوگان دریایی و از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر، با اشاره به اینکه مراسم روز جهانی دریانوردی طی سی و سال گذشته توسط جمهوری اسلامی ایران گرامی داشته شده است، تصریح کرد: ایران به لحاظ مالکیت کشتی های تحت پرچم، بین ۲۰ کشور موثر از بین ۱۷۴ عضو آیمو است .

حق شناس اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین از حیث حضور فنی در آیمو و در کمیته های اصلی و فرعی این سازمان در تدوین کنوانسیون ها و پروتکل ها و آبین نامه ها نقش بسیار تعیین کننده ای ایفا کرده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با تاکید بر اینکه ایران در اجرای کنوانسیون های مهم دریایی نیز از کشور های پیشرو در منطقه است گفت : ایران در اجرای کنوانسیون مهمی چون کنوانسیون stcw در لیست سقچفید منطقه قرار دارد و می تواند انواع گواهی نامه های دریایی را صادر کند.

وی با تشکر از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تامین ایمنی در آب های سواحل سومالی ، تلاش آنها با همراهی نیروهای نظامی را در کاهش دزد های دریایی ارزشمند برشمرد.

حق شناس  از تلاش های مضاعف صورت گرفته در بخش تجسس  و نجات دریایی و تدوین 41 فقره نقشه دریایی توسط کمیته هیدرو گرافی ایران را از جمله دستاوردهای مهم ایران عنوان کرد.

وی با اشاره به شعار آیمو و میراث 70 ساله آن ، تاکید کرد, میراث چندین هزار ساله ما در کشتیرانی و دریانوردی تضمینی برای آینده بهتر ایرانیان خواهد بود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر خاطر نشان کرد: برای تاب آوری اقتصاد ایران بهتر است از گذشته درس بگیریم و با نگاه به گذشته به سمت چشم انداز و قله پیشرفت حرکت کنیم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷
کد خبر : ۴۳,۵۹۲
کلیدواژه ها: روز جهانی دریانوردی 

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید