بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
معاون سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد:
خط کشتیرانی خرمشهر - بصره به زودی فعال می شود
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توقف فعالیت خط کشتیرانی خرمشهر- بصره به خاطر نبود مسافر است و ارتباطی با درگیری های جنوب عراق ندارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس درباره توقف فعالیت خط کشتیرانی خرمشهر ـ بصره در روزهای اخیر و ارتباط آن با توقف منع آمد و رفت در شهر بصره به دلیل درگیری های داخلی این شهر اظهار کرد: توقف فعالیت خط کشتیرانی از استان خوزستان به استان بصره ارتباطی با درگیری های اخیر شهر بصره ندارد.

 

وی ادامه داد: سفر دریایی به بصره نه لغو شده و نه برقرار است بلکه قرار است به زودی برقرار شود. اصلا بحث درگیری های بصره مطرح نیست. زمانی که ایام پیک سفرهای خرمشهر به بصره باشد، این خط دریایی فعال می شود و زمانی که با کاهش مسافر روبه رو هستیم، از انجام سفرها خبری نیست.

 

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: این وضعیت مانند برخی سفرهای هوایی است که وقتی مسافر زیاد باشد، پروازها از سر گرفته می شود و زمانی که مسافر نباشد، پروازها متوقف است.

 

وی یادآور شد: هنوز مشخص نیست خط دریایی خرمشهر ـ بصره از چه زمانی بازفعال می شود و به محض اینکه اطلاعات در این زمینه تکمیل شد، به اطلاع رسانه ها خواهد رسید.

 

از بندر خرمشهر به دو مقصد بصره و کویت و بالعکس در طول هفته خط کشتیرانی فعال است که در ایام پیک سفرهای دریایی، دو روز در هفته این خطوط فعال می شوند. همچنین در طول سال های گذشته در ایام اربعین نیز روزانه چندین شناور برای انتقال زائران از خرمشهر به بصره فعال بودند و زائران سپس خود را با مودهای حمل و نقل ریلی یا جاده ای به کربلا می رسانند.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۳۹
مهر |
کد خبر : ۴۳,۵۹۹
کلیدواژه ها: خط کشتیرانی خرمشهر بصره 

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید