کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
مدیری؛ معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان عنوان کرد:
تخلیه همزمان ۸ فروند کشتی پاناماکس و پست پاناماکس در بندر امام خمینی(ره)/ تخلیه ۵۰۰ هزار تن کالاهای اساسی و نهاده های دامی
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: با تخلیه همزمان 8 فروند کشتی پاناماکس و پست پاناماکس حامل کالاهای اساسی و نهاده های دامی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، رکورد عملیات سرعت تخلیه این کالاها ثبت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ایرج مدیری؛ درباره افزایش سرعت تخلیه کالا در بندر امام خمینی(ره) افزود: پس از پهلو گیری 8 فروند کشتی  بزرگ طی اوایل شهریورماه سال جاری، عملیات تخلیه مجموع نزدیک به 500 هزار تن محمولات کشتی های پاناماکس و پست پاناماکس حامل کالاهای اساسی و نهاده های دامی با تلاش عوامل بندری توسط  19 دستگاه از تجهیزات آماده بکار و پیشرفته این مجتمع بزرگ بندری آغاز شد.
وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات مطلوب بندری از قبیل اسکله، تجهیزات، منابع نرم افزاری و سخت افزاری موجب افزایش انگیزه و اشتیاق صاحبان کالا جهت اجاره کشتی های سایز بزرگ و در نتیجه کاهش هزینه حمل بار و  قیمت تمام شده ی کالا می گردد، بیان داشت: با هدف ارائه خدمات مطلوب حین عملیات تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی و فله خشک ، نرخ سرعت تخلیه کشتی های حامل دانه روغنی و کنجاله سویا 84 درصد و کشتی های حامل ذرت 115 درصد رشد نسبت افزایش داشته است که این رویداد در طول عملیات تخلیه و بارگیری  در مجتمع بندری امام خمینی(ره) کم سابقه بوده است.
وی همچنین کاهش سرویس تایم و افزایش نرخ  سرعت  تخلیه، استفاده بهینه از زیر ساخت ها و امکانات بندری، افزایش ایمنی و امنیت در ارائه خدمات لجستیکی وعدم پرداخت جریمه دیرکرد از اهم اهداف و سیاست های این مجتمع بزرگ بندری برشمرده و افزود: مجتمع بندری امام خمینی(ره) تا پایان پنج ماهه نخست سال جاری بیش از 70 درصد از محمولات کالاهای اساسی کشور را تخلیه و بارگیری کرده است.

شایان ذکر است که پاناماکس بیانگر بزرگ ترین اندازه مورد قبول برای کشتی های عبور کننده از "کانال پاناما" بوده است. هر دو گروه کشتی های باری و تانکر می توانند در این گروه قرار گیرند. طول این گونه کشتی ها حداکثر 275متر و عرض آنها حداکثر32 متر و ظرفیت (dwt) متوسط آنها حدود 65000 تن است . این کشتی ها عمدتاً جهت حمل ذغال سنگ و  غلات مورد استفاده قرار می گیرند. هر چند در حجم های کمتر ،‌ بارهای فله کوچک نظیر محصولات فلزی ،‌محصولات جنگلی و کود شیمیایی نیز حمل می کنند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷
کد خبر : ۴۳,۶۷۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید