روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود
جابجایی کالا در بنادر هرمزگان از 40 میلیون تن فراتر رفت/ ثبت 7،9 میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی/ افزایش 51 درصدی شناورهای ورودی به بنادر/ صادرات 5،5 میلیون تن فرآورده نفتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی 5 ماهه سال جاری در بنادر استان هرمزگان 40 میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور با اشاره به آخرین آمار و ارقام از وضعیت عملیاتی مجموعه بیش از 70 بندر استان هرمزگان طی پنج ماه نخست سال 97، افزود: از رقم 40 میلیون و 166 هزار  تن مجموع کالای تخلیه و بارگیری شده در این بنادر،  بالغ بر 26 میلیون تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 14 میلیون تن به فرآوردهای نفتی اختصاص دارد.

وی با اشاره به صادرات 15 میلیون و 436 هزار و 775 تن کالای غیرنفتی در این بنادر، گفت: از آغاز سال 97 تا ابتدای شهریورماه جاری، دو میلیون و 356 هزار و 447 تن از این کالاها ترانزیت و یک میلیون و 247 هزار و 282 تن، نیز ترانشیپ شد.

عفیفی پور حجم کابوتاژ (حمل و نقل کالا از طریق آب های ساحلی) را سه میلیون و 295 هزار تن و همچنین واردات سه میلیون و 113 هزار و 128 تن کالای غیرنفتی اعلام کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از صادرات پنج میلیون و 527 هزار و 991 تن فرآورده های نفتی از بنادر این استان خبر داد و گفت: طی پنج ماه نخست سال جاری، 21هزار و 651 تن، ترانزیت و هفت میلیون و 930 هزار تن، کابوتاژ شد. همچنین تخلیه 595 هزار و 700 تن محموله وارداتی فرآورده های نفتی نیز به انجام رسید

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر این استان را 41 هزار و 88 فروند با رشد 51درصدی خبر داد و گفت: از این تعداد، دوهزار و 234 فروند شامل کشتی های بالای هزار تن و 38 هزار و 854 فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.

945 هزار TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شد

عفیفی پور خاطرنشان کرد: در این مدت، تخلیه و بارگیری 945 هزار و 861 TEU کانتینر (هر تی.ای. یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بنادر بازرگانی این استان به انجام رسید.

وی افزود: از آغاز سال جاری تا ابتدای شهریورماه که یک دوره زمانی پنج ماهه را شامل می شود، ترابری هفت میلیون و 873 هزار و 976 نفر سفر در بنادر مسافری و پایانه های دریایی این استان به ثبت رسید.

 

 

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹
کد خبر : ۴۳,۷۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید