جذب تمام درخواست ها و قراردادهای سرمایه گذاری برای بنادر چابهار/ احداث اسکله شناورهای مسافری و تفریحی بندر شهیدکلانتری چابهار/ افزایش ۲۰ درصدی صادرات و ترانزیت کالا در دستور کار افزایش ظرفیت اسمی بندر شهیدرجایی از ۱۱۴ به ۱۲۰ میلیون تن/ افزایش جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی از طریق انعقاد قراردادهای کانتینری و غیر کانتینری/ مقابله با ساخت و سازهای ساحلی غیرمجاز/ ارتقاء سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری افزایش 32 درصدی صادرات کالا از بنادر آبادان در سال 98/ خارج سازی 15 فروند موتور لنج متروکه و رها شده از بندر آبادان/ ارائه خدمات یدک کشی به شناورهای مستقر و متردد در بندر آبادان طی سال 99 کاهش فرآیندها و تسهیل در صادرات بندر شهید رجایی در سال جاری خارج سازی شناورهای مغروقه در محدوده تردد شناورهای مسافری و خدماتی/ نصب و بهره برداری از اسکله پانتونی شناور در محل اسکله تفریحی بندرترکمن/ رفع نقص اسکله های چوبی سنتی و تأمین ایمنی اسکله های تفریحی بنادر گلستان در دستورکار۹۹ رشد ۹۶ درصد صادرات غیرنفتی بندر جاسک/ رشد ۱۱ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی بنادر گیلان طی سال ۹۸/ لایروبی و ساخت تله های رسوبگیر تالاب انزلی در سال ۹۹ / افزایش و تسریع فرآیند تخلیه و بارگیری کالاها/ جذب سرمایه گذار در صنایع دارای ارزش افزوده در مجتمع بندری انزلی ثبت رکورد تخلیه وخروج همزمان ۱۳۵۰۰ تن گندم در بندر چابهار رشد ۵ درصدی صادرات از بنادر گیلان/ توانایی پهلودهی تمام کشتی‌ها در بنادر گیلان وجود دارد رشد ۲۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سال ۹۸/ افزایش ظرفیت کانتینری از ۱۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار TEU/ خارج سازی مغروقه های باقیمانده در آبراه اروند طی سال ۹۹/ افزایش سهم ریلی بندر خرمشهر از فعالیت های بندری در زنجیره تأمین کالا
تغییر الگوی تجارت جهت استفاده از ظرفیت بنادر شمالی/ باز طراحی نحوه توزیع واردات کالاهای اساسی/ بهره برداری حداکثری از ریل برای تخلیه و بارگیری کالا
مدیرکل امور لجستیکی و حمل ونقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: نشست هماهنگی ستاد تسهیل و تسریع حمل و توزیع کالاهای اساسی با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر، راه آهن جمهوری اسلامی، بازرگانی دولتی، جهاد کشاورزی و مدیران کل استانی راه آهن، استاندارد، بازرگانی دولتی و پشتیبانی دام در بندر امیرآباد برگزار شد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، خسرو سرایی؛ مدیرکل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست هماهنگی ستاد حمل و توزیع کالاهای اساسی در بندر امیرآباد گفت: این نشست برای پی گیری ماموریت های محوله از سوی ستاد هماهنگی حمل و توزیع کالاهای اساسی در وزارت راه و شهرسازی به میزبانی بندر امیرآباد تشکیل شده است.

وی هدف از این نشست را پیگیری و پیاده سازی سیاست های برنامه ششم توسعه، تکالیف سازمان بنادر مبنی بر توسعه حمل ریلی در بنادر کشور به منظور کاهش سوانح و مصرف سوخت، ایجاد بندر سبز و افزایش انعطاف چرخه تامین کالا، بازطراحی نحوه توزیع واردات کالاهای اساسی و تأکید بر لزوم استفاده بهینه از زیرساخت های ریلی در بنادر کشور عنوان کرد.

مدیرکل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: بازطراحی نحوه توزیع واردات کالاهای اساسی در بنادر کشور و ایجاد تناسب و توازن در استفاده از پتانسیل های مناسب بنادر شمالی کشور با حضور و همکاری صاحبان عمده کالا، راه آهن جمهوری اسلامی و گمرک میسر خواهد شد. در این نشست مقرر گردید در ابتدای امر کالاهایی که توسط دولت وارد می شوند با هماهنگی میان گمرک، استاندارد، راه آهن و .... از حمل ریلی برای ورود کالای خود به داخل کشور استفاده کنند. 
سرایی اضافه کرد: با گسترش نگرش لجستیکی به مقوله حمل و نقل در بنادر کشور کاهش هزینه و زمان حمل کالا در دستور کار سازمان بنادر  قرار دارد و به دنبال آن هستیم که هزینه و زمان حمل کالا را کاهش دهیم و این اقدام در نهایت امر منجر به تقویت اقتصاد ملی خواهد شد، برخی از کالاهای مصرفی استان مازندران و گلستان هم اکنون از طریق بندر امام(ره) وارد کشور می شود که هزینه های مضاعفی را به مصرف کننده تحمیل می نماید، سازمان بنادر آمادگی دارد در صورتیکه الگوی تجارت تغییر یابد همه امکانات خود در بنادر شمالی خصوصا بندر امیرآبا درا بکار گیرد تا کالاهای وارداتی با صرف کمترین زمان و هزینه به دست مصرف کننده برسد.
مدیرکل امور لجستیکی سازمان بنادر وجود شبکه ریلی مناسب در بندر امیرآباد و بهره برداری از  اسکله رو-رو ریلی در آینده ای نزدیک را از پتاسیل های مهم بندر امیرآباد و از شاخص های رقابت پذیری این بندر و عامل مهمی برای ایفای نقش در زنجیره تامین بر شمرد. هم اکنون بخش قابل توجهی از محوطه‌های بندری به خطوط ریلی دسترسی دارند و برای کاهش هزینه های حمل و نقل باید از این ظرفیت استفاده مناسب‌تری صورت گیرد.
در پی این نشست مقرر شد، سازمان بنادر و دریانوردی در جهت همکاری و تسهیل حمل یکسره ریلی روغن خوراکی، نسبت به امکان پذیری کاهش تعرفه های این نوع کالا به شرط حمل یکسره ریلی اقدام نماید.
در جهت تسهیل و تسریع ورود نهاده های دامی به کشور، شرکت پشتیبانی امور دام با همکاری راه آهن ج.ا.ا. نسبت به مکان یابی یک نقطه بهینه در نزدیکی بازارهای مصرف اقدام و چرخه لجستیکی حمل ریلی نهاده های دامی از بندر امیر آباد را با در نظر گرفتن امکانات فنی تخلیه در مقصد طراحی نمایند .
به منظور انتقال بارهای شرکت پشتیبانی  امور دام مقرر گردید در فاز اول، امکان انتقال واردات نهاده‌های دامی بجای بندر امام از بندر امیر آباد بررسی و در صورت اجرای آن، مقاصد تخلیه به سایر استان ها از مبدا بندر امیر آباد با همکاری راه آهن ج.ا.ا. و دفتر لجستیک وزارت راه و شهرسازی شناسایی و هاب لجستیکی طراحی گردد.
وی در ادامه خواستار همکاری سازمان های همجوار نظیر گمرک و استاندارد شد و اعلام نمود شرکت راه آهن نیز آمادگی کامل دارد تا کالاهای اساسی وارداتی را  ایمن، ارزان و سریع تر به دست مصرف کننده نهایی برسد.

۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵
کد خبر : ۴۴,۱۱۱
کلیدواژه ها: خسرو سرایی، بنادر شمالی،واردات کالاهای اساسی

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید